за кръщенето

  • 14 427
  • 53
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Здравейте Simple Smile
ще правим кръщене на малката и когато отидохме да си резервираме час, ни казаха, че кръстникът трябва да прочете един текст - символ на вярата. Питането ми е към вече правилите кръщене, задължително ли е това четене? мерси Simple Smile

# 1
  • Мнения: 81
Преди два дни правихме кръщане на малкия в църквата "Св. Георги" в София, но никой не е карал кръстика да чете каквото да било, само трябваше да повтаря 3-4 пъти някакви думи след попа.

# 2
  • Мнения: 2 960
Ами мисля ,че да-то е една основна част от ритуала./поне на всички кръщенета на които аз съм била/Кръстникът да не би да не говори български,защо се тревожиш точно за това???Виж не съм се замисляла как се процедира ,ако кръстникът не знае български.Хммммм newsm78

# 3
  • Мнения: 1 666
Да, по принцип е част от ритуала, освен ако не го претупат. Какъв е проблема? Попът ще даде на кръстника библията, той изчита текста и това е.

# 4
  • Мнения: 566
ние правихме кръщене преди 2 години и  кръстникът чете от библията ,но то е малко текстче и не би трябвало да те притеснява.Весел празник.

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Кръстникът чете малко от библията

# 6
  • Мнения: 653
това е част от ритуала

# 7
  • Мнения: 71
Кръстникът на детето при нас не чете нищо, но си спомням, че повтаряше някакви думи след попа. От сорта на =отрече ли се от дявола - отрекох се....._=

# 8
  • Мнения: 2 803
ние правихме кръщене преди 2 години и  кръстникът чете от библията ,но то е малко текстче и не би трябвало да те притеснява.Весел празник.
Peace

Нищо притеснително няма.  bouquet

# 9
  • Мнения: 80
Кръстникът на детето при нас не чете нищо, но си спомням, че повтаряше някакви думи след попа. От сорта на =отрече ли се от дявола - отрекох се....._=

бях съвсем скоро на кръщене-точно това се правеше  Peace

# 10
  • Мнения: 1 674
май навсякъде е различно

# 11
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
някъде се чете кратък текст, някъде само се повтарят думички след свещенника. Срещала съм и двата варианта.

# 12
  • Мнения: 1 586
И на нашето кръщене кръстникът чете един текст,справи се добре,теб какво те притеснява?

# 13
  • Мнения: 2 908
Бях кръстница преди две седмици-не съм чела нищо Naughty-само повтарях след попа.

# 14
  • Earth
  • Мнения: 1 952
При нас попа четеше , а кръстницата само повтаряше.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт