илачи за гърло и лека кашлица???

  • 4 534
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 070
В 15 г.с. съм и мааалко съм изтинала(или поне започвам да изтивам) може ли да споделите какви илачи знаете за кашлица и гърло, че не ми се иска докато не се наложи да пия лекарства Sad Sad :

Последна редакция: вт, 02 сеп 2008, 10:18 от gundie

# 1
  • Мнения: 1 091
И на мен ми се случи по време на бременност.За кашлицата пий чай от мащерка.Това беше ми препоръчала личната лекарка.А за гърлото можеш да правиш гаргара от лайка с малко сода.Е малко е гадно ,но помага и можеш да си вземеш смучещи хапчета,има много леки ,който не съдържат антибиотик.Бързо оздравяване.И лека бременност.

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Ако по време на бременност започвах да се разболявам си правех това-изстискан лимон с мед и го пих по няколко пъти на ден...много ми помагаше

# 3
  • Мнения: 298
За кашлицата,чай от мащерка и лайка.А за гърлото мед с лимон и канела.Скорошно оздравяване илека бременност.

# 4
  • Мнения: 28
Едно сиропче - не знам доколко ще има ефект при теб, на мен ми помага.
10 листа индрише, 10 бонбона лукчета, една кутийка обикновен локум, една глава лук (измита добре, но необелена, може срязана на 2-4 парчета) - всичко това се вари в един литър вода, докато остане наполовина. Безвредно е, а и може да помогне.
Бързо оздравяване и лека бременност!

# 5
  • Мнения: 817
gundie,  на мен много ми помага чай от мента с мед и лимон, доста бързо се усеща разликата при мен. Както и от лютивите лукчета  Peace

# 6
  • Мнения: 2 803
Отвара от босилек. Мед със синап.

# 7
  • Мнения: 2 171
Чаша затоплено прясно мляко с чаена лъжичка сода. Помага и за гърлото и за кашлицата, но е малко гадничко.

# 8
  • Мнения: 6 713
Взимаш 1 молив и омотаваш около него памук, на фитилче да стане. Топиш в смес от сода с малко вода (кашаво да стане ooooh!), топваш върха на молива, който е омотан с памука и докъдето стигаш търкаш по гърлото....  Sick Sick Отвратително е, внимавай да не повърнеш, но само това ми помага на мен.

На мен ми помагаше и гореща вода на краката, не се препоръчва за бременни, но като тръгнех да се разболявам, го правех. Rolling Eyes

# 9
  • Мнения: 4 070
Благодаря, много сте мили  bouquet  bouquet

# 10
  • СВИЩОВ
  • Мнения: 556
За гърло много ми помагаше изтискан лимон с мед/ лимона и против гадене/ и билковите лукчета.

# 11
  • Мнения: 3 621
За кашлицата,чай от мащерка и лайка.
Лайка да , обаче от мащерката се откажи зашото предизвиква контракции. Спокойно можеш да смучеш Прополки, а ако кашляш вземи си Стодал

# 12
  • Мнения: 645
и аз в началото се бях поразболяла смучех билкови лукчета ,ментови бонбонки,повечко чай от лайка с лимони и един билков сироп на доктор йодкер  Peace

Последна редакция: вт, 02 сеп 2008, 14:58 от desisladka

# 13
  • в очите на дъщеря ми
  • Мнения: 1 767
има един сироп български БИОКС ТИМИ това извлек от чиста мащерка,без нищо друго,няма противопоказания за бременни много е добър казвам го от собствен опит

# 14
  • Мнения: 583
За гърлото Гранофорин/ върши чудеса, но вече трудно се намира/ и сода. За носа лимонов сок и витамин С / отричат го УНГ-специалистите, но аз го ползвам от години/. За кашлица чай от босилек.

Общи условия

Активация на акаунт