Отново въпрос за менстуацията!

  • 850
  • 1
  •   1
Отговори
Здравейте!Родих първото си дете 2003-секцио.След това нямах никакви проблеми с цикъла.През ноември 2007 родих и второто си дете пак секцио.По време на операцията д-ра каза,че ми е чистил някакви сраствания,и че може да не кървя много (с първото кървих около20 дни).В болницата наистина нямаше нищо,но после си "текох" цели 60 дни.Кърмих само 3 месеца.Като спрях ми дойде 2 пъти...и край.Обадих се на д-ра,ходих на преглед и той ми каза,че било нормално.Даде ми утрогестан по схема и каза така да карам до декември.Само че,на следващия месец ми дойде точно преди да трябва да почна пак утрогестана.На определената дата си го започнах,като мислех,че все пак ще го регулирам.Цикълът ми обаче още на следващия ден така се засили,че го спрях.Текох 10 дни.Миналата седмица пак ходих на лекар и ми казаха,че всичко било ОК.Никой не ми обърна внимание (този път ходих в поликлиниката).Преди да родя големия син се лекувах хормонално близо 3 години.От тогава знам,че имам някакви хормонални смущения(дори и тогава ми идваше през около 30-40 дни,но поне идваше).Също така майка ми след като ме е родила (аз съм второ дете) е спряло да и идва и се е наложило една година да приема прогестерон.
Въпросът ми е има ли повод за притеснение и да си обърна ли по-специално внимание?Може ли да е нещо наследствено?

# 1
  • Мнения: 136
Разбира се,че трябва да си обърнете по-специално внимание. Тези отклонения в цикъла изискват хормонален анализ след обстоен преглед.

Общи условия

Активация на акаунт