HUMEX EAR SPRAY

  • 2 116
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 100
Моля, ако някой има впеатление от този спрей да каже...Педиатърката ни го изписа за почистване на ушната кал, каза, че е напълно безопасен физиологичен разтвор. Изписа ни по една капка сутрин и вечер във всяко ухо. Притеснява ме обаче факта, че на листовката пише да не се използва при бебета под 30 месеца, освен това нормалното му приложение според производителите е 2-3 пъти седмично. Спрея ни беше изписан, тъй като явно ушната кал дразни много малкия и постоянно си търка ушите, личи си, че му е неприятно. Колкото пъти и да го прегледа, казва, че проблема е, че се трупа повечко ушна кал, а няма как да се изчисти и се втвърдява... Rolling Eyes
Благодаря предварително за отговорите.

# 1
Здравей! Когато започнаха да ги рекламират тези спрейчета, аз попитах нашата педиатърка дали мога да ползвам такъв, защото забелязвам, че имаме доста ушна кал. Тя каза че в никакъв случай не са подходящи за толкова малки деца/това си го прочела и в листовката на разтвора/, понеже техните тъпанчета представляват много тънка ципа и може да се спукат. Прекаленото отделяне на ушна кал според мен се дължи на честото къпане. Това е моето мнение.

# 2
  • Мнения: 2 100
 Tired А тогава защо ги предписват? Уфф...
А за ушната кал моето мнение е, че си зависи от организма на човека. Още повече, че ако беше от къпането кал щеше да се събира еднакво и в двете. А при дребен едното ухо събира доста повече и точно то го дразни.  Peace

Много благодаря за включването  Hug

За момента ще му слагам 3 пъти в седмицата, така или иначе го пръскам от разстояние... newsm78 А след като му го пръснахме снощи...до днес не е проявявал признаци на дразнене... Rolling Eyes

# 3
 Ами ако го дразни не ухото, а това че му растат зъбки? Незнам, предполагам само, не че е изключено да си е от ушната кал, но нашата педиатърка ни препоръча ако ни притеснява да отидем при специалист УНГ.   bouquet 

# 4
  • Мнения: 2 100
Ами ако го дразни не ухото, а това че му растат зъбки? Незнам, предполагам само, не че е изключено да си е от ушната кал, но нашата педиатърка ни препоръча ако ни притеснява да отидем при специалист УНГ.   bouquet 

Честно казано, не съм се замисляла за този вариант... Embarassed

Вчера го пръснах и днес нямаше "тапа" в ушенцето. Тази вечер пропуснах да му пръсна, за да не стане нещо...и както не беше си притискал ушето от снощи, преди малко пак го правеше... Confused Като че ли ще е по добре да го заведа на УНГ...

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Консултирай се със специалист УНГ

Общи условия

Активация на акаунт