токсоплазмоза

  • 1 511
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 40
Някой да знае нещо за изследване за такова заболяване по време на бременност?Прави ли се такова излседване, поема ли се от здравната каса, кога се прави,задължително ли е,благодаря ви предварително!

# 1
  • Мнения: 9 077
Желателно е да си направиш това изследване преди да забременееш. Мисля че не се поема от касата,но май някой наскоро спомена че поема...не е скъпо така или иначе. Това заболяване се предава чрез котки предимно,но може и по друг начин,сега няма смисъл да ти обяснявам подробно,виж в www.google.com  Wink Успех!

# 2
  • Мнения: 40
Благодаря за бързия отоговор.Аз явно съм пропуснала момента преди да забременея,но вчера чух за това изследване. И сега се чудя от личния лекар ли да искам направление или с гинеколога да говоря, или пък директно да отида в лаборатория да си искам това изследване,че доста се притесних...

# 3
  • Мнения: 9 077
Не се притеснявай,а тичай към лабораторията Wink Ако можеш да се свържеш с личния ти лекр,попитай дали изследването се поема от касата или не.Спокойно Heart Eyes

# 4
  • Мнения: 411
Изследването се поема от здравнатакаса даже е добре да се направи повече от един път.Токсоплазмозата е много опасно но неизвестно защо нашите лекари(повечето)са решили че няма нижда да се изследваме за нея?Изледването се прави в паразитология на ХЕИ,но със сигурност се поема от здравната каса.Отивай при първа възможност.Добре е след 5 месец да се направи.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 737
Изследването за токсоплазмоза се поема изцяло от НЗОК, въобще не се колебай да си потърсиш правата.
Доколкото аз зная се прави в началото на бременността с първите изследвания. На мен ми го направиха през 12-та седмица. Сега ми пуснаха още едно, защото титърът ми е малко височък!
P.S. Видях, че си ми писала на лични, отговорих. Ако имаш нещо друго, питай!

# 6
  • Мнения: 2 657
Моми4ета до сега не се бях замисляла за това?
На4алото на мин.месец бебо беше болни4ък.Нащите лекари си мислеха 4е е линфен възел и споменаха за въпросната болест.В краина сметка се оказа възспаление на слюн4естата жлеза.Може да е наследствено,а може и да е инфекция.Да но никой не казва каква.
Свекърва ми има котки,аз съм имала контакт като бременна с тях а и  ние имахме.Бебо също е бил сред тях,когато го оставяхме да излезем с мажо.Но от както ми казаха в болницата 4е има вероятност да е токсоплазмоза,не мога да ги гледам  ве4е.
Малко се отнесох не по темата Sadмоля да бъда извинене.
Въпросът ми е-Мога ли сега да се изследвам?Трябва ли направление?И на всякаде ли се правят тези изследвания?
Благодаря предварително Grinning

# 7
  • Мнения: 9 077
Нищо не ти пречи да се изследваш сега. Момичетата казват че се поема от касата.Трябва да го направиш в лаборатория,разбира се ако си с направление тя трябва да работи с касата.

# 8
  • Мнения: 7 186
За бременни токсоплазмозата се поема от ЗК.Хубаво е да се направи в първи и втори триместър.

# 9
  • Мнения: 40
Благодаря за инфото, още в понеделник тичам при личната да й искам направление и ще пиша как стоят нещата с това изследване.Приятна почивка на всички!!!

# 10
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Ето една тема от форума по този въпрос. Има доста полезно инфо, а и други линкове.

Успех!

Общи условия

Активация на акаунт