Може ли да се преяжда с кърма?

  • 838
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 271
Криси е на два месеца и е удвоила теглото си от родилното - излезнахме 2,600, а към днешна дата е 5,200. Според мен този резултат е повод за гордост, особено като се има предвид, че е дръпнала и 6 см. Но днес ми казаха, че не бивало толкова да наддава, а освен това било огромна грешка, че не давам вода. Та ето какво било разрешението - да давам водичка, та хем да й е по-лесно през летните горещини (как може в това време без вода, ще се обезводни   Angry), хем да не наддава толкоз, че така не бива  Animal Pig
Не съм особено притеснена от този коментар, но не отказвам да чуя още мнения  Sunglasses

# 1
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Ами, имало е да наваксва детето. Сега през жегите, може да намали храната и да не наддава толкова. Пък и какъв е кантарът, който ползва педката ви? Ако е някой като в плод-зеленчук, дето с треперещи пръсти бутат едни тежести-той може да дава такива отклонения, че какво тегли, незнам.

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 911
Май са прпуснали да ти кажат за соковете - колко са полезни и пълни с витамини и минерали!!! Laughing

# 3
  • Мнения: 303
Не може да я прехраниш щом е на кърма!!!! Ужасни глупости са ти наговорили #Cussing out

# 4
  • София
  • Мнения: 1 121
Моята мацка наддава по 1300 всеки месец, но не очаквам да продължи това дълго. Много често родените с ниско тегло си наваксват повечко в началото. С адаптирано айде, как да е, може да преяде, ама с кърма... Иначе съм чувала, че ако в акото има бели петънца - това е необработена кърма - хапнало е повечко детето, но да се прехрани да дебелее от кърма ми се струва невероятно. (Доколко е вярно не знам обаче.) Да не говорим, че дори да понадебелеете, много бързо ще свалите излишното с лазене. Много често и при захранването има проблеми и децата позаслабват. Та основната ми мисъл е да не се тревожиш толкова - има време нещата да се регулират.

# 5
  • София
  • Мнения: 18 679
Според мен може, някои бебета са просто по-лакоми от други, като при големите.Основната разлика обаче е, че те ще отслабнат, а ние дъртите - не Mr. Green

# 6
  • Мнения: 280
За това трябва да питаш някое бебе  Laughing Иначе аз не мисля, че е възможно бебето да преяжда така - нали само се отдръпва от гърдата (не му сипваш допълнително в чинийката Wink).
И моята буба наддаваше по 1 - 1,200kg първите 4 месеца, напълно нормално е. Докато е само на кърма можеш да си спокойна, ще муцка колкото й е вкусно. Важно е след това да продължаваш да я храниш разумно (не примерно да я тъпчеш постоянно), за да е здрава, а мама да е щастлива и доволна от себе си Wink

# 7
  • Мнения: 1 771
Ние първия месец качихме 1,950кг. Родих Крис 3,040кг на 48см и за един месец качи 1,950кг и 6см.Скоро не сме се мерили, но е към 8,000кг., а ръста преди около месец беше 63см. Казахме на ортопеда, че се притесняваме от бързия разстеж на сина ни, и че повече прилича на 5-6 месечно бебе, а той ни отговори да не го сравняваме с други бебета и няма от какво да се притесняваме щом е на кърма. Ще заслабне щом започне да лази. Ние сме също само на кърма без вода, сокчета и т.н. Много целувки от нас.   

# 8
  • Мнения: 1 704

Може и още как.. моята хубавица редовно преяжда и после го повръща  Mr. Green много е лакома просто и дори сега след пюрето се опитва пак да издърпа същото количество кърма все едно не е яла  Naughty ноооооо то стомахчето си има граници и съответно което е в повече се изплюва доволно след това  Laughing в резултата на това на 6 месеца беше над 9 кг, но педито нито веднъж не е казала, че и  в повече като знае, че сме само на кърма.. напротив даже ни дава за пример и много ни се радва.. ако беше на адаптирано обаче съм почти сигурна че щеше да има забележки  Thinking

# 9
  • sofia
  • Мнения: 8 925
И аз да ти кажа, ако й е много ще си го повърне....
Е верно че сте рекордьори с килата за 1 месец Grinning
И нашия рекорд беше 1,5 кг и 7 см за 1 месец (не помня втория или третия)
Днес го водих на консултация Ръст 92, 15 600....егати грамадана Mr. Green

# 10
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
То ако трябваше да се дава вода, от едната цица щеше да тече вода, а от другата мляко!!! Качила е по 1,300 кг на месец, което според мен е нормално, а и 6 см за 2 месеца хич не ми се струват много! Мартин растеше с по 6 см на месец първите 3 месеца! След това забави темпа и на килограмите, и на ръстта!

# 11
  • Мнения: 980
И мойта Габка преяжда, щото е лакомниче малко, но после си връща излишното. Не се притеснявай, няма нищо страшно. Само я извеждай често на слънце, да се предпазиш от рахит при бързия ръстеж. Ние сме на тази схема - 10 мин. на ден крачетата на слънце. Габи 2-я месец наддаде 1.400, а се роди 3630гр. Велком ту дъ груп. Laughing

# 12
  • София/Велико Търново
  • Мнения: 734
И аз често си задавам този въпрос  newsm78 Само че моето маймунче яде, повръща и пак продължава да муца  Shocked В чудо съм се видяла,  к о л к о    с т о м а х а    и м а    т о в а    д е т е  Shocked Shocked Shocked  Резултата е: на два месеца - 6 кг. /роден е 3,300/ и 14 см. отгоре  #Crazy #Crazy #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт