Кой на кого сервира.....

  • 2 733
  • 43
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11 607
Моята майка първо сервира на мъж ми........И без това 1-2 пъти в годината се виждат и жената не само,че му сервира най-напред, ами и готви любимите му манджи.......

Свекърва съм нямала, не мога да кажа.......

Аз сервирам първо на дъщеря си!

# 1
  • някъде
  • Мнения: 979
Моята майка първо сервира на мъж ми........И без това 1-2 пъти в годината се виждат и жената не само,че му сервира най-напред, ами и готви любимите му манджи.......

Свекърва съм нямала, не мога да кажа.......

Аз сервирам първо на дъщеря си!
Peace

# 2
  • Мнения: 2 804
Свекърва ми слага всичко на масата и ние се присъединяваме към нея , не сервира на всеки и не подканя досадно , защото знае , че аз ям когато ми се иска на мен .
Майка нямам вече /мир на душата и /,  и не помня преди 8 години на кого сервира за първи път !
Имам зълва по голяма от съпруга ми и тя сервира първо на мен . Даже и съпруга и докато не седна на масата не започва да се храни . Винаги за мен съпруга и обикаля да търси домашни пилета , агнета , яйца и т.н. . Много си ме уважава и дано така и да продължаваме с взаимното уважение . Защото и тя като са ни на гости са добре посрещнати и аз у дома сервирам първо на нея .
Татко ми не готви когато съм му на гости така , че и за това нямам вариант .
 

# 3
  • Мнения: 1 447
Свекърва ми винаги сервира първо на синът си........и последна на мен.Майка ми винаги сервира първо на децата,зет си и аз пак съм последна.При майка ми това не ме дразни,но при свекървата определено ме дразни.

# 4
  • София
  • Мнения: 18 679
Свекърва ми сервира първо на мен, мама - първо на мъжа ми Laughing Нещо са се договорили явно...А защо питаш? Мислиш ли, че има някакъв скрит смисъл Thinking Аз мисля, че е предизвикано от факта, че на госта се сервира първо, не от нещо друго. Аз у свекърва ми ходя на гости, мъж ми у майка ми - също. Според мен е затова. Когато са на гости у нас, аз сервирам първо на свекър ми и на татко, после на жените, накрая на нас с мъжа ми. Май трябва първо на жените всъщност, ама така съм свикнала Embarassed

# 5
  • Мнения: 12 662
Свекърва ми - задължително първо на мъжа си и през повечето време стои диванчапраз, защото докато сервира на всички, той вече си е изял супата и иска второ, като в това време са му потрябвали сол, оцет, пипер, които може да са до него, но трябва да каже ...., дай ми...
Аз не съм се замисляла, но обикновено сипвам в чиниите и щерката ги носи на масата.
Но май повечето готвя любимите манджи на зетя. Обичаме си ги тия зетьове.

# 6
  • Мнения: 2 448
Свекърва ми - задължително първо на мъжа си и през повечето време стои диванчапраз, защото докато сервира на всички, той вече си е изял супата и иска второ, като в това време са му потрябвали сол, оцет, пипер, които може да са до него, но трябва да каже ...., дай ми...

И моята е тъй, не сяда изобщо. Като се нахранят всички тя като кученце в кухнята.
Толкоз и е взел страха свекъра.  Joy

Майка ми естествено сервира първо на зетя. Голяма лИбов са.  Mr. Green

# 7
  • Мнения: 4 292
Когато сме в свекърите, обикновено сервираме двете. Първо на детето, после на мъжете и накрая на нас двете.

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Свеки първо сервира на сина си, после следва мъжа й и на опашката са останалите. Майка ми първо сервира на златния зет, след това на детето, на мен и на всички останали. Виждаме се 2 пъти в годината все пак и не ме дразни това.

# 9
  • Мнения: 22 414
Няма такива неща при нас.
В къщи ако ще се яде порция се сервира на този, който си е изял пръв салатата, супата или нещо друго.
При свеки е същата работа, даже всеки си сервира сам каквото му се яде.
АЗ не съм почитател на "ритуално" хранене и т.н.

# 10
  • Мнения: 5 710
Свекърва ми сервираше първо на мъжа си, майка ми сервира първо на мъжа ми.
Аз сервирам първо на дядо си. Изобщо ( според масата , гостите) усещам някаква йерахия и я спазвам - или дядо ми, или свекър ми, или госта ( мъж). Не ми върви да почна от децата или жените.
Но както и да сервирам, на мъжа ми винаги оставям най-хубавото ( пак инстинктивно) Много ли съм закостеняла...

# 11
  • Мнения: 2 803
Майка ми винаги сервира първо на детето, после на всички останали. При свекървата първо на мъжете.

# 12
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
ами моето свеки не сервира, ние сервираме, аз или свекърът ми! на маса не съм я видяла да яде, все на табла на дивана!  моята майка сервира винаги на мъжете моя и зета, после децата и накрая ние със сестрами!тя сяда последна! аз сервирам като сложа на вси4ки по масата и викам ордата да сяда! а за мръвките никой не казва! най-хубавото на кого се слага? Laughing

# 13
  • Мнения: 3 423
Свикнала съм да сядам на пълна маса,
където всеки си взема от това, което му
се яде. Като сме на гости у свекърите,
свекър ми подрежда масата, случва се и
той да ми слага в чинията, но се случва и
свекърва ми. В устата сама си поднасям обаче.
Малко ми е странна тая тема. Всеки отделно ли
получава порция и от коя страна, от дясната ли
му поставят чинията. И правите ли проблеми, ако
ви поднесат порцията отляво? Ами ако ви полеят?
Оставяте ли бакшиш и перкате ли по задника  персонала?

# 14
  • Мнения: X
Относно на мъжа ми мамата, тя си пада по разпределянето на порции, зорлян се прави на Балкантурист жената, ама хич и не съм забелязала на кой първом сервира. Гледам да й помагам когато го прави, така че за най-пръв пръв обслужен трудно може да се говори.
Иначе вкъщи слагаме всичко в големи купи или плата на масата и всеки сам си сипва когато и колкото си реши. Ако е прекалено срамежлив и несвикнал на такива своеволия го подканяме да се разширява, дето имаше един лаф, и му даваме личен пример. Естествено, ако се наложи нещо да се сервира в отделни чинии, първо поднасяме на гостите като по-възрастните жени са с предимство.

Общи условия

Активация на акаунт