Duphaston

  • 6 218
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 32
Здравейте!
Чета форума от доста време и сега за пръв път имам въпрос,на който не намерих отговора,тъй че смятам да попитам.Пили ли сте Дуфастон и имаше ли при вас някакви странични ефекти - депресия,бяло течение,болки от тип "предменструални",избиване на пъпчици по лицето,гърба,ръцете и т.н. ? На мен ми го изписаха за регулация на цикъла,но се надявам освен за това,да ми свърши работа и за евентуалното бебеправене   luvbed ,което още не сме започнали,но се надявам скоро другата половина от нашата двойка  Heart Eyes да се почувства готова  smile3504

# 1
  • Мнения: 3 459
Здравей,  Simple Smile
Пия Дуфастон вече шести месец. И аз го пия за регулиране на цикъла.
Досега не съм забелязала никакви странични ефекти.
В действителност последните месеци наистина ми се регулира цикъла  Peace

# 2
  • Мнения: 112
Аз пих 2 месеца .Нямах никакви оплаквания Peace

# 3
  • Мнения: 32
Аз го пих преди известно време в продължение на 2-3 месеца.Цикълът ми беше идеален,но след като спрях хаповете,пак си стана същото,че и по-зле - закъснения,подранявания,неконтролируема продължителност  Tired Страхувам се,че скоро приятелят ми ще каже "Айде,почваме" ,а пък аз ще  имам тоя проклет нередовен цикъл и ще се мъчим 100 години  cry

# 4
  • Мнения: 3 294
Tinky с Дуфастон , може да регулираш цикъла си само докато го приемаш , трябва да откриеш причината за нередовния цикъл , посети гинеколог и пусни хормони , за да видите откъде се получава така  Peace

# 5
  • Мнения: 32
Да,от няколко дни обмислям този вариант и смятам да го направя,но този път ще посетя друг лекар,защото итсориите на досегашния ми как мога да се тъпча с прогестерон на корем цял живот,защото е абсолютно ,ама абсолютно безвреден ; как ако го пия на 4 серии по 3 месеца,няма никога повече да имам проблеми /което пък е в пълно противоречие с доживотното приемане/;как   ако искам,мога да се удавя в него и да бъда щастлива от този факт,само защото съм го приемала "под формата на Дуфастон" ... и т.н. ,и т.н. ... Sick
Със сигурност най-доброто решение са едни изследвания.Те поне няма как да ме подведат или да ме изнервят,рекламирайки разни препарати .
 Hug

# 6
  • София
  • Мнения: 2 908
Tinky и аз те съветвам да направиш необходимите изследвания Peace за да се открие причината и да се лекува.А иначе и аз пия Дуфастон от няколко месеца и единствения страничен ефект който забелязвам е че леко ми се повишава апетита.Успех.

# 7
  • Мнения: 1 546
Пих Дуфастон по схема, с прекъсване, няколко месеца. Единственото ми оплакване бяха 2 килограма отгоре, които смъкнах чаааак след като родих и спрях да кърмя. Wink

# 8
  • Мнения: 1 335
Tinky, ще е хубаво да изследваш на какво се дължат аномалиите в цикъла ти. Възможно е причината да не е нисък прогестерон.
Иначе на мен Дуфастон-а ми удължи цикъла, други странични ефекти не съм забелязала.

# 9
  • Мнения: 975
От дуфастона много ми се увеличи апетита и съм +3кг.

# 10
  • Мнения: 127
А как всъщност помага Дуфастона на забременяването?....

# 11
  • бургас
  • Мнения: 18
и аз пия дуфастон , вече 10 дни  Wink, така като четох колежките по-горе какво са казали , някои неща при мен са същите. увеличи ми се апетита нещо, за 10 дни килограмче отгоре #2gunfire, но и гърдите ме болят и са подути Thinking не знам дали се дължи на дуфастона или на друго newsm78

# 12
  • Мнения: 32
Доколкото разбрах ,стимулира функцията на яйчниците.Доки каза,ако искам бебе,да го правя,докато пия Дуфастон,а ако не искам,да се пазя двойно ( което пък нямам никакво намерение да правя  Mr. Green )

# 13
  • Мнения: 127
aaa ясно , Simple Smile

# 14
  • София
  • Мнения: 2 908
Доколкото разбрах ,стимулира функцията на яйчниците.Доки каза,ако искам бебе,да го правя,докато пия Дуфастон,а ако не искам,да се пазя двойно ( което пък нямам никакво намерение да правя  Mr. Green )
Не е вярно това.Дуфастона  в повечето случаи потиска овулацията и винаги се изписва от 16 до 25 дни т.е след като е минала евентуалната овулация и дните които са най-подходящи за зачеване.Пие се за предизвикване на цикъла когато е нередовен поради кисти например или пък в началото на бременността за задържане тъй като е прогестеронов препарат.Ако греша някой да ме поправи но това знам аз за функциите на Дуфастона.

Общи условия

Активация на акаунт