Намаля ли ви кърмата след като започнахте да спортувате?

  • 1 209
  • 15
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 285
Доста противоречиви неща четох по въпроса за спортуването и кърменето - че е възможно да намалее кърмата, да се промени вкуса и ... Бих искала да чуя какъв е вашия опит. Кога след раждането започнахте да спортувате и как се отрази това на кърменето?

# 1
  • Мнения: 4 555
Не е намалявала. Спортувах почти всеки ден, защото трябваше да се връщам на тренировки и за целта трябваше да докарам прилична форма.

# 2
  • Мнения: 11 003
Започнах да спортувам месец след раждането. Кърмата ми не намаля. Напротив, увеличава се след тренировка, заради повишения приток на кислород в организма.

# 3
  • Мнения: 1 098
Спортувам по 30 мин три пъти в седмицата, кърмата ми определено не се повлия.

# 4
  • Мнения: 5
 za sajalenie na men karmata mi namalia Sad

# 5
  • Мнения: 11 003
Да добавя нещо - независимо дали кърмиш или не, щом спортуваш, организмът ти се нуждае от повече течности и е задължително да пиеш много вода. Така ще поддържаш лактацията и кърмата няма да намалява след спорт. Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 1 946
А във връзка с това може ли човек да спазва и някоя лекичка диетка или тогава кърмата със сигурност ще намалее?

# 7
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
А във връзка с това може ли човек да спазва и някоя лекичка диетка или тогава кърмата със сигурност ще намалее?

При диетите, основната опасност е, че в кърмата отиват токсините, които се отделят при спазването на отслабващи диети. Бебето може да се натрови. Естествено, при промяна на режима на хранене може да настъпи и промяна на количеството кърма. По-добре не се натискай за диети докато кърмиш! Не мисля, че е особено разумно.

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Определено на мен ми намаля-аз спрях хляба и тово оказа още по-голямо влияние  Peace

# 9
  • Мнения: 9 481
При мен-не Mr. Green

# 10
  • София
  • Мнения: 932
И при мен не намаля, нито пък дъщеря ми е отказвала да суче или е давала признаци, че кърмата ми има друг вкус. Единственото което стана е , че отслабнах след като цяла година си стоях на 70 кг. при ръст едва 160 см. След като тръгнах на фитнес, всеки ден по два часа в продължение на месец и спрях пастите и всички захарни изделия и белия хляб,вече съм 56кг .  Simple Smile Останаха ми само 6 кг, за да си стана 50 , бях толкова преди да забременея, но пък засега и на това съм доволна - 14 кг, за 2 месеца и половина не са никак малко, даже не очаквах че ще имам такъв резултат, защото освен захарни изделия и хляба от друго не съм се лишавала.  А още си кърмя.
Така че моя съвет е да пробваш , все пак няма да вземеш да кърмиш бебето веднага след като слезнеш от бягащата пътека Simple Smile, Аз кърмих сигурно два часа след фитнес , понякога и само час минаваше, защото ходих вечер на фитнес, когато мъжа ми се връщаше от работа за да гледа малката.

# 11
  • София
  • Мнения: 285
Започнах да спортувам - вече 3 дена бягам по 45 мин. За сега не забелязвам да ми е намаляла кърмата. Колкото до яденето, ограничаването на сладкото и тестеното също не се отразява.

# 12
  • Мнения: 4 406
спортувам от месец и половина, като не се натоварвам максимално. храня се както и преди, ям си и хляб, и сладко, без да прекалявам. теглото ми намалява, но кърмата- не. дъщеря ми все още е само на кърма и явно й стига.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 946
Темата много ми е интересна, защото съм си +20кг вече, а това е твърде много и от известно време започнаха да ме болят колената... като седна, едва ставам, а не е нормално на 25г съм..
Минах на лека диета без сладко и тестени, но ми се иска и някакви упражнения, а с тези колена тичане и др. подобни ми е невъзможно..
На някой да му се е случавало същото?

# 14
  • Мнения: 3 718
Саксофонке, аз също усещах такива болки в ставите по едно време. Отдавах го на голямата тежест, която им се е стоварила изведнъж, аз наддадох сериозно докато бях бременна. Е, аз не съм вече на 25, ама още съм далече от пенсионна възраст, така че май не е от ЕГНто  Wink В началото ходех на каланетика, добре ми се отразяваше. Сега се замислям за фитнес или нещо по активно, че още не съм се върнала в човешка форма.
По темата, не съм забелязала да ми намалява или да се променя кърмата докато съм спортувала. Ама пък и не съм се напъвала особено  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт