Смяната на памперсите.

  • 1 720
  • 23
  •   1
Отговори
  • Ку-куландия
  • Мнения: 794
Здравейте на всички! Най-сетне и аз да се пахваля - имаме си момченце и от три дни сме си вкъщи Laughing
Та искам да ви попитам - вашите бебета след кърмене или по време на кърмене изакват ли се? Много е кофти - тъкмо сме се преоблекли, нахранили сме се и хоп памперса пълен. А не смея да го преобличам за да не повърне, от друга страна се притеснявам да го държа с мокро дупе да не получи обрив. 

# 1
  • Мнения: 431
Първо- Честито бебче! Мда, кофти е, при нас с едното така беше, и се преобувахмве след кърмене, с малко повръщане и много внимание, щото нежното дупе наакано не търпеше...По някое време се регулират нещата  Grinning

# 2
  • Мнения: 844
Първо- Честито бебче! Мда, кофти е, при нас с едното така беше, и се преобувахмве след кърмене, с малко повръщане и много внимание, щото нежното дупе наакано не търпеше...По някое време се регулират нещата  Grinning
  202uu

# 3
  • Мнения: 883
Честито бебенце!   bouquet
В началото и аз сменях памперса преди кърмене, но в последствие започнах със смяната след като се изака, не ми е повръщала изобщо.

# 4
  • София
  • Мнения: 533
Честито бебенце! Simple Smile Да ви е живо и здраво и много, много да ви радва!

Относно памперсите - вече ги сменям само след кърмене, защото нашият сладур винаги си свършваше работата по време на хранене Simple Smile

# 5
  • Мнения: 2 807
Здравей, Presi!

Честито ви бебе!  bouquet

Много радост, щастие, усмивки, на теб- бързо възстановяване и много любов и търпение в нелеката "длъжност" мама Wink!

За памперсите - винаги съм ги сменяла след хранене, но много внимателно, за да не започне да връща Wink, Моята Принцеса свършваше работата, докато я кърмя и по-рядко след като вече се нахрани...
И това на почти всяко кърмене...

А опита за сменяне на пампите след хранене го имам от баткото Wink  Laughing

Така ще е някъде към месец и половина, поне при моите  беше така Wink

# 6
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Честито и от мен Grinning
Аз сменях преди кърмене, а ако се изака  го оставях така...нищо няма да му стане, нали нощем не го преобуваш.....Последно преобуване в 0:00 часа и после чак в 6:00  Поне на мен така ми бяха заръчали в болницата- никакво нощно преобуване, че като се изнежи дупето е ужас....Ти нали мажеш с нещо.....

# 7
  • Мнения: 46 505
Честито и от мен  Grinning
Аз сменях преди и след хранене, защото памперса винаги пропускаше и нямаше начин, та 14-16 бр. на ден бяха сигурни, но няма начин  Laughing

# 8
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Честито бебенце! Да ви е живо и здраво!
Аз сменях памперса след кърмене, защото бебка винаги вършеше "голямата работа" по време на сучене - никога не е повръщала от преобуване!

# 9
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Преди хранене-да кисне в собствен сос. Само, когато ака (регулярен веднъж на ден) сменям пампата и след хранене. Предпочитам преди, защото мога да сложа пампата по-лесно, пък и след хранене обикновено е пред заспиване и мисля, че ненужно го разбутвам.

# 10
  • Мнения: 2 407
Аз също ги сменям преди хранене, защото бебо ми повръщаше иначе!Понякога съм ги сменяла и след, но по удобно ми е преди папкане, защото заспиваме после!

# 11
  • Мнения: 8 163
Памперса съм сменяла преди хранене само ако е акан.

Иначе винаги след храна. Погледни себе си и ще се сетиш, че е по-логично така: организмът се потготвя за обработката на новата порция храна и за изхвърлянято на отпадъчните продукти от нея, затова освобождава място.

Моят съвет: сменяй СЛЕД ядене. Няма да повърне бебето. Ти нали не го повиваш с главата надолу?

# 12
  • Мнения: 8 505
Сменяй памперса 10-15мин след хранене и виж дали ще повръща.Ако да-просто трябва да изчакаш да отмине този момент Wink

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 375
Честито бебе! Да сте живи, здрави и мнооого спокойни!
Виж сега, кой каквото и да ти каже, ти сама ще разбереш с течение на времето кое е най-добре за теб. И дупето да не седи наакано, и да не го разбудиш, и да не повърне бебето - са все неща, с които искаш да се съобразиш. Така че води се от собствения си инстинкт.
Аз лично бях така: моето бебе много връщаше (сега е умерено, даже малко), затова аз сменях или преди или между храненията, ако не спи сладко. В началото не си вършеше работата всеки път точно по време на ядене, така че беше ок. След известно време започна да го прави веднъж или два пъти на ден, да намалява връщането и тогава започнах след хранене или веднага след като ми замирише. Успех!

# 14
  • Мнения: 1 041
Честито бебче!
Виж сега, кой каквото и да ти каже, ти сама ще разбереш с течение на времето кое е най-добре за теб. И дупето да не седи наакано, и да не го разбудиш, и да не повърне бебето - са все неща, с които искаш да се съобразиш. Така че води се от собствения си инстинкт.
И аз съм на това мнение!
И моето бебе много връщаше след хранене, но не можеше да стои и наакан. Кожата му е толкова бяла и нежна, че ако остане 10 мин. наакан и се зачервява дупето. Сменянето на памперса ставаше според ситуацията, понякога преди хранене, понякога след хранене. Постепено нещата ще се регулират!
Аз сменях преди кърмене, а ако се изака  го оставях така...нищо няма да му стане, нали нощем не го преобуваш.....Последно преобуване в 0:00 часа и после чак в 6:00  Поне на мен така ми бяха заръчали в болницата- никакво нощно преобуване, че като се изнежи дупето е ужас....Ти нали мажеш с нещо.....

Сменяла съм първия и част от втория месец и през нощта памперсите. Ако се наложи и след 0:00 часа.

Общи условия

Активация на акаунт