Имате ли мнение за частна детска градина "Веда"

  • 5 530
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 144
Здравейте,
Дойде време и ние да тръгнем на детска градина. Вики навърши 3 г. август и от този месец ще тръгваме. Въпросът е, разбира се, че не сме се ориентирали. Защо ли?! Ами защото, естествено, в общинската сме на ен-то място в списъка "чакащи", т.е. абсурд е да ни приемат, ако не отворят място за цяла група от 25 деца примерно. Както и да е. Разделихме се с тази надежда още в началото на август. Обходихме няколко частни градини в центъра, защото и на мен и на мъжа ми ни е удобно да я водим там и да я взимаме. Обаче разбрах, че близо до нас на 2 спирки е градината "Веда" с изучаване на немски език. Днес мъжа ми ходи там преди обяд, харесало му е това, което е видял, още повече, че не е апартамент като останалите детски градини, при всичките ни уважения към екипите. А е част от общинска градина, с необходимите санитарни възли, необходимия простор и всяко помещение си е по предназначение. Базата била добра, обучението е интензивно и т. н. Под патронажа на немското посолство.
До тук ок, обаче ми се видя висока сумата за месец - 520 лева newsm78, срещу 350 и 390 лева в другите две алтернативни частни градини. Чудя се, ако се напънем можем да ги плащаме, обаче не зная нищо за тази детска градина. Един мой познат няма детенце или не е имал детенце учило там..... за да получа малко повече информация.
Ще съм благодарна, ако някой знае повече да въпросната детска градина, че мъжа ми се е завтурнал да я записваме......, а парите не са малко според мен поне.
Пожелавам ви приятен ден,
Елеганс

# 1
  • Мнения: 30
Здравей,
Нямам преки наблюдения, но имам познати, на които децата са там. Много са доволни. Даже и аз мислех да отида да видя градината. Дъщеря ми е на 2г. и 2 месеца, проверявам за другата година. Доколкото знам трябва да се подаде заявление доста по-рано и пак няма гаранция, че ще приемат детенцето. На вас какво ви казаха - че има места и може да я запишете веднага? Наистина таксата е доста висока, но знам, че имат много допълнителни занимания - плуване, ски ... Само не знам дали това и транспорта не се заплащат отделно.

# 2
  • Мнения: 4 877
Като цяло ЧУ "Веда" е едно от най-добрите частни заведения. Така че предполагам, че и градината им е много добра.

# 3
  • Мнения: 144
Здравей,
Нямам преки наблюдения, но имам познати, на които децата са там. Много са доволни. Даже и аз мислех да отида да видя градината. Дъщеря ми е на 2г. и 2 месеца, проверявам за другата година. Доколкото знам трябва да се подаде заявление доста по-рано и пак няма гаранция, че ще приемат детенцето. На вас какво ви казаха - че има места и може да я запишете веднага? Наистина таксата е доста висока, но знам, че имат много допълнителни занимания - плуване, ски ... Само не знам дали това и транспорта не се заплащат отделно.
Да, сутринта е ходил мъжа ми и имат още 2-3 места. Официално започват от 15 септември, днес са били например 3 деца в градината. Останалите все още почиват явно Laughing

# 4
  • София
  • Мнения: 277
Здравейте!

Нас също ни интересува градината, както и училището. Побутвам темата напред в случай, че има хора със лични впечатления и от двете. Ние днес бяхме там и много ни хареса. Чисто, приветливи както директорка, така и персонал, слънчеви дечица. Моля за мнения... Забравих да попитам от кога започва и кога свършва учебната им година, ако някой знае ще се радвам да спомене. Благодаря ви предварително!

# 5
  • Мнения: 390
Аз също съм чувала основно хубави неща за Веда, днес ходих и честно не ми хареса. може и обучението да им е на ниво, което е най-важното вероятно, но е в адски квартал, а вътре е запуснат соц отвсякъде. Имат една немкиня само, и то....както и да е, това не е моят избор, но съм чувала добри отзиви.

Общи условия

Активация на акаунт