Ти си неграмотен/на!!!

  • 16 155
  • 327
  •   1
Отговори
  • Мнения: 278
По образование не съм филолог. В училище по български език и литература съм имала винаги много добри оценки, гордеела съм се с правописа си. В работата си получавам похвали за правописа и изказа си.
Защо форума се превърна в място, където всеки търси грешките на другите и в последно време все по-злобни забележки?
Който е безгрешен, да хвърли камъка.

# 1
  • Мнения: 4 300
Ами защото има наистина фрапантни грешки. Не говоря за пълен/кратък член, запетайки или разменени букви при писане- за мен това са грешки, свързани предимно с пестене на време ( аз например ако седна и прочета повторно това, което съм написала, около 95% съм сигурна че бих сложила всички препинателни знаци и членове на мястото им, но не го правя, тъй като общуването тук приемам за неформално). Дори с/з приемам за обичайно в общи линии, тъй като на фонетичната клавиатура са една до друга и се случват грешки.
Но все пак думи като ваЛчер, цито-на-маска, буТка и прочие са признак за голям проблем с правописа ( да не кажа неграмотност, защото все пак могат да пишат и четат).

П.С. И аз не съм филолог.

# 2
  • Мнения: 274
Глей са, аз нямам нищо против това. Благодарение на Лиса, Флор и други строги господарки, понаучих правописа. Ами нека и аз да имам полза от този форум! Не само той от мен! Хахаха Simple Smile

# 3
  • Мнения: 4 491
Зорика, факт е, че има доста неграмотно написани публикации. Дали авторите им са неграмотни, не мога да кажа. Но като прочетеш 30-40 такива мнения, ти се иска да хванеш червения химикал. На мен ми се иска де. Ама аз съм си такава, дразня се от лош български.  Wink

# 4
  • Мнения: 984
Аха. И инжИнер, също.

Да не се втелясваме. Дайте да погледнем ведро на живота /форума Laughing/. Всеки си има трески за дялане, нали?

# 5
  • Мнения: 600
рокси е права. аз съм филолог, но вече спестявам препинателни знаци. пълен-кратък член също мога да подмина. като прочета обаче 'съжЕлявам' или 'гЕниколог' и в мен напира агресия. чудя се кой с тези грешки е взел основно образование, да не говорим, че повечето може би имат и средно...

# 6
  • София
  • Мнения: 15 435
Не си нито първата, нито ще си последната която си задава този въпрос.Но наистина има хора,които пишат с ужасяващи грешки.Дали е от латиницата или не знаят къде са българските букви на фонетиката, дали от бързане и недоглеждане, но грешки има. Има и хора, на които изобщо не им пука дали са написали нещо правилно. Аз поне се старая преди да си пусна поста, да го прегледам за грешки и ако има да ги поправя. Когато не съм сигурна как се пише някоя дума я заменям с друга със същото значение или изобщо не я пиша. В много теми не влизам да чета вече, само заради правописа на някой. Не казвам, че съм перфектна, всеки греши.И аз вече започнах да се обърквам и да се замислям за доста неща, все ми се струва, че ще сгреша. Все се чудя така ли беше или иначе.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 209
И аз ужасно се дразня от неграмотници. Просто си съставям лошо мнение за пишещия и дори не му дочитам мнението.
Но неграмотността не е само тук-хората масово пишат с  грешки.
Може и да са предразсъдъци, но не уважавам такива хора (било то и на високи постове по фирмите).

# 8
  • In my tropical dream
  • Мнения: 250
Не пиша много много тук, въпреки че отдавна влизам да чета, затова не си позволявам да правя забележки. Ужасно се дразня също от тези грешки и за мен това говори много за автора.

# 9
  • Мнения: 1 775
чудя се кой с тези грешки е взел основно образование, да не говорим, че повечето може би имат и средно...
Сигурна съм, че и висшистки има.

# 10
  • Мнения: 274
Сега ще се появи Лиса и ще каже, че никога не би пуснала на човек, който пише с грешки и бърка пълният член. Добре че останалите 99% от жените ги интересува повече пълнияТ портфейл...иначе щях да си остана девствен.

Последна редакция: ср, 03 сеп 2008, 11:42 от Селинджър

# 11
  • Мнения: X
Никой не е застрахован в бързината да напише някоя върховна глупост от недоглеждане. Понякога, обаче, има култови грешки. Най са ми смешни ситуациите от типа "присмял се хърбел на щърбел"- хем обвиняваме някоя мама в неграмотност, хем неграмотната я поучаваме. Всъщност, мисля си, че човек на първо място трябва да е загрижен за собствената си грамотност, защото поне върху нея наистина може да поработи, ако наистина има доброто желание. Чуждата- кучета я яли.

# 12
  • Мнения: 3 521
Защо форума се превърна в място, където всеки търси грешките на другите и в последно време все по-злобни забележки?

К'во ти пука? Форумът ще дойде ли да ти изчисти, оправи, подреди къщата? Или да ти сготви и нахрани детето?
Не.
Тогава, защо го приемаш за меродавен? За съжаление за прекалено много хора мястото създадено с цел "взаимопомощ" стана терен за изливане на жлъч и негативизъм.

п.п. А, че "децки", свадба", "НОЙ" и "Помооооощ, акаме в зелено!!!!!!" причиняват дразнещ очебол няма спор, нали?

# 13
  • Мнения: 4 195
Ами защото има наистина фрапантни грешки. Не говоря за пълен/кратък член, запетайки или разменени букви при писане- за мен това са грешки, свързани предимно с пестене на време ( аз например ако седна и прочета повторно това, което съм написала, около 95% съм сигурна че бих сложила всички препинателни знаци и членове на мястото им, но не го правя, тъй като общуването тук приемам за неформално). Дори с/з приемам за обичайно в общи линии, тъй като на фонетичната клавиатура са една до друга и се случват грешки.
Но все пак думи като ваЛчер, цито-на-маска, буТка и прочие са признак за голям проблем с правописа ( да не кажа неграмотност, защото все пак могат да пишат и четат).

П.С. И аз не съм филолог.
това е и моето мнение.........
Не мога да разбера и защо не ползват поне бутона - "проверка правопис"?

# 14
  • Мнения: 545
на крив чукчи форума му виновен. мен пък ме е яд защо 'сичките тези дами не ползват бутона който си играх доста време да подкарам.

колкото до елитарните забележки - нормално е езиците да вървят към опростяване, а безделниците на които им харесват сложни падежи и имат време да се занимават с такива глупости .. да ходят да учат старобългарски.

(между другото, в този аспект форумът е меродавен. харесва ви или не - т'ва е живият език.)


дразнят ме хора, които парадират с лъскав и перфектен граматически език - и с просташкото му използване.

еди.
PS очебол също дразни. нищо лично. драснипалниклечица.

Общи условия

Активация на акаунт