Как да се захраним по-лесно!

  • 577
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 593
Моето дете е на влезе в 7-я месец, но засега сме направили десетина неуспешни опита за захранване. Не иска да се захранва  Sad, дори плодовите пюрета не харесва, а зеленчукови и месни въобще. Иска си само млякото. Пробвах и оризова каша на Нестле и нея не иска, а пюрета давам на ХИп. Пробвах и домашно приготвени, но нищо ooooh! Какво да направя за да е по-лесно и за двама ни? С първото дете не съм имала такъв проблем и съм мн. затруднена Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 90
Какво значи 'не иска да се захранва'?Не иска изобщо да яде пюретата или не яде колкото би трябвало?Започни отначало,давай по една-две лъжички и после давай млякото.Слагай повечко мляко в пюрето да му усети вкуса и постепенно намаляй съотношението.Има начин,просто трябва да се вслушаш в детето си,то ще ти подскаже.Проблема може да е навсякъде-може и температурата на пюрето да не му харесва,или това че са блудкави...Ако си ги правиш ти,сложи малко магданоз за вкус,може да и хареса....Другите мами ще ти дадат още съвети...

# 2
  • Карлово
  • Мнения: 328
Изчакай малко и започни отначало преди да и дадеш мляко или един час след като си дала млякото.
Ако и тогава откаже значи не е готова още за това.Не насилвай за да не се откаже съвсем да опита.

# 3
  • Sf
  • Мнения: 978
Пробвай с педагогическото захранване. Когато ядеш ти, му давай малки парченца от твоето ядене. Морков, ябълка, пилешко кокалче можеш да му даваш да си държи в ръчичка - обикновено това се харесва много на децата. Дъщеря ми по този начин "гризе" и лимони и грейпфрути.

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Слагай в пюретата от млякото,което пие Peace

Общи условия

Активация на акаунт