Главичката ни се е деформирала,помощ!!!

  • 992
  • 6
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 437
Здравейте,искам да попитам на някой случвало ли му се е подобно нещо.Като родих бебка преди 2 месеца ми казаха да и завъртам главичката след всяко кърмене,за да не се получи деформация.Да,но аз си помислих,че това важи само за началото,докато им е трудно да си мърдат сами главичките,в резултат на което вчера лекарката забеляза,че едната и страна е по-сплесната от другата.Каза,да и обърна възглавницата в противоположния край на леглото и тя сама щяла да се оправи.Аз и подлагам една възглавничка,но вечер тя се върти и смисъл почти няма.Моля дайте ми съвет дали ще се оправи и как,колко време ще трябва да мине ,докато и двете страни се уеднаквят.Предварително благодаря на всички!

# 1
  • Мнения: 2 908
Да,случи ни се за съжаление-аз не обръщах бебка,а тя спеше само нагоре с лицето  в резултат се сплеска главичката отзад напред малко.Започнахме да я обръщаме,но и до сега е сплескана,просто от косата вече не се вижда въобще,но си остана така.Когато видя яйцевидно сплесканите главички странично на другите бебета,а на моята как е плоска отзад ми става гадно.Трябва от самото раждане да се обръща постоянно,защото ако се деформира не знам дали ще се оправи.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 437
това е сериозен проблем,дано да има някакъв начин да се оправи Cry

# 3
  • Мнения: 1 949
Не съм я обръщала, въпреки съветите на педиатърката. НО нямаме проблеми. Главата й е хубава и симетрична  Heart Eyes а и тя много рано започна да се обръща сама накъдето тя си иска и не можех да й се наложа  Mr. Green

# 4
  • Мнения: 1 817
Не се притеснявай,и на сина ми беше се деформирала от лежане само на една страна,просто така си спеше и колкото и да се мъчех да го обръщам,той все си спеше на едната страна.Тогава много се притеснявах,но педиатъра ни ме успокои и наистина се оправи като порастна малко,ще се оправи от само себе си Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 3 752
това е сериозен проблем,дано да има някакъв начин да се оправи Cry
Това въобще не е сериозен проблем.Ще се оправи с течение на времето от самосебе си.Няма място за притеснение.

# 6
  • Мнения: 151
 Simple SmileРодих дъщеря ми с форцепс и главичката и беше много крива ConfusedНаправо се бях изплашила как и дали ще се оправи.Докторката каза да я въртя след всяко хранене (на 3 часа) в различна посока - наляво ,после надясно , после на гръбче. Послушах я и всичко се оправи. Пробвай по този начин ,при нас помогна WinkСега щерката е почти на 13 г. и смея да твърдя , че главата и е екстра WinkНе се плаши , докато е малко бебчето ,главичката му подлежи на моделиране Wink

Общи условия

Активация на акаунт