Как перете преносимата кошара и с какъв препарат?

  • 5 083
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 345
Здравейте! Искам да попитам мамите с опит как перат преносимата си кошара и с какъв препарат, тъй  като аз си купих такава за бебо , но тъй като беше последната, а тя беше стояла няколко месеца в детския магазин разпъната, та е доста замърсена.
Предварително благодаря!  bouquet

# 1
  • Мнения: 1 155
Не съм я прала. Има си сакче с което я пренасяме като ходим някъде. Мисля, че може просто да я забършеш с мокър парцал.

# 2
  • Мнения: 653
признавам си никога не съм я прала

но в твоя случай се налага да я изпереш предварително

има ли възможност да се разглоби? и да остане само плат?

иначе за препарата - просто използвай прахът за пране, който си решила да ползваш за дрешките на бебето
и хубаво изплакване

чудя се и за автомивка, ако не може да се разглоби - със силната струя прахоляка ще падне лесно

можеш да използваш и течен препарат за пране, пак детски, за да не се "набие" в плата другия

# 3
  • Мнения: 1 427
Аз изпрах на ръка второто ниво,а останалата забърсах с мокър парцал.Знам,че на автомивките перат и детски колички,така че мисля като се зацапа доста да я занеса там.

# 4
  • Мнения: 492
Пера я най-редовно с мека четка и малко вода с 2-3 капки от нейния душ-гел. После забърсвам със сух парцал като гледам много да не я мокря.

# 5
  • Мнения: 1 371
В банята с душа, после сапун или прах за пране, и пак с душа. Оставяш да съхне и е готова.

# 6
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
с четчица и малко от препарата за пране, с който пера дрешките на малкия. Ползвам течен препарат на Персил-сензитив. След това хубаво изплаквам и на балкона да се суши. Варианта с автомивката също е добър. Имам приятелка, която така си переше количката. Само дето е без препарат.

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Бърша с мокри кърпи,ако е по-нацапана с четка и малко душ-гел

# 8
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Уф и наща е станала за пране от това, че малък много обича като се изправи да я захапе Crazy
Май и аз трябва да се възползвам от все още слънчевото време и да я изпера Thinking

# 9
  • Мнения: 1 763
Преносимата кошара не съм прала, но съм прала лятната количка и понеже са от почти еднаква материя, ще ти отговоря. Една вечер на терасата поливах с вода, в която бях разредила бебешки прах за пране и търках с гъба за чинии. Поливах и малко Вениш на по-упоритите петна, но нашата количка беше много мръсна, три пъти я бях заливала с кафе. На теб едва ли ще ти се наложи да позлваш толкова силен препарат.

# 10
  • Мнения: 958
О прала съм я и още как. Вече два пъти и я прибрах за второто, някой ден.
Детето, я смучеше и дъвчеше, като растяха първите зъби. На двора, на село, с един маркуч, четка и бебешкия прах сано. В разпънато състояние, изсъхна за половин ден. Подложката обаче е дунапренена и съхна повече. Предполагам, че ако нямах къде, щях в банята, по същият начин.

# 11
  • Мнения: 2 334
Не съм я прала а само я забърсвах с мокри кърпички и с парцал Peace

# 12
  • СВИЩОВ
  • Мнения: 556
Аз също не съм я прала,но и ние я ползваме само когато сме на почивка.Иначе съм я забърсвала с мокри кърпи. Но в твоя случай е хубаво да се изпере - в банята с сапун,душ гел или детски прах за пране и изплакваш много добре.

# 13
  • Мнения: 345
Това, което ме притеснява, е да не би болтовете и другите метални части да пуснат ръжда.Иначе и аз си мислех за варианта в банята и с душа да я измия.
Благодаря на всички за отговорите!   bouquet

# 14
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
В банята с душа, после сапун или прах за пране, и пак с душа. Оставяш да съхне и е готова.


И аз,така.Или като си отидем на село в двора с маркуча Peace
И споко болтовете, не пускат ръжда,поне при мен.

Общи условия

Активация на акаунт