Добре де, колко дълъг е все пак животът на обзавеждането?

  • 1 680
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 482
Всеки има очаквания колко би трябвало да изкара дивана, или хладилника....Понякога съвсем различни от тези на продавачи и производители.Какви са вашите?

Ясно е, че хладилникът на мама и тате, дето трая цели 30 години, е отживелица.А новият? Купен пресди 3-4 години? Нов ли е още? Поне е изплатен Mr. GreenДокога ще изкара?
А пералнята?

# 1
  • Мнения: 494
Ама ти много общо питаш!
Зависи как ги поддържаш,как ги пазиш и колко са качествени,като разбира се всяка една мебел или уред си има своите специфики. Не може човек например да очаква бял диван,да е също толкова бял след 3 год. А имах един приятел,който казваше така: в една къща мебелите трябва да се сменят на всеки 5 год. ,иначе ги пиши бегали.

# 2
  • Мнения: 4 300
Зависи и от хората, техния начин на живот, доколко се съобразяват с модата, дали правят трагедия от едно петънце, самите мебели, абе от 101 неща...

# 3
  • Мнения: 4 290
В моето семейство, бих казала, че е доста кратък. Аз обичам промяната и все нещо подменям. Никога не купувам мебел или уред с мисълта да остареем заедно.
Преди няколко месеца купихме диван за дневната в новото ни жилище и вече ми писна.  Не, че ще го сменя на този етап, но ак имах възможност... Embarassed

# 4
  • София
  • Мнения: 958
С деца като моите животът на мебелите е доста кратък....... Laughing

# 5
  • Мнения: 482
Аз имам предвид - колко дълго функционира дадената вещ. Пример- диван, купен 2003 година, е с поразвален механизъм за сгъване и разгъване. Това според вас нормално ли е?
Или  друго- когато си купувахме хладилник, самите продавачи ни казаха, че вече траели по-малко.Но колко - не помня.
Може би очаквам много и затова искам да си сверя критериите с вашите. Мисля си, че производителя има за цел по-честа подмяна. Но аз нямам такава цел.Докато накупиш всичко, минат десетина години.... следва ли пак отначало да почна...Ей, на, пералнята е 1998 година. Работи. Но капакът и падна от калпавите пластмасови панти. И сега го подпирам с един прът....
Не говоря за случая, когато искаш да си купиш новичко. Или детето е счупило нещо.
Имам предвид- ОЧАКВАНИЯ.
Какво си казвате, като си купите, например, печка? "Е, сега мога да съм спокойна следващите ...(х) години  " Колко е Х?

# 6
  • София
  • Мнения: 958
Изключително зависи от марката - ако купиш AEG, то може да очакваш повече години живот - за старите модели това означаваше дори 20 години, но с новата електроника не мисля, че повече от 10.

Ако диванът е с качествени и скъпи механизми може да нямаш проблеми повече време, но ако е с най-евтини части и го разпъваш всеки ден, според мен животът не е повече от 2, 3 години. Ако нямаш деца и не го разпъваш може да изкара и много повече. много е индивидуално всичко, така че зависи от много фактори.

Аз лично купувам средно качество - korting  за бяла техника, samsung за телевизора, но ни казаха, че сега не са им добри и май ще вземем philips, за мебели не давам много пари понеже се изхабяват бързо заради децата.............

Средно очакванията ми са около 10 години живот.

# 7
  • София
  • Мнения: 2 952
Какво си казвате, като си купите, например, печка? "Е, сега мога да съм спокойна следващите ...(х) години  " Колко е Х?
Х е функция първо от това какъв клас уред или мебел си купила, второ колко е голямо домакинството - малки деца е едно, двойка на 60 г. е друго, трето с колко пари разполагаш, четвърто мислиш ли, че си струва да купуваш и захвърляш вещи или имаш къде да подаряваш и раздаваш, пето не си струва де се тормозим с излишни терзания, по-добре да работим и печелим, шесто......

Честно да ти кажа малката ми щерка задава подобни въпроси.

Викни техник, не подпирай вратата на пералнята Simple Smile

# 8
  • Мнения: 22 343
споделям мнението на останалите, че зависи от хиляди неща. )))

В повечето случаи сегашните мебели (поне тези родно производство) и някой марки за техника не изкарват повече от 2-3г колкото им е гаранцията.

# 9
  • Мнения: 482
Благодаря за отговорите!
Явно, че имам завишени очаквания! Ще се наложи да се коригирам.

# 10
  • Мнения: 2 803
Зависи за какво става дума. Ако е бяла техника- хладилник, пералня изкарва повече от черна, защото черната бързо става демоде. Виж мебели не сменям на 5-10 г. Пък и в къщи доста си пазим и подържаме мебелите.

# 11
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Мах. 10 г.

# 12
Темата ми звучи като това : "Колко дълго живеят мишките? - Зависи от котките..."  Joy

# 13
  • Мнения: 5 833
При купуване на пералня преди 2 години се допитах до познат,работещ в Технополис-коя марка да избера.Отговорът му беше-всички са направени така,че да издържат малко повече време от годините гаранция.Това в рамките на шегата.Но си е почти така.Виждала съм перални Перла 04 по на 30 години още да работят.Но пък нищо общо с новите-като функции и възможности. Няма такова нещо вече.Но пък си е и логично. Излизат нови технологии, нововъведения и т.н. 6-10 години за бяла техника...

# 14
  • Мнения: 247
Всичко се износва в даден момент. Уредите са част от обзавеждането, те се сменят по-често. Но мебелите, ако са стилни могат да останат и за поколенията. Зависи от броя на членовете на семейството. Съществуват сертификати за качество на мебелите. Много е обща темата. Ако седне специалист да пише, ще се побърка от обяснения.  #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт