Рецепта за свинско с прясно зеле

  • 22 898
  • 4
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 196
Здравейте!Искам да направя ястието, така че нито зелето да "хрупка",нито свинското да е прекалено разварено-в тенджера или тава.Правила съм го предимно с кисело зеле,което е по-лесно-сварявам месото,нареждам то в тавата,покривам със зелето и чакам.Очаквам ви!

# 1
  • Мнения: 774
Аз го правя в тенджера. Първо в олио запържвам месото. Щом се зачерви - добавям нарязаното зеле. Запържвам и него. Слагам лъжичка червен пипер, разбърквам, добавям 1-1,5 ч. ч. вода, захлупвам, намалявам и оставям за около 50 мин. Разбърквам от време на време. После добавям сол, черен пипер, дафинов лист и нарязани домати. Оставям още за 10-15 мин. Общо взето времето за сваряването на месото и зелето е едно и също - около 1 час.

# 2
  • Под звездите
  • Мнения: 1 297
Аз го правя по същия начин както yaqodka,но като стане готово го изсипвам в тава и запичам във фурната така го харесваме повече.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 5 526
Моето е по-различно, но също става хубаво.
Около кг домати нарязвам на дребно и запържвам с една кафяна чаша олио, добавям зелето, предварително нарязано и претрито със сол,  и то да се запържи и като започне да омеква и си промени цвета слагам червен пипер, чубрица и черен пипер. Изсипвам в по-дълбока тава един пласт от зелето и слагам месото. Покривам с останалото зеле, добавям чаша вода и пека, докато се опече зелето. Накрая изваждам месото отгоре върху зелето и го запичам от двете страни.

# 4
  • Мнения: 108
Аз го правя по същия начин като Деспина , Peace но вместо чубрица слагам босилек , вкъщи така го харесват повече........... Joy

Общи условия

Активация на акаунт