Не е ли прекалено

  • 1 721
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 863
......дъщеря ми, която е на 1 година и 1м., да изпива горе-долу половин литър сок на ден? Никак не съм сигурна, че натуралните сокове, макар и 100% не са подсладени... а тя може да се налива до припадък...вчера и скрих шишето за сок и оставих само това с водата и цял ден беше като камила- грам вода или по две три глътки.
Та питането ми е - да я ограничавам ли  в количеството изпит сок???
и по колко сок пият вашите деца??? newsm78

# 1
  • Мнения: 1 210
Аз бих я ограничавала.
И моя син мина през такъв период, но за около 1 седмица го отучих.
Стоя жаден 2 дена и после откри къде е ключа от бараката.

Сега много рядко иска да пие сок - само ако сме някъде на заведение. Но дори тогава изпива половин чаша и после минава на бистра водичка.

Пробвай с изстуден, подсладен чай и постепенно намалявай захарта.

А да не би да е гладна? И пиейки сок да наваксва и калориите?

Успех

# 2
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Диана пие сок като смок. Вода не иска да помирише.
Но аз и правя сок и съм сигурна, че няма захар вътре...или и купувам от бебешките, ако сме някъде, където немога да и направя...

# 3
  • Мнения: 2 863

А да не би да е гладна? И пиейки сок да наваксва и калориите?


Ами знам ли я, и аз за това съм си мислила, понеже не сме много силни в яденето, а тя много настойчиво търси и си иска сока....

# 4
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
Моята Деси е на 1.1 г. и също пие много сок. По 250 мл. изпива наведнъж, но пие и много вода. Аз не мисля, че наваксва калории, защото се храни добре. А и засега е с нормално за възрастта си тегло. Според мен е добре, особено сега в жегите, да се пият течности. smile3504 Misc Baby Bottle  Nature Sunny

# 5
  • Мнения: 2 332
Хей, мами, как така ще ги ограничавате в пиенето на течности в тези жеги? Напротив - трябва да ги поощрявате! Един съвет - не давайте готови сокчета, по възможност им правете от плодове, или пък само водичка.

# 6
  • Мнения: 6 206
Моят съвет - мини на фрешове, разредени с вода, един вид цитронадки.  Grinning
Не давай готови сокови, в краен случай от бебешките, но и за тях гаранция давам, че са бъкани със захар, защото опитах един, някакъв унгарски ли, чешки ли, Спасчо много го уважава, но повече няма да го види, чак ми залютя на очите от сладко.
За жегите ти препоръчвам фрешче от грейпфрут, много студено, с водичка, давай му колкото си иска.

# 7
  • Мнения: 2 596
Ами, моя изобщо не пие сок, само вода.

# 8
  • София
  • Мнения: 625
Моят съвет - мини на фрешове, разредени с вода, един вид цитронадки. Grinning
Не давай готови сокови
За жегите ти препоръчвам фрешче от грейпфрут, много студено, с водичка, давай му колкото си иска.

 newsm10 newsm10 напълно подкрепям това мнение.Моят е като жаба пие фрешчета от портокал на един дъх не го ограничавай течностите са полезни....особено в тези жеги sweating

# 9
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 807
За мен е прекалено. Поощрявай я да пие вода вместо сок.
Дъщеря ми пие максимум 200 мл сок на ден, но не всеки ден. По-често по 40-50 мл на ден изпива. Иначе вода и мляко (кърма и прясно) пие повече.

# 10
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
За мен е прекалено. Поощрявай я да пие вода вместо сок.
Дъщеря ми пие максимум 200 мл сок на ден, но не всеки ден. По-често по 40-50 мл на ден изпива. Иначе вода и мляко (кърма и прясно) пие повече.

Сори за off-a пак, ама Бу, как тъй прясно, то отровно, само за теленцата, нали знаеш!   Laughing

# 11
  • Мнения: 256
Ами и моето детенце пие сок като смок, но пие само бебешките "Hipp", 'Gerber ' и др. и домашно приготвени фрешове. И понеже може да изпие 500 мл и повече, аз ги разреждам с вода. Иначе трябва да е мнооого жадна, за да пие вода. Ама и това се случва, особено в тия жеги вече  Laughing

# 12
  • Мнения: X
Ами, моя изобщо не пие сок, само вода.

И моят син не пие сокове. До 8-9 месец съзнателно не му давах, но пък пресни пасирани плодове ядеше доста. После пробвах няколко пъти с прясно изцеден сок - детето не иска. И това е.
Според мен нищо не сме загубили при положение че всеки ден хапва разнообразни пресни плодове.
А вода пие доста, особено сега в жегите.

# 13
  • Мнения: 2 755
...и по колко сок пият вашите деца??? newsm78
Сега, в жегите, изпива около 400-450 мл. сок или вода, каквото му предложа. Обаче му давам само фрешове или от бебешките сокове, които са без захар.

# 14
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Нека пие. Гери беше същата. Ограничението на такива елементарни неща, не води до добро. Ограничавай за по- сериозни неща, иначе няма да прави разлика.

Общи условия

Активация на акаунт