Дали е кърмаческа стачка?

  • 486
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 722
Леле, моят синковец вчера как ме изнервиии ... направо още съм бясна - та значи, слагам си го аз на гърдата - като почна да се извива като змийче на всички посоки, захапе, дръпне, пусне ... рев и пак отново - пощурях, пробвам го след час и половина - пак същото, накрая заспа от рев. През нощта си сука, но днес го гледам пак прави номера - пищи, върти се, хапва съвсем пестеливо. Може пък и от жегите да е - пробвах го с биба - щеше да я изяде, подадох му вода за проба - пие, а от мен не щя.  newsm78

# 1
  • Мнения: 1 629
Според мен си е точно стачка. Не се ядосвай, зная че не лесно, но ще мине. Само трябва да си упорита. Мога да ти препоръчам това, което при мен работеше - да кърмиш докато спи или е сънен, т.е. веднага преди или след сън, да пробваш да кърмиш като го сложиш по корем върху твоя, да се кърмите, носейки го. Прочети в Библиотеката, има много по въпроса. Успех!

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 375
Същото ми се случи миналата седмица. Слагам я, сукне 1-2 минути и рев. Бутна бибата и млъква. След малко пак пробвам и пак така. Общо има няма 5 минути да се събират на ядене, ако въобще и толкова. Реших, че е от жегите, после реших, че се наяжда вече много бързо, но накрая като мина след няколко дни, си мисля, че е било стачка. Спокойно, ако и при теб е стачка, ще мине до дни, важното е да не се притесняваш. Нищо им няма на бебковците, ако 1-2 дни хапват по по-малко, а и нали нощно време си наваксва.

# 3
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Ейййй, същата работа и при нас.  ooooh! От вчера почти нищо не яде... само се дърпа и реве, после хапне сукне два-три пъти и си иска вече бибата... През нощта яде, но днес е същата работа...  Rolling Eyes Тя няма да заслабне, милата, ама на мен да не ми намалее кърмата се притеснявам!  Thinking 

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 375
Ами аз изцеждах томно заради това. Но не мисля, че за няколко дни ще е проблем.

# 5
  • Мнения: 264
При нас продължава вече трета седмица, направо се отчайвам Sad

# 6
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
Явно си е стачка, освен ако няма гъбички в устата.

И ще използвам темата да попитам нещо - до кой месец сте наблюдавали кърмачески стачки? При нас мисля, че беше една около 4-тия месец, ама може да се лъжа, защото не е била толкова силно изразена, че да не иска съвсем да яде. Но се чудя дали за в бъдеще може да очаквам подона реакция! Не за друго, ами да започвам да заяквам, че с този звяр няма как да се преборя  Wink

# 7
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
Ами преобладава мнение, че стачкуват най-вече като по-малки, до 4-5 месец.
Има и друго - към 2-3 месец бебетата започват да стават любопитни и да проявяват интерес към всички и всичко около тях и понякога се изнервят, че се налага "да си губят времето" със сукане, вместо да се въртят и да зяпат какво става и много майки бъркат това естествено бебешко любопитство със стачка.
Не вярвам тепърва да ти се случи стачка, спокойно. На тази възраст твърде добре се ориентират къде е хубавото Wink

# 8
  • Мнения: 1 215
Да и на мен на стачка ми прилича:) При мен лично проработи следното: като видя, че почва да реве и да се дърпа й пъхам шишето, ама я държа в такава поза, която е много подобна на кърмене. Веднага що затвори очички, махам шишето и й подавам гърдата. Така бяхме 4-5 дни и след това мина.
Успех

Общи условия

Активация на акаунт