Доказване типа на алергията към кравето мляко. Как?

  • 2 481
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 155
Как и къде се доказва типа на алергията към кравето мляко- дали е лактозна или към белтъка? Разбрах, че чрез кръвно изследване се доказва алергията към белтъка, но някак не ми се иска да го бодат сина ми.  Sad Няма ли по-лек начин?
Мисля си, че алергията е към белтъка  newsm78, но искам да съм сигурна. Той се обрина след като на 5,5 месеца му дадох за пъри път Нан. Оттогава аз не ям продукти от краве мляко и продължавам да го кърмя. Но е крайно време да обогатя на калций менюто му и да съм наясно към какво точно прави алергия.
При вас как доказаха АБКМ? Чрез тестуване или чрез кръвно изследване?? Достатъчно надеждни ли са изследванията?

# 1
  • Мнения: 95
Ние правихме този РАСТ-тест - кръвния серумен при Мустаков, но по-скоро за ориентир. Иначе доста се лутахме в диагноза лактозна непоносимост - АБКМ  Twisted Evil
Категорично нищо не ни е доказано, само по симтпоми и тн - обичайния кръг проба-грешка, диети и прочие.
Дано скоро се оправите - чудесно е, че го кърмиш.

# 2
  • Мнения: 28
"Категорично нищо не ни е доказано, само по симтпоми и тн - обичайния кръг проба-грешка, диети и прочие."

Zdravei, Silvita.Parvo, izviniavai za shliokavicata, na koiato pisha! Sad

Znaesh li ima li razlika v simptomite pri alergia kam beltaka i laktozata v mliakoto.
Dashteria mi e na 2 meseca i ot mesec ima seboreia.Doktorkata smiata, 4e pri4inata e alergia kam mliakoto.Praviha i kraven test, no nishto konkretno ne kazaha.Samo, 4e pokazatelite govoriat za alergia.Sega pie soevo mliako-ot 4 dena, no ne sam sigurna, 4e e dobre.Prodaljavat da izlizat pap4ici.Dali se iz4istva organizma ili alergiata prodaljava-ako e kam beltaka, toi se sadarja i v tova mliako, mislia.Niamam poniatie ne e li opasno da prodaljava da pie mliako kam koeto e alergi4na.

Pozdravi!

# 3
  • Мнения: 95
"Категорично нищо не ни е доказано, само по симтпоми и тн - обичайния кръг проба-грешка, диети и прочие."

Zdravei, Silvita.Parvo, izviniavai za shliokavicata, na koiato pisha! Sad

Znaesh li ima li razlika v simptomite pri alergia kam beltaka i laktozata v mliakoto.
Dashteria mi e na 2 meseca i ot mesec ima seboreia.Doktorkata smiata, 4e pri4inata e alergia kam mliakoto.Praviha i kraven test, no nishto konkretno ne kazaha.Samo, 4e pokazatelite govoriat za alergia.Sega pie soevo mliako-ot 4 dena, no ne sam sigurna, 4e e dobre.Prodaljavat da izlizat pap4ici.Dali se iz4istva organizma ili alergiata prodaljava-ako e kam beltaka, toi se sadarja i v tova mliako, mislia.Niamam poniatie ne e li opasno da prodaljava da pie mliako kam koeto e alergi4na.

Pozdravi!

О да, има много различни симптоми - половин доктор алерголог съм станала....
Принципно има проблем, ако пие мляко, което не е за нея-  а гледам, че и вие сте "да пробваме това-онова"? Ние бяхме така 6 м, сега се позакрепихме, да чукна на дърво....
Гадна работа е алергията!

# 4
  • София
  • Мнения: 1 546
А защо соево?
В повечето случаи алергичните деца проявяват и алергия към соевото мляко. Примерно ние от него се..подрисквахме (с извинение) Wink Трябва да се отиде на специалист и ако наистина е алергия да ти издадт рецепта за цпециалните млека. Ние пихме Фризопеп 6 месеца. Макар, че вече започвам да си мисля, че при нас този дерматит не е от храна Confused И след тая дълга диета пъпчиците не му се изчистика и така и до ден днешен си ходим стях. Положителното в цялата работа е, че поне не го сърбят.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 546
Ние правихме този РАСТ-тест - кръвния серумен при Мустаков, но по-скоро за ориентир. Иначе доста се лутахме в диагноза лактозна непоносимост - АБКМ  Twisted Evil
Категорично нищо не ни е доказано, само по симтпоми и тн - обичайния кръг проба-грешка, диети и прочие.
Дано скоро се оправите - чудесно е, че го кърмиш.

Кажи ми моля те, колко струва този тест и дали е само за храните? Мисля и ние най-накрая да отидем та да видим евентуално от какво ще са тези пъпчици.

# 6
  • Мнения: 1 639
 На нас ни постави педито диагнозата "Лактозна непоносимост" при наличие на много чести акита жълти ,леко воднисти..... прзвихме изследвания , да не би да има възпаление -Отрицателен. И тя заключи диагнозата  #Crazy пием  АЛ 110 на нестле. Тък не видях никой да пише за това мляко?! newsm78 (във форума).Акото се стабилизира....
 Белята ,е че се консултирахме и с наш приятел педиатър и той каза ,че е дивотия тази диагноза и че е  АКБМ .Но това дето изчетох до сега за тази алергия трябва обрив да има ,а тя намаше! И незнам на кой да вярвам.....

# 7
  • Мнения: 636
При нас сипмтопите на алергията бяха повръщане и обриви. След като минахме на диета - аз и бебето /разбирай кръмене плюс Фризопеп/, пъпчиците отшумяха, повръщането спря. Е, сега пак има малко пъпчици, от време на време се появяват, но на няколко пъти се изчисти изцяло. Доколкото съм информирана трябва време, понякога доста, за да се изчисти организмът напълно. Освен това степента на алергия при различните бебета е различна. Нашата е не само към АБКМ, но и към консерванти, които аз приемах без да знам с храната и към някои плодове и т.н. Гадно нещо са алергиите. И сега, след като съм на изключително строга диета от доста време, ей ги пъпчиците пак. Вече не знам от какво са, добре поне че не са толкова много като преди.

# 8
"Категорично нищо не ни е доказано, само по симтпоми и тн - обичайния кръг проба-грешка, диети и прочие."

Zdravei, Silvita.Parvo, izviniavai za shliokavicata, na koiato pisha! Sad

Znaesh li ima li razlika v simptomite pri alergia kam beltaka i laktozata v mliakoto.
Dashteria mi e na 2 meseca i ot mesec ima seboreia.Doktorkata smiata, 4e pri4inata e alergia kam mliakoto.Praviha i kraven test, no nishto konkretno ne kazaha.Samo, 4e pokazatelite govoriat za alergia.Sega pie soevo mliako-ot 4 dena, no ne sam sigurna, 4e e dobre.Prodaljavat da izlizat pap4ici.Dali se iz4istva organizma ili alergiata prodaljava-ako e kam beltaka, toi se sadarja i v tova mliako, mislia.Niamam poniatie ne e li opasno da prodaljava da pie mliako kam koeto e alergi4na.

Pozdravi!
    Знаеш ли, за съжаление много от педиатрите особено в последните години, бъркат алергията и бебешкото акне - просто като че ли повечето от тях обичат да казват "алергия"! Sad Моето дете също имаше пъпки, които преминаха в себорея. Двама лекари, на които трябва да им се има доверие /гастроентеролози/, ми казаха - "алергия". Реших да поискам мнетието и на кожен лекар, който за късмет мислеше също като мен: Че много зачестиха "обвиненията" за алергия за щяло и нещяло Rolling Eyes Това  виждам и в моята практика. Кожната лекарка ми обясни, че обривите много често преминават в себорея. Но това в никакъв случай не означава, че задължително има алергия.Naughty  Обривът и себореята на моето дете изчезнаха от кортикостероидното кремче Елоком, което му предписа кожната лекарка и е подходящо за кърмачета, само след три намазвания.Grinning  Същия проблем имаха снаха ми и още две приятелки, на които лечението помогна много бързо. Ако бях послушала така дадената диагноза "алергия" само с едно поглеждане на лицето на детето, сега щях да се чудя с какво да разнообразявам храната му и то щеше да носи белега "АЛЕРГИЧНО ДЕТЕ" още дълго време.

# 9
  • София
  • Мнения: 2 437
Ето една статия по въпроса с непоносимостите към млякото
СТАТИЯ

# 10
  • Мнения: 1 639
Ето една статия по въпроса
Благодаря,  Диана_Т , много полезна ми беше статията!!!!  Hug

# 11
здравеите.моята дащеря е на 1г и е с млечна и глутенова алергия.правиха и кръвен тест и се оказа положителен.Тогава ни пратиха в Варна за да минем по клинична пътека и ни изписаха ФРИЗОПЕП.след 3 месеца JPто ни препоръча да отидем косултация при доц.Маринова в София.Според нея (на пръв поглед без изследвания )малката нямала глутенова алергия а само млечна.каза да започна да и давам спокоино хляб.Когато се прибрах отново отидох в лабораторията и направих нови тестове които отново се оказаха положителни.Диетата която ми постави доц. е доста по различна от тази в Варна.Неща които ни забраниха тя ни ги разреши.В момента съм лишила детето си от всичко и не зная на кого да се доверя.

Общи условия

Активация на акаунт