Пухена завивка - каква, от къде?...

  • 43 520
  • 95
  •   1
Отговори
  • Düsseldorf
  • Мнения: 503
Здравейте!
Намислила съм да купя пухена завивка, хубава, с повечко гъши пух. Не че имам идея колко % трябва да е, чета, че колкото е повече, толкова са по-скъпи, така че явно трябва да е поне 50%. Имате ли опит с такива завивки, как е ако пухът е само 30%, как е с повече? От къде ги купихте, лесно ли се поддържа, че с прането е  малко сложно, доколкото мога да си представя.
Препоръчайте марки, ако можете.
Благодаря! Hug

# 1
  • Мнения: 2 156
Бях си купила преди време от Метро. Обаче не помня с колко процента гъши пух е... newsm78 Ужасно съм доволна. Та наскоро исках да направя подарък с въпросната завивка и позвъних в Метро да попитам дали имат в наличност и отговорът беше, че започват да ги зареждат от есента - демек след 2-3 седмици. Въпросът с прането елиминирах, като завивката я сложих в калъф. Надявам се съм била полезна.  bouquet

# 2
  • Düsseldorf
  • Мнения: 503
Привет и най-напред благодаря за бързия отговор! Hug
За чаршафосването - и аз винаги го правя, но все някога ще се наложи да се изпере и самата завивка... Затова питах.
А в Метро каква марка са? Ако се сещаш де, надявам се и други да се включат и да мога да сравнявам...

# 3
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Препоръчвам пътуване до Пловдив и посещение на магазин Юск - до тукашното Метро Simple Smile
Имат голямо разнообразие от завивки на различни цени, с различно съдържание - полиестер, пух, без пух, комбинации...
За пране - бих казала, че е задължително да им се теглят още няколко тегела, които да държат пълнежа на място, за да не се налага после да се разшива и чепка.

# 4
  • Düsseldorf
  • Мнения: 503
Извинявам се, че си оспамвам собствената тема, но пак да уточня, че искам изцяло с естествен пълнеж завивки. Т.е. което не е пух, ще са пера, а не силикон и пр..

# 5
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Горенаписаното важи Simple Smile В Юск има различни, затова и го написах.

# 6
  • Мнения: 9 467
Нашите са на "ТЕД" /не знам  грамажа, но са само пух/, а на синковеца взех от ТСМ Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 4 397
Днес получихме новото Метро което е от 4.09 и в него има завивка с възглавница за около 26лв. и бая се зачудих дали да си взема на ТЕД са  newsm78
После ще погледна състава, и ще пиша  Peace

# 8
  • Мнения: 9 467
Абсурд да е гъши пух за 26лв, че и със възглавница Naughty
Около 100лв бяха нашите /бройката-90/180/, а 40лв беше за сина ни от ТСМ.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 889
     Нашата зимна е на Артек, към 45 лв струваше и адски много топли.  Shocked Ама едва ли е с гъши пух за тия пари...

# 10
  • Мнения: 2 156
Абсурд да е гъши пух за 26лв, че и със възглавница Naughty
Около 100лв бяха нашите /бройката-90/180/, а 40лв беше за сина ни от ТСМ.

Абсолютно подкрепям! Не може да бъде, не е пухена определено.

# 11
  • Düsseldorf
  • Мнения: 503
Само да ви кажа, че до момента двойна завивка с 90% пух под 300-400 лв. не съм виждала... Затова и толкова се чудя и искам мнения за качество, марки...

# 12
  • Мнения: 1 312
В Мол-Варна гледах една-350 лева струваше.
Беше много тънка на външен вид и затова се изумих,когато продавачката каза,че е перфектна за ползване и през най-студена зима,и през най-горещо лято Shocked
За съжаление не запомних от какъв материал точно е,но ме уверяваше,че държи топло през зимата и студено през лятото-така и не мога да си го обясня.
Обаче ми човърка любопитството и ще отида да разпитам пак.
Беше в магазина на ТАЧ/има и други марки/,на етажа на Капела.
Предполагам и в София в подобни големи магазини трябва да я търсиш.

# 13
  • Мнения: 2 156
Студено през лятото??? #Crazy Питай наистина, че ми стана интересно... newsm78

# 14

Общи условия

Активация на акаунт