Изследвания за рубеола

  • 8 339
  • 28
  •   1
Отговори
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Правите/хте ли си предварително?
Аз с първата бременност изобщо не съм знаела, че трябва/може да се направи такова нещо. Сега обаче малкото звяр ходи на ясла, и не ми се иска да ме изненада пренеприятно с някоя шарчица...
Разпитах и научих, че в ХЕИ (става дума за Пловдив, другаде може да се прави и на други места) се прави такова изследване.
Смятате ли да правите такова нещо?

# 1
  • Враца
  • Мнения: 5 185
Бу, аз лично като жараф си зарявах главата, защото си мислих, че ще имам нужда от имунизация против рубеола, а това ще забави стартирането на бебеправенето ни април месец тази година. След посещения при гинеколога, той ми каза,ч е ме съветва да си направя и рубеола и токсоплазмоза. Според майка ми не съм карала рубеола. Направих си изследванията, всичко излезе ок и сега съм много по-спокойна.
Тъй като ти имаш време до официалното старт, горещо те съветвам, както и другите искащи бебе да си направят такова изследване.
За съжаление то не е включено като изследване за искащи бебе, а се прави едва след установяване на бременност. Доколкото съм чула и чела обаче, при евентуален досег с рубеола или недай си боже да се разболееш по време на бременност резултатите са страшни!

# 2
  • Мнения: 1 959
Да и аз си правих преди 3 месеця така за информация иначе до колкото майка ми си спомня аз сам карала и и двете шарки.

# 3
  • Мнения: 4 399
Аз съм боледувала от рубеола, но когато си правих други изследвания, ми предложиха да включат и антитела срещу рубеола за всеки случай и аз се съгласих. Разбира се изследанията потвърдиха че имам имунитет, но не съжалявам че ги направих. Това беше малко преди да започнем с бебеправенето.

При всички случаи най-добре е да си направиш изследвания преди да забременееш и ако нямаш имунитет да си сложиш ваксина. Само да допълня че 3 месеца след като се постави ваксината не бива да се забременява защото тя е с живи вируси.

# 4
  • Мнения: 9 063
Бу,добре е да се направят тези предварителни изследвания,и аз се каня ама... Rolling Eyes Имам въпрос обаче: само в ХЕИ ли се прави това? Не може ли просто в поликлиниката ми,където си правя например пълна кръвна картина и изобщо в лабораторията към поликлиниката ми?

# 5
  • Мнения: 3 376
Стефани, според мен би трябвало в коя да е от по-добрите лаборатории да можеш да се изследваш за имунитет срещу рубеола. Тук в София знам, че в ЦибаЛаб правят такова изследване, а ЦибаЛаб е частна. Сигурна съм, че и в Пловдив имате добри лаборатории, където да си го направиш.

# 6
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Токсоплазмоза правих по време на първата бременност. Сега е добре пак да направя предварително, нали? Или не?

# 7
  • Мнения: 3 376
Ми може, ако тестът тогава е бил отрицателен. Ако е бил положителен (т.е изкарана токсоплазмоза) няма смисъл, втори път не се хваща.

# 8
  • Мнения: 1 465
Бу поне тук във Франция изследванията за рубеола са ЗАДЪЛЖИТЕЛНИ ако си бременна.
Много е важно - не ги пропускай 4е е опасно за беб4о newsm12
Целувки на вси4ки мами тук и лек ден от мен  love001

# 9
  • Мнения: 4 358
Бу, направи си рубеолните изследвания!
Оги се разболя от рубеола и цял месец ми беше напрегнато. Спести си напрежението!
Цената на антителата в София е около 15 лева.

# 10
  • Мнения: 2 489
Направих изследване за рубеола, когато разбрах, че съм бременна. И се оказа, че нямам никакъв имунитет. Много е гадно през цялата бременност да мислиш дали няма да се срещнеш с някой с шарка.
А пък сигурно знаеш, че е фатално за плода.

Сега смятам да се ваксинирам преди втора бременност, обаче и аз не знам къде. Ако проучиш нещо, свиркай.

Бебето ми се роди с обрив, имаха съмнения за вродена рубеола /аз нямах признаци/ имаше в началото и гърчове, но се оказа, че не е това.

Прави изследвания и не се чуди. Аз нямам и имунитет срещу токсоплазмоза, но за това не знам дали има ваксина. Ако нямаш имунитет срещу токсоплазмоза, пак си направи изследване, но ако имаш антитела е безмислено.



П.С. И не забравяй фолиевата киселина.

Последна редакция: нд, 03 юли 2005, 20:55 от слънчева мама

# 11
  • Мнения: 2 489
Бу,добре е да се направят тези предварителни изследвания,и аз се каня ама... Rolling Eyes Имам въпрос обаче: само в ХЕИ ли се прави това? Не може ли просто в поликлиниката ми,където си правя например пълна кръвна картина и изобщо в лабораторията към поликлиниката ми?

Аз съм правила в Торакс.

Последна редакция: нд, 03 юли 2005, 20:56 от слънчева мама

# 12
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Днес бях до ХЕИ за рубеолата. 13,70 лв, кръв от вената, резултати след 10 дена. Лаборантката се опита да ме върне - 'Вие имате бита ваксина в гимназията' - но аз нямам, т.к. нямам много от задължителните ваксини над 3 годишна възраст, защото съм астматичка...та сега ще видим. Ако нямам антитела (а съм почти сигурна, че нямам), ще слагам ваксина и ще ми се отложи бебеправенето с един месец... Ех.
За токсоплазмоза - имах някакви антитела според изследванията през първата бременност, ама помня ли вече.

# 13
  • Мнения: 2 123
аз също вече се изследвах. при бременност е задължително, но като знам как се чакат резултатите Embarassed Rolling Eyes по-добре е предварително всичко да си изследва човек.

# 14
  • Мнения: 4 399
Реzултатите трябва да иzлеzнат zа ден, максимум два. Иzследването е много бърzо. Предварително се прави zа да можеш да се ваксинираш ако нямаш имунитет. Когато си бременна, вече е много късно zа ваксина.

Общи условия

Активация на акаунт