Мами, татковци, деца и бебета в Австрия - 21

  • 16 079
  • 290
  •   1
Отговори
  • Виена
  • Мнения: 1 247
В блога ги има старите ни теми и много друга полезна информация.
А ТУК e предишната тема.

# 1
  • Мнения: 239
Добро утро,
 kaffeetrmker_2
мерси zа темата.
 smile3525

честит имен ден на всички именници.
 Tada

Jeni 1  не се носят цветя и бонбони тук. НиЩо специално не се прави. Детето не се оставя само първите дни, свиква се много бавно и постепенно, първия ден остава 1 час и ти си с нея в групата, после 2 часа, на 3 или 4 тия ден можеШ да я оставиШ самичка За 1 час. Много Зависи и от учителките и от реакциите на детето, но няма такива сърцераЗдирателни сцени, като от моето детство. 

Последна редакция: сб, 30 авг 2008, 12:39 от Melicat

# 2
  • Мнения: 957
само да се запиша и изчезвам

# 3
  • Мнения: 323
Само не ми пожелавайте пухкав резултат след раждането за моя сметка(килцата ми имам предвид)

# 4
Здравейте моля моля Mr. Green

elitsa77, двете ще сме ноемврийските бебета Grinning. Ако има слънчев ден може да побутаме заедно количките. Знаеш ли вече какво ще е? Искаш ли да знаеш? Аз щях да се пукна от любопитство, но пък някой успяват да изчакат до край и тогава емоцията и изненадата сигурно са по-големи. Ние с таткото от 2ри месец сме готови с имената и за двата вариянта Mr. Green Бързаци,ама сме си такива... Днес кеф голям.Купихме си малко бебешки дрешки и разглеждахме разни работи. Аз съм една от тези луди жени,който ненавиждат да ходят по магазините,обаче сега за моя изненада ми беше много пиятно newsm78.

Честит празник на тримата малчугани!!!  bigdance2 Много да са здрави и щастливи

Muttermilch, не можа да се отвори нещо линка за лентичките,но после пак ще пробвам.Мерси Grinning

Jeni 1,  Joy Joy абсолютно си права за притеснението за краката... хахаха.Успешен първи детскоградински ден!

Току що ометох поне 100гр Нутела без да забележа...УЖАС!! doh Отивам да изям нещо смислено smile3532 ГЛАД newsm65 и едно кафенце ша пийна за десерт даже

# 5
  • Мнения: 314
здравейте и от мен!вече сме си тук,върнахме се от бг и сме готови за срещи.само сутрин няма да можем,защото павел тръгва на градина и ни предстои eingewöhnungsphase,така че от понеделник и двамата сме ученици.виждам,че съставът ни се разраства,много се радвам.добре дошли на всички и безпроблемна бременност на бременните.включвам се и аз-вече съм в 6.месец,термин-11.януари.засега май момиченце.поздрави и до скоро  bouquet

# 6
  • Мнения: 957
За сега бъдещите мамчета станаха 8 на брой Laughing Супер попълнение на форума Grinning

# 7
  • Мнения: 6
Susu, и моя термин е на 11 януари. Peace

# 8
  • Мнения: 106
супер ,че има толкова много бъдещи мами  . Много ви се радвам Hug С носталгия си спомням Елфльо и Рени ,когато бяха бременни на първата ни среща  Simple Smile Очакването да гушнеш бебчето си - страхотно чувство  Heart Eyes

Да се включа и аз за килограмите . Като минах май 20, след това не ги помня (беше в началото на 9 месец май ). Като спрях да кърмя започнах да отслабвам от самосебе си (пак си ям същите неща), та сега имам около 5-6 за сваляне. Просто нямам мания да се следя колко тежа и затова незнам никога точно колко съм. Като усетя , че отслабвам се радвам разбира се, а като напълнявам си казвам - по-добре дебела и щастлива ,отколкото гладна и нещастна  Mr. Green

Рени мога да направя и форум ,но този функционира прекрасно, сега ,че не сме съгласни с всичко  Sad  ...,но е много добре развит ,само като видиш колко информация е събрал и колко хора пишат тук. Иначе можем да си направим и група в гугъл ,там също е интересно.
Само да кажа ,че който иска да пише публикации нека да ми пише на лични или на mamiwawstria@gmail.com  ,  да ми прати емайла си ,за да му дам разрешение. Имаме право на 100 човека. (досега са я разгледали много повече)
За коментари ,всеки може без разрешение.
Аз е опитвам да систематизирам информацията от предните теми, но се оказа доста работа и досега съм на третата тема  Embarassed Та мисля , ще почна да правя темите и после ще добавям , за да може новите мами  да си четат по-нагледно за клиниките например.
Сега почвам да уча за изпити и ще видим докъде ще я докарам, ако някой скучаещ иска да се включи  Hug
 
А  искате  ли  да си направим нещо като обобщение за нас- години ,деца, къде живеем, работим, интереси ,нещо от този род? Ще ни бъде по-лесно примерно да се намираме  Mr. Green , аз така се запознах с Ро ,чак след половин година май и си пишем тука :  ама аз съм в пети, ти къде си и накрая , тя на съседната улица  hahaha Който иска да ми пише на лични (или на емайла )по едно обобщение за него си  Joy

Последна редакция: сб, 30 авг 2008, 23:16 от nkolentsova

# 9
  • Мнения: 153
Цоп и аз в новата тема. Ренка, мерси  Peace
Нина, както винаги със страхотни идеи и ентусиазъм   newsm80 в имейла, който си дала австрия е без р, така ли е. За съжаление Виктор се сърди като съм на компа, но ако му мине ще се включа с помощ Heart Eyes
За форума аз мисля, че е добре да си останем тук, за да ни намират по-лесно нови мами. Факт е, че каквото и да напишеш в гугъл, свързано с бременост и майчинство първо ти излизат мнения от форум бг мамма.
Сусу и Дулсинея, добре завърнали се Hug
Габи и Сусу, да сте се наговорили и да сте искали пак нямаше да уцелите един термин. Страшно съвпадение Wink
Фат, здравни и аз не съм плащала, все се каня да ида да питам какво трябва да правя. Та ако някой знае да сподели
Знам, че много дечица започват градина, но да си попитам - има ли желаещи за среща другата седмица, ако да кой ден Thinking
Щях да пиша още, ама забравих какво Embarassed
Лека нощ от мен

# 10
  • Мнения: 106
грешката е поправена . Благодаря !

# 11
  • Мнения: 11
Честит Имен Ден на именниците, да са живи, здрави и много весели!    party006
Информация за здравните осигуровки  http://lex.bg/laws/ldoc.php?IDNA=2135585206
най-вече параграф 6

# 12
  • Виена
  • Мнения: 91

Знаеш ли вече какво ще е? Искаш ли да знаеш?

Знам, знам Simple Smile Момиченце ... или поне така казват докторите Wink

Лека нощ и от мен!

# 13
  • Мнения: 153
Ей, какво стълпотворение в темата Hug
Елица, писах ти на лични за хебамето, но ти е пълна пощата, направи малко място Wink

# 14
  • Мнения: 314
Susu, и моя термин е на 11 януари. Peace

сега остана и двете да се родят на термина и ще бъде голям майтап Grinning.ани,ние с голямо удоволствие ще дойдем само незнам какъв час да кажа,че ми е удобно.много зависи как ще потръгне градината и по колко време ще седим там в началото.така че тези,които са по-свободни,да определят един час,а ние ако можем ще се включим.

Общи условия

Активация на акаунт