Относно покана на родител в САЩ

  • 2 514
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 22
Здравейте,
Искам да поканя свекървата да дойде при нас в САЩ да помага за малката няколко месеца. Това, което се чудя е какво да пише в поканата - истината,че ще помага със детето или туризъм. Четох на няколко места, че може и да не й дадат виза, ако в поканата е упоменато,че ще гледа детенце тъй като един вид взима едно работно място. Не знам дали е вярно. Може ли да дадете примерен текст на покана и какво вие сте писали, когато се канили бабите, как е минало интервюто им в посолството, какви въпроси са им задавали?
Ние мислим освен поканата като документи да носи и служебна бележка от работата , трудов договор (не си е сменяла работата от 18 години), свидетелство за брак (оставя съпруг в България ) , акт за раждане на брата на мъжа ми (демек оставя дете в България  ), нотариални актове за имоти... мисля си ,  че е достатъчно за доказване на здрави връзки в България.  И разбира се документи доказващи легалния ни статус.

Надето

# 1
  • Мнения: 1 147
Надя, просто й изпратете покана в свободен текст, че искате да ви дойде на гости и да види къде живеете. Не е нужно да упоменавате, че идва да помага за детето, истина е, че някои служители в консулството се дразнят. Много лесно дават визи напоследък, документите, които мислите да представите са повече от достатъчни - вашите документи, поканата, служебна бележка... Всичко ще е наред, не се притеснявай.

# 2
  • Мнения: 22
Благодаря Зора Simple Smile Така и направихме, дано да я пуснат Simple Smile

# 3
  • Мнения: 63
Здравейте американски мами,
За да не пускам нова тема само заради моята питанка, ще използвам темата на Надето (дано, няма нищо против).
Приятеля ми има двойно гражданство и в момента си живее в Щатите. Много искам да отида при него, но не знаем кой е най-добрия вариант за това. Нямаме брак, но искаме да живеем заедно в Щатите, както и да имам право да работя за да можем да се издържаме.
Някъде четох, че ако сключим брак сега, няма да ме пуснат от посолството, защото ще сметнат брака за фиктивен. Вярно ли е това? Моля ви, дайте ни насока, кой е най-добрия начин.

# 4
  • Мнения: 1 783
Наскоро имаше подобна тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=332324.0;all. Твоята ситуация е значително по-опростена, защото той е гражданин на САЩ. Вариантите ти са следните:
- брак, подаване на документи за зк за теб и чакане в България около година да я получиш
- студентска виза и същата процедура, но с тази разлика, че ще сте заедно в САЩ, не знам, как стоят нещата с работата
- има и визи за годеници, но не знам, каква е процедурата там, те са временни и имат някакви условия

Провери на сайта на посолството в София, там има повече информация.

# 5
  • Мнения: 63
Благодаря ти Biz   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт