Алергия към мляко

  • 378
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 59
Здравейте мами,
Ние имаме следния проблем: малкият разбойник е на почти 9 месеца и аз го захранвам от 6-ия. В началото получихме обрив от кашите с адаптирано мляко и аз почнах да ги правя с кърма. А сега се опитах да му дам кисело мляко - 1-во краве, след това козе и резултатът е същия - солиден обрив по лицето, околу устичката.
Имате ли такъв опит и как процедирате??? Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

# 1
  • София
  • Мнения: 18 679
Спираш всякакви продукти от краве мляко - и за детето, и за себе си SadАлергията се израства, но е доста неприятна заради диетата, която трябва да се спазва.Давай овче или козе сирене, както и кисело мляко.Но от крава - нищо.Внимавай, важно е, защото може да се усложни.Ако има по-тежки реакции от обрив трябва да го заведеш и на лекар за антиалергични лекарства.Всъщност и сега не е лошо да го заведеш да го погледне лекар.

# 2
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Козето също е силно алергизиращо....
Овчето - не, но започни със сирене и по- натам с кисело мляко.

# 3
  • Мнения: 59
Благодаря Ви,
И аз смятах да пробвам с овче сирене. Утре ще идва сестра по програма и ще я питам да видим какво ще ме посъветва, но най-вероятно да опитам пак след като навърши една година. Иначе аз консумирам млечни продукти и досега не сме имали проблеми с кърменето. Даже мога да кажа, че е доста успешно. До 6 месеца Йоан не беше близвал нищо друго осве кърма. Въведох всички плодове, зеленчуци и пиле без проблем, но много ме е страх с тези реакции към млякото.

# 4
  • Мнения: 7 106
Дадох на Ева кисело мляко на десет месеца и нещо, само две лъжички и веднага и излязоха големи червени петна по тялото. А сирене ядеше от близо весец без проблем. Спрях го веднага и предложих пак на 13 навършени месеца. Нямаше вече проблем, ако не броим факта, че доста я разхлабваше първите няколко пъти.
Преди да пробвате овчето, изчакай поне две-три седмици за да се изчисти хубаво организма от реакцията, за да не даде лъжливи реакции.
Дано всичко е на ред, но все пак имай едно на ум с кравешките продукти.

# 5
  • София
  • Мнения: 18 679
Аз пак повтарям, в случай че не си ме разбрала - ако стане така,че се докаже АБКМ, ти също трябва да спреш кравешките продукти в храненето си.Задължително, поне за месец-два!Това,че досега не сте имали проблеми, няма значение, щом веднъж се е появила чувствителност, ще трябва да се успокои..А няма да стане, ако ти ядеш по кофика кисело мляко на ден и кърмиш.

Общи условия

Активация на акаунт