Афектен гърч- гълта си езика и припада

  • 964
  • 8
  •   1
Отговори
Здравейте,
Знаете ли нещо за афектните гърчове или още му казват захласване.Синът ми вече прави афектен гърч за трети път в рамките на 2 седмици.И всеки път изглежда все по-страшно и незнам какво да правя.Всеки път става слетобеда когато е изнервен повече и когато се инати и не стане нещо както го иска.Много съм изплашена, след първия гърч го заведох на невролог във Варна, при д-р Щилянов, каза че е добре като го погледна изписа му едно лекарство от което стана още по-нервен и направи втори пристъп, третият беше днес седмица по-късно.Започва да пищи като повече не си взема въздух,посинява припада без да си е взел въздух,гълта си езика , днес едвам му отворих устата , беше се сковало милото, езичето му беше нагоре,изкарах го и започна да диша, ревейки в несвяст, не можеше да си държи главичката изправена ,беше се отпуснал като парцал и ревеше толкова зловещо...Педиатъра каза че е здрав и това било нормално, вика ми да съм го оставила така ,че се бил преструвал,за да му се обръща внимание,вика ми я ти си задръж въздуха да видим ще ти  стане ли нещо, аз си мисля , направо да го сменя...Разбрах като се рових в нета , че най-добрите детски невролози са в София, в св.Наум на 4 ти километър, доц.Божинова и д-р.Димова.Вие знаете ли нещо по въпроса? baby_neutral

# 1
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 533
твойта педиатърка 6то не се  #2gunfire
малко дете 6те прави такива изпълнения от преструване-ееееее аман от Лекари
иска6 ли телефона на доц.Божинова ние 6те пътуваме на 15 4е иска да ни приеме в отдрлрнието а до тогава е в отпуск нас д-рТомов ни прегледа 4е по спе6ност ни пратиха от Бургас

# 2
  • Мнения: 311
Не знам нищо по въпроса за детските невролози,но 100% най-добрите са в София и според мен най-добре заведи детенцето там на преглед.Стискам палци нищо да му няма,дано кажат,че е здрав,но потърси на всяка цена и друго мнение! Късмет Praynig

# 3
  • Мнения: 756
най-добре е да отидеш на невролог - проф. Стаменова в ИСУЛ ,тя има екип ,който прави добри ЕЕГ-та и определя правилното лекарство , което много важно . Не се притеснявай по-какъв начин ще задържиш езика му , важно е да го задържиш навън-невролог ми каза , че го правяг с безопасна игла , на мен са ми го задържали с ножа , не мога да ти обясня защо но не боли въобще след това , болката е като при прехапване , но не острата.

# 4
  • Мнения: 1 596
твойта педиатърка 6то не се  #2gunfire
малко дете 6те прави такива изпълнения от преструване-ееееее аман от Лекари
иска6 ли телефона на доц.Божинова ние 6те пътуваме на 15 4е иска да ни приеме в отдрлрнието а до тогава е в отпуск нас д-рТомов ни прегледа 4е по спе6ност ни пратиха от Бургас

Здравей,
а знаеш ли доц Божинова дали преглежда на частно?

# 5
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 533
зна4и на вратата на отделението пи6е 4е с талони преглежда само два пъти в седмицата -само да не бъркам.Ина4е предполагам 4е преглежда то няма на4ин.ако изка6 да ти пусна тел. и на ли4ни и 6те и звънне6 само дето не го вдига сега ама нали неработи та след 15.

# 6
  • Мнения: 553
на моя приятелка детето се захласваше така. проблемът е че има деца които просто никак не им понася и не искат да приемат да се откажат от това което искат или правят в момента или някой да ги кара нещо. просто не го проумяват и наистина негодуват от сърце и душа миличките. твоя мъник явно започва да осъзнава но не иска да приеме това.
 то не че на нас големите ни харесва, просто дори не помним кога сме се примирили че светът ама никак не е идеален.
изобщо не съм съгласна с лекаря на детето че се преструвало. как пък на толкова малчовци им хрумва да се преструват спонтанно по един и същи начин, че чак от бабино време това явление и "диагноза" да си има.

опитай да редуваш от една страна бурни и тихи игри и от друга страна игра и почивка така че да не се преуморява и изнервя, за да не се стига до там. по- нататък като започне да разбира опитай да му даваш избор между две близки неща, които те устройват, но то да избере кое от двете да стане,  също да му даваш време да се настрои за нещото, като го предупреждаваш и му даваш отсрочка 2-3 пъти преди нещото което знаеш че няма да иска.  Като попорасне опитай сутрин да му разказваш какво ще правите през деня, така ще се чувства спокойно и ще приема че е е част от ставащото, а не че му е наложено ей така от нищото.

това са все начини с които ще смекчиш негативната реакция към това че някой му налага нещо.
лошото е че точно на тази възраст почти няма кака да му обясниш, почти единственото действащо средство е да го подлъгваш с нещо което обича или да го подкупваш с такова нещо.

При всички случаи не воювай с него, не си мисли че се опитва да ти се качва на главата, не се срамувай от другите майки и карай с мекото и с доброто, не му хаби нервите на детето, няма да помогне.
То милото съвсем истински и всеотдайно страда че не може да стане това, което то като всяко мъниче иска- с цялото си сърце и ум, веднага. И никак не може да схване че съществува такова нещо под слънцето като "НЕ МОЖЕ".
Дай му време да се примири с тази толкова грозна истина, без нещата да се изострят и да стигат да крайности. Само ще си скъсате нервите взаимно иначе.
 

Имаш си дете с характер, радвай се. Но няма да ти е лесно.
 Hug Hug Hug 




Последна редакция: вт, 02 сеп 2008, 00:02 от oceanid

# 7
  • Мнения: 191
Подкрепям напълно мнението на Oceanid.  Peace Чела съм доста за тези състояния, но това което ме озадачи е, че се появява при толкова малко детенце. По принцип са характерни за 2-3 годишните деца.
Чела съм, че колкото и страшно да изглежда всичко е по принцип безобидно, детето само преустановява дихателната си дейност след пристъпа. Не се налага никаква намеса. След това се чуства доста изтощено и най-вероятно ще поспи, за да събере сили.
Със сигурност тези пристъпи са доста травмиращи за родителите  и ако се повтарят често е добре да се говори с педиатър.
Съветите, които ти е дала Oceanid са много полезни. Създайте на детето спокойна атмосфера, особено в следобедните часове, когато е по-превъзбудено. И един друг съвет, когато му отказваш нещо, задължително предлагай друго. Така детето по-лесно ще приеме забраната. Стискам палци всичко да е наред!  Peace

# 8
Благодаря ви момичета Hug
Все полезни съвети, взех да му свиквам на бебчо, част от нещата които сте ми казали ги правя и друга част за която не се бях сетила.но от ден на ден започва малчо да ме разбира по-добре и си комуникираме все по-добре, което е успокоително.Благодаря ви за съветите и успокоението.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт