Моля за мнения относно метода ми на захранване!

  • 664
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 43
  Момичета,
    Синът ми е на пет месеца и половина.До края на третия месец бяхме само на кърма,но на малкия започна да не му достига кърмата.Търсих помощ,но никой не се притече.И послушах съвета на педиатърката си-започнах пюретата.Почти съм сигурна,че ще има доста упреци от ваша страна,но не издържах на напъна-всички около мен ме измъчиха,че е време да започна да захранвам.
   Но да стигна до същността на въпроса.
   Схемата ми на захранване е следната до момента:

   На 3мес.и 24дни-ЯБЪЛКА между храненията в 9 и в 12ч.:
  -1ден-1лъжичка;
  -2ден-2лъжички;
  -3ден-3лъжички;
  -4ден-4лъжички;
  -5ден-6лъжички;
  -6ден-половин пюре;
  -7ден-половин пюре;
  *Ябълка с банан:
  -8ден-половин пюре;
  -9ден-половин пюре;
  *Банан:
  -10ден-половин пюре;
  -11ден-половин пюре;
 По същата схема дадох и ябълка с круша,круша,синя слива,ябълка с боровинка.
 След това преминах на зеленчуковите пюрета,като първо дадох ябълка с морков,морков,ябълка с тиква и тиква.Като дадох две седмици зеленчукови,започнах на обяд да давам непосредствено преди храненето половин зеленчуково пюре и няколко лъжички плодово.След това започнах да давам половин зеленчуково с половин плодово и след това дохранвах с кърма.
  От зеленчуковите дадох тиква,морков,морков с картоф,тиква с картоф,тиквички с картоф(не го яде),нежни зеленчуци с ориз(и него не го хареса),зеленчук със сметана(също не го яде) и различни зеленчуци.
  Вече давам цяло зеленчуково на обяд в 12ч. и няколко лъжички плодово,а след това дохранвам с кърма.Започнах и след обяд в 15ч.преди хранене да му давам половин плодово пюре.
  Мисля до няколко дни да вкарам и месните пюрета,да спра да дохранвам с кърма на обяд и постепенно да избутам и следобедното хранене.Живот и здраве осмия месец-млечна кухня.
  Искам да попитам дали някой може да ме посъветва какви пюрета да давам,които ще ги яде.До сега съм давала само от пюретата на HIPP.
  Очаквам мнения и търпя критики.
  БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО ЗА СЪДЕЙСТВИЕТО Simple Smile.

# 1
  • Мнения: 9 467
Привет asena84!
Няма как да не те изкритикувам! Щом до момента имаш кърма, как така не влезе преди 2 месеца да прочетеш хилядите теми за увеличаване на кърма...щеше да получиш солидна подкрепа тук!!!
Можеше и да преминеш на смесено хранене-в смисъл кърма-АМ...защо реши да захранваш толкова рано?!?!
И защо да спираш дохранването с кърма-искаш да отбиваш ли?

Относно начина на хранене в момента- аз лично не одобрявам даването на плод и зеленчук в едно хранене...естествено ти решаваш за детето си Peace
Също ми се струва рано за сметана Rolling Eyes
Нашият много харесваше Гербер, Семпер, Хипп..
Успех!

# 2
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Доста деца са дорасли за начало на захранване около петия месец, така че ако детето е покривало повечето признаци за готовност, не си избързала.
Пълното заместване на повече от едно хранения при повечето майки води до спад в количеството на кърмата, така че помисли добре преди да продължиш в тази посока. Би могла още известно време да предлагаш на детето да си дояде с кърма след пюретата - по този начин ти отпадат и притесненията за количеството мляко, тъй като бебето поема и други храни и получава допълнителни калории.
Аз лично се чувствам засегната от началото на постинга ти - и мисля, че Бу също ще го приеме така. Съжалявам, че нещата, които сме писали, не са ти свършили работа - но да твърдиш, че никой не ти се е притекъл на помощ, е невярно и грозно.

# 3
  • Мнения: 552
Е аз пък няма да те критикувам-то вече няма смисъл Rolling Eyes
Може само да забавиш месните пюрета до 6ти месец Peace
Иначе моя син също не харесва пюретата,които ти изброи,че не се харесват от твоето бебче...може би заради карфиола в тях CrazyА пък картофа с тиквички му е твърде сухо.
Харесва почти всички  месни на Гербер/те честно казано на мен ми имат един и същи вкус/ и пилешкото и телешкото на Хип Peace
Семпер въобще не одобри,т.к и те му идват малко сухички...предполагам с малко добавка от вода или мляко биха му харесали,но не съм пробвала.Харесаха се и някои на Ганчев.
Общо взето трябва да пробваш-всяко дете е различно.Може също да пробваш и домашни Peace

# 4
  • Мнения: 43
   Съжалявам,ако съм засегнала някого. ConfusedНе поясних,че получих подкрепа от мамите от Ла Лече лига.Исках да споделя,че не получих подкрепа от педиатрите и майките около мен.Грешката ми беше,че не се обърнах по-рано към момичетата тук,а се предадох,но вече се бях измъчила.Специални благодарности на Бу и с Хедра за оказаното внимание Simple Smile.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 734
Аз мисля,че щом си имала твърда позиция за това,което е добро за бебето ти,критиките и натиска от педиатри,а още повече пък други майки,изобщо не бо трябвало да ти влияе.За схемата на захранване-правило е,че когато се стремиш да запазиш кърменето възможно най-дълго,пюрето трябва да се дава след кърмене,а не преди.Много е рано да заместваш изцяло млечни хранения,до годинката млякото трябва да присъства във всяко хранене на детето.За детска кухня на 8 мес. също е много рано.

# 6
  • Мнения: 141
Защо да е рано за детска Млечна кухня? Поне при нас са разделени на три групи според възрастовата граница и обикновено още след шестия месец повечето деца започват да се хранят там. Лично аз започнах да вземам след 9 навършени месеца. Ако е много рано казваи защо и да го спирам и да си му готвя в къщи. Да не би да е заради прясното мляко с което приготвят кремчетата?

# 7
  • Мнения: 10 982
Да не би да е заради прясното мляко с което приготвят кремчетата?

Това беше една от причините, да запиша дъщеря ми на кухня след годинката и известно време да не й давам кремчетата.

# 8
  • Мнения: 1 951
Доста деца са дорасли за начало на захранване около петия месец, така че ако детето е покривало повечето признаци за готовност, не си избързала.

Иzвинявам се, че се намесвам в темата, но какви са теси приzнаци, или къде мога да прочета zа тях?

# 9
  • Мнения: 43
Наръчник за хранене според възрастта на Вашето бебе и дете-                 
 http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=22547.0

Последна редакция: пн, 01 сеп 2008, 20:06 от asena84

Общи условия

Активация на акаунт