Шпагат?

  • 9 091
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 116
Какви упражнения трябва да правя ,за да падна на шпагат? newsm78 И дали мога да успея като съм на 17,или е твърде късно. Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 22 349
може да успееш и ако си на 30г, важно е да са ти гъвкави ставите. )))
А защо ти е да правиш шпагат, да впечатлиш някой мъж ли? Определено се впечатляват от това бих казала. )))

Започва се с лека загрявка и след това упражнения за разтягане мускулите на краката. Основното е махове с единият крак максимално назад, докато другият стои на земята за опора. След това се сменят краката.

# 2
  • Мнения: 1 454
Миналата зима ходих месец на фитнес...и след всяка тренировка като бях загряла...и си разтягах мускулите или ставите (неука съм по въпроса) ...директно пробвах да правя шпагат и за този месец почти успях..., но когато съм се опитвала след това вкъщи винаги ми е трябвало малко разгрявка предварително...щях да успея за пълен шпагат , но спрях да се разтягам...

Със сигурност ще успееш, пробвай всеки ден с пружинирания и...скоро ще се похвалиш Simple Smile

# 3
  • BG
  • Мнения: 2 217
SunnySummer , 17 години не са много за да се разтегнеш и да успееш да направиш шпагат. Много е важно да започнеш с разгряване на ставите и мускулите, никога да не пренапрягаш сухожилията, защото може да направиш някоя травма.
Като управнение мога да ти предложа следното. Сядаш на земята в поза която имитира скачане с препятствия, т.е единия крак е свит зад гърба ти, а другия изпънат напред. Когато седнеш така, започваш да се навеждаш напред към изпънатия крак (докато болката е търпима) и се навеждаш към празното пространство между краката ти (т.е диагонално). Имай предвид, че това упражнение се изпълнява последователно с двата крака и винаги след като си разгряла.
Това е за женски шпагат (ляв и десен), а за мъжкия (двата крака в страни)- сядаш на земята с разтворени крака и започваш да се навеждаш напред. Отново е важно да си разгряла преди упражнението! Целта е да си опреш гърдите на земята. Това упражнение можеш да редуваш с разкрачване и постепенно увеличаване на разстоянието между двата крака в една линия (мъжки шпагат). Важно е да не пренатягаш сухожилията!!!
Дано описанията ми да не са прекалено объркани  Embarassed

Успех!  Hug

# 4
  • Мнения: 116
Благодаря ви за съветите  Hug Hug Hug Захващам се и ще споделя,когато забележа някакъв резултат.Мислех си да стана мажоретка,но няма да имам време от подготовка за кандидатстване,та ще го правя,за да знам,че мога  Simple Smile

# 5
  • Мнения: 5
Амии здравейте..
Аз сам на 13 години..
нужда я се спешно от упражнеия за шпагат в домашни условия..
преди година направих шпагат но после имах нещо като травма 2/3 месеца и в момента немога да пшравя шпагат.
И така ако някой може да ми каже или да ми даде линк да ми пише ЛС моля ви

БЛАГОДАРЯ предваритлно   bouquet

# 6
  • BG
  • Мнения: 2 217
Мила marti_2009 , прочети малко по-нагоре и ако имаш въпроси - задавай!  Wink

Последна редакция: пн, 26 окт 2009, 15:32 от Stephy

# 7
# 8
  • Мнения: 22
аз пък винаги съм можела само левияя  Rolling Eyes Hug

# 9
  • BG
  • Мнения: 2 217
Марти, много е важно да се разгрееш преди да опиташ да направиш шпагат - иначе е почти сигурно, че ще си направиш някоя травма!  Peace

# 10
  • Мнения: 11 747
Изтегли това
http://www.mininova.org/tor/1986483

Каланетика с Калан Пинкни и започвай да правиш упражненията. Ще стигнеш и до шпагат, а и цялото ти тяло ще стане много гъвкаво!  Peace

# 11
  • Мнения: 5
Аммм аз правя упржнения преди да се пробвам да напрая шпагат-високи ритници,сядам единият ми крак (левия) е като триъгълник (ходилото ми е опряло до бедрото) и другият ми крак е изпънат и лягам на него и си хващам пръстите на краката и с двете ръце....
В интернет има едно упражнение на колене си и се даваш леко надоло-моят проблем е,че направо лягам на кракът нямам болка аз съм си гъвкава,но левият ми крак не е толкова гъвкав незнам защо е така  Thinking

# 12
  • Мнения: 1 844
Ех какво ли не измислят жените,за да впечатлят някой мъж! Mr. GreenА този мъж ще се научи ли да прави и той шпагат за вас.. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт