От кака възраст започнахте...

  • 2 370
  • 22
  •   1
Отговори
.....да пускате децата да ходят сами на училище?

# 1
  • Мнения: 574
Синът ми ходи сам на училище от втори клас. Той не е точно сам, защото ходи в кварталното училище, което е на около 10-15 мин пеш, освен това повечето деца от класа са ни и комшийчета, та винаги са поне 5-6 деца Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 958
И ние от втория срок на втори клас. Училището беше близо, но до доста  необезопасено кръстовище.

# 3
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Училището ни е с автобус и си ходи сам с него от първи клас. Тази година вече(4 клас) мисля да опитам и с градския транспорт, че са имали издънки автобусите им и е неприятно и за мен и за детето. Познава града и е ходил сам до различни места с ГТ.

# 4
  • Мнения: 2 438
Първото ми дете - от втори срок на втори клас.  Сега пак имам второкласничка и ще подходя по същия начин.

# 5
  • София
  • Мнения: 4 866
Виктория се движи сама из София от края на пети клас. Понякога се изненадвам да разбера какви места и маршрути са й познати.

Ходенето сам на училище е относително понятие - едни деца излизат от входа на блока си и веднага влизат в училище, докато други за целта сменят няколко превозни средства и пресичат оживени булеварди.

# 6
  • Мнения: 24 467
Не е до възраст, а е до възможност на населено място и квартал. Аз- от ІІ клас.

# 7
  • Мнения: 24
От втория срок на трети клас - и на училище и на алианс.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 508
Сега ще бъде в трети клас, но още не я пускам сама - на няколко пъти съм виждала да се мотаят наоколо педофили, с единия от които съм се сблъсквала като малка, а за другия само имам съмнения. При това положение не мога да рискувам да пусна детето само, колкото и да й се иска да е самостоятелна.

# 9
  • Мнения: 1 561
Сега ще бъде в трети клас, но още не я пускам сама - на няколко пъти съм виждала да се мотаят наоколо педофили, с единия от които съм се сблъсквала като малка, а за другия само имам съмнения. При това положение не мога да рискувам да пусна детето само, колкото и да й се иска да е самостоятелна.
Къде това?Ужас #Crazy

# 10
  • София
  • Мнения: 1 508
Първият педофил живее в Младост 2, бл. 224, но съм го виждала и в Младост 1, и края на Младост 3, и даже на Ректората. За втория, който често се върти около градинката до Патиланци, не мога да кажа нищо конкретно, а и не съм сигурна, че е педофил, просто лично на мен ми изглежда подозрителен - има нещо в походката, в излъчването.

# 11
  • София
  • Мнения: 171
Дъщеря ми ще е 3 клас, живеем в центъра на София, на 15 мин от училището и още не мисля да я пускам сама. Може би догодина Confused

# 12
 Дъщеря и ще е 4-ти клас. Училището е на 10.мин. от къщи, но все още много се страхувам.
Освен педофили, знам че се навъртат наркоманчета. Има случаи, когато проследяват детето до входа и когато отключва използват да влязат и да оберат каквото могат набързо...
 За съжаление няма деца които да живеят в нашата посока.

# 13
  • Мнения: 214
Ние сме в НУКК и има автобус за отиване и връщане,но все пак там където я оставя не е много близо до къщата ни.А и има цигани...попринцип може би към 7-ми клас ще я пусна,сега баба й я взима

# 14
  • Мнения: 2 803
Определено няма да е скоро. Сега сме втори клас, но с това движение на коли не Naughty

Общи условия

Активация на акаунт