По-калорични менюта за дете на година и два месеца

  • 1 414
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 124
Моля, помогнете! Синът ми / на година и два месеца / буквално се стопи пред очите ни след двукратно боледуване с разстройство и повръщане в рамките на 20 дни . По принцип не е от най-големите лакомници, храним се трудно, но е много жизнени и пъргаво дете .
Приемам съвети за по-калорични менюта и рецепти за хранене след боледуване с цел възстановяване на теглото  Simple Smile

# 1
  • Мнения: 756
аз също ще следя темата , че нещо сме много зле с храненето. Аз засега давам повече АМ / по -концентрирано/ , давам му пълномаслени млека и свежо сирене -поне с това успявам да го залъжа .

# 2
  • Мнения: 9 973
знам,че се дава бульон от телешко,свинско месо.Без да прецеждаш слагаш сухар и даваш като попара

# 3
  • Мнения: 5 940
Според мен децата много бързо се възстановяват след подобни вируси, сдобиват се с прекрасен апетит. Никога не ми се е налагало да давам по-калорично меню, защото синът ми не е от най-слабичките деца, но смятам, че е достатъчно да присъстват основните продукти -зърнени култури със сирене или с мляко и плодове, пълномаслено мляко, месо и зеленчуци, пресни плодове. Няма нужда от тъпчене с хляб, нишестета, бисквити, захар и т.н. Пресните плодове между храненията подоборяват апетита.

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Можеш да даваш витамини-те засилват апетита Peace

# 5
  • Мнения: 1 062
Нищо по-калорично според мен. Приготвяй на детето това, което обича и това е. Наблегни на плодовете, които харесва. Не е нужно да тъпчеш детето с излишни калории, а свалянето на килограми след подобни вируси е нормално, не се тревожи. Особено ако детето е весело и има енергия. Да, сигурно ще  е изтощен малко повече, но ще мине. Предлагай любимите храни. Наблягаш на месо, плодове и зеленчуци. Мляко също, защото е все още бебе. Но не го насилвай, ще стане по-трудно.

# 6
  • Мнения: 569
   Valerie е права- и аз бях отчаяна , след като на 7 месеца бяхме хоспитализирани 2 пъти заради същия вирус , и детенце стана само кожа и кости- а и по същия начин като при вас не се храни с желание по принцип.
  Но след като се оправи , изведнъж се появи апетит , какъвто никога преди не е имал , и бързо се възстанови.
  Друг е въпроса , че постепенно пак си се върна към типичната за него неприязън към храната и като цяло пак е дребничък , но пък адски енергичен и жизнен.
   постарай се да има разнообразно меню , плодове , зеленчуци ,месо, зърнени храни и мляко.Според нашия доктор протеините се усвояват най- бързо и ни препоръчва повече такива в менюто.
   Витамините ( синтетични) не оказаха никакво влияние на апетита.

# 7
  • София
  • Мнения: 17 591
Може би можеш да добавяш брашно от орехи или лешници към кашите... Повече захар в различни форми... за друго не се сещам.

# 8
  • Мнения: 2 517
аз също ще следя темата , че нещо сме много зле с храненето. Аз засега давам повече АМ / по -концентрирано/ , давам му пълномаслени млека и свежо сирене -поне с това успявам да го залъжа .
Не съм съгласна за по-концентрираното АМ и свежото сиране. Последното дори крие риск от листериоза , защото не е узряло.
Въобще какво значение има маслеността на храната, към която се стремиш с калоричността и възвръщане на теглото преди заболяването?
Лично аз увеличавам грамажа , не калоричността.

Може би можеш да добавяш брашно от орехи или лешници към кашите... Повече захар в различни форми... за друго не се сещам.
Орехи не бих дала, защото те съдържат повечко йод. А да се натрупва в издишък в детския организъм, не мерси. А за захарта - за какви форми на захарта говорим?

# 9
  • Мнения: 564
Ще следя темата  Peace
И моя син след боледуване, така развали апетита си, че вече се предавам пред бутането и плюенето  Tired Сега кара предимно на АМ и кисело мляко  ooooh! А преди хапваше чудесно! Дали ще му се възвърне предишния апетит  Thinking

# 10
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Н е е хубаво на детето да се дава много захар-още е малко...а и невиждам как това ще помогне.
Една моя приятелка е много доволна от един витаминен сироп-Киди.тъй като синът и не е от най-ящните и изкара вируса повръщане и разтройство много отслабна.Каза,че имало ефект от сиропа-малкия започнал да се храни добре

# 11
  • Мнения: 5 940
Даването на захар в такава крехка възраст само може да влоши проблема с евентуално злоядство. Пристрастяване към сладки храни, които засищат бързо и за кратко, отказване на пълноценна, важна за възрастта храна, са възможни последствия.
Противник съм и на изкуствените добавки. В момента има толкова много пресни плодове и зеленчуци, че приемът на изкуствени витамини е повече от излишен. Ябълка между храненията подобрява идеално апетита.

Последна редакция: вт, 09 сеп 2008, 11:09 от valerie

# 12
нали знаете че дозата прави отровата и в тоя ред на думи "давам повече АМ / по -концентрирано/" е доста налудничево 90% от храносмилателните проблеми при бебоците на АМ са резултат от неправилно приготвяне на АМ
Пример - ако детето има лактазен дефицит(не смила лактозата ако е много) и му предозирам обикновенна формула с лактоза млакото като ефект ще имам невероятна колика.
Ако често повръща- ако предозирам ще се задържи по- дълго в стомаха и естественно повече ще повръща .
Ако има запек ако предозирам ще предизвикам засилване на запек и то много сериозно.
Всичко друго е ок само предозирането и ли концентрирането а млякото не е ок.

Общи условия

Активация на акаунт