имунизация против грип на 3 год. дете

  • 687
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 124
Здравейте, тази есен съм записала дъщеря си на детска градина, та се чудя дали да не я имунизирам нея и нас с таткото.Бихте ли споделили мнение и опит.

# 1
  • Мнения: 17 546
Не ти препоръчвам. Naughty Но това е само моя гледна точка и не ангажирам никого.

# 2
  • Мнения: 641
Ваксините против грип са безсмислени, тъй като всяка година щамовете мутират.
И друго-  хората с ваксини също боледуват от грип. Това не е никаква гаранция, а за дете са натоварващи /а според мен и вредни/.
Ако искаш инфо за вредата питай тук:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=324650.0

# 3
  • Мнения: 117
За ваксините аз също съм против. Вземи имуностимулатор от природен произход. Вкъщи ползваме от няколко години и съм доволна. ще пиша на ЛС

# 4
  • Мнения: 187
Само ще натовариш детето, а може и по-тежко да кара грипа. Никога не бих имунизирала детето си против грип!

# 5
  • Мнения: 22 414
Противогрипните ваксини са напълно безсмислени. Няма да те предпазят от грип, а най-лошото е че след ваксината така хубаво можеш да се разболееш, че да се влачиш цяла зима болна.
За деца пък категорично не се препоръчва, мисля че имаше ограничение за възрастта.

# 6
  • Мнения: 17 546
Мой близък, лекар, също така каза, че много трябва да се внимава с деца, склонни към алергии. Ако, примерно, детето е алергично към яйца е опасно да се слага противогрипна ваксина! Освен, че и аз смятам, че е безсмислена.

# 7
  • Мнения: 408
Когато Юлия беше на 3г. сложих на себе си и на нея - дето мина вирус ни забра, такава тежка зима изкарахме. Повече никога  Naughty

# 8
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Бронхо Ваксом-а не беше ли нещо като противогрипна ваксина,сякаш е по-подходящо за деца Thinking

Общи условия

Активация на акаунт