Лениви черва при дете-моля за съвети и помощ?

  • 3 531
  • 2
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 9 850
  Предполагам има и други подобни теми,не съм търсила.Смятам,че проблема при нас е индивидуален и затова си позволявам да пусна отделна тема.
Проблемът е следния.Дъщеря ми е на 7г.С хидроцефалия е,с клапа.Това има значение.От раждането си почти страда от нередовно изхождане.Започна при въвеждането на твърди храни.Допреди година нещата бяха поносими-понякога се изхождаше сама,понякога с лекарства,свещичка.Никога не е била запечена,няма болки при изхождане.Обаче нейното основно заболяване задължава редовното изхождане.Аз чакам до третия ден,тогава действам със свещичка,сиропи.Преди година кара ентеровирус и оттогава нещата са адски,ама много зле.Без свещичка не се изхожда.
Храненето и е съобразено с проблема.Яде разнообразна храна,много плодове,фибри,целулоза...Доскоро ядеше и много мляко.По съвет на други майки от форума и след консултация с педиатърката започнахме безмлечна диета-имаше ефект в началото.Три изхождания без моя намеса.и това беше.обаче пък това,че имаше самостоятелни изхождания след спиране на млякото ме навежда на мисълта,че проблема наистина може да идва оттам.
Общо взето е това.Роман мога да напиша за проблемите ни.
Според лекарите няма физиологичен проблем.На хомеопат обаче не сме ходили.
Ако има значение-моята майка цял живот е с лениви черва.Не знам може ли да е ген?
Съвети приемам всякакви.Само не ме упреквайте,че съм слагала свещички-клапата има опасност от запушване,ако детето не се изходи.

# 1
  • Мнения: 2 176
Хомеопатията е добра идея.

А иначе - даване на максимално прости храни на принципа на разделното хранене.
Има доста книги и информация в нета, принципът е да не се приемат едновременно белтъчни и въглехидратни храни, и мазнини.

Добра работа върши изпиването на 1-2 чаши топла вода сутрин на гладно.

Сещам се и друго, сега през лятото можеш да опиташ (пак сутрин на гладно) да даваш праскова. Сините сливи имат същия ефект.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 097
1. Хомеопатията - действа. Познавам хомеопат в Плевен.
2. Алоефреш на Аквасорс и ЕМК също. Действат разхлабващо.
3. може да се прави коремен масаж. Също има добри резултати.
4. може да се дава "рейки" - има ефект, лично съм го пробвала.
5. билки - сена (майчин лист), но не съм сигурна дали се дава на деца. Листа от живовляк - вари се чай и се пие за деня. Сутрин и вечер преди лягане - лъжичка мед с топла вода. Сладко от рози, също с топла вода.
6. Хранене с фибри. Отделно хранене с течна храна. В никакъв случай сандвичи и сухи храни. Готвени със сос и супи.
7. Упражнения

 Hug За друго не се сещам

Общи условия

Активация на акаунт