Уриниране при бебето

  • 12 154
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 75
Момичета имам дъщеря на месец и половина и от вчера ми се струва че не пишка толкова много както преди .кърмя я и я дохранвам веднъж в деня , преди много повече и тежаха памперсите  . Кажете това нормално ли е? Много ми е притеснено

# 1
  • Мнения: 653

все пак колко мокри памперси има? ако на всяко хранене сменяш мокър памперс, не се притеснявай

колко пъти я кърмиш? иначе разбрах, че я дохранваш един път на ден, т.е. не след всяко кърмене, така ли? налага ли се?

# 2
  • Мнения: 75
Благодаря ти за бързия отговор , ами сменям ги на всеки  3 часа и във всеки е пикала но по малко . през нощта има период в който е с един памперс 6 часа и преди като го сменях беше много мокър а сега много малко. За дохранването се налага защото се изцеждам с помпичка за да знам колко мляко имам и показа че трябва да я дохранвам понякога и така се случва че го правя веднъж в деня а хич не  искам да и давам изкуствена храна. А и покрай изцеждането взе да свиква от шише да яде та се налага да се цадя почти всеки път иначе сме нервни:) А според теб на какво може дасе дъжи това че намаля количеството на урината?

# 3
  • Мнения: 748
важно е урината да е безцветна. ако стане жълта значи не й достигат течности.
а дали просто не е пораснала и има нужда да й увеличиш количеството храна? до колкото разбирам всеки път се храни от шише, което означава, че знаеш точно колко изяжда?

а мислила ли си да я приучиш отново само да суче?

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Ако те притеснява се консултирай с лекар

# 5
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Защо се кърмите по този сложен начин?
Опитай да я приучиш да суче отново, така от нейното сукане ще ти се увеличи кърмата.
Не спазвай буквално режима на 3 часа, ако бебето огладнее по-рано, предлагай да суче. Понякога може да е по-гладно, а друг път - не толкова, така че решението да даваш все едно и също количество от шише не е най-правилното.
В крайна сметка пак гледаш колко мокри памперси има - пак така ще следиш и ще си наясно дали яде достатъчно.
Сукането на бебето стимулира кърмата много по-добре от всякакви чайове, билки, и тн.
Също е важно да кърмиш и нощем. Бебетата растат най-вече докато спят, нощем се отделят много повече хормони - както растежни - у бебето, така и стимулиращи образуването на кърма - у теб.

А достатъчното кърма ще увеличи и пишканите памперси. Успех!

# 6
  • Мнения: 75
Благоадря ви много за бързите отговори, преди малко смених памперса  и беше добре пишкала малката. За кърменето наистина доста сложно го правим но като посуче малко на гърдата и след 5 мин сукане почва да плаче, но много направо се засинява , успокоявам я и пак продължаваме но веднага започва пак да плаче . През нощта пропуска едно хранене а като се събуди си суче от гърдата, но само защото е сънена иначе не иска. От шише няма проблем , обикновенно гледам да изяжда към 100мг . 
За ядосването на гърдата си мислих че е защото не и стига млякото и така още по-вече я свикнах да се изцеждам.
Как мога да я свикна пак да суче Thinking

# 7
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Бебето е на характерената възраст за кърмаческа стачка. Правят точно такива номера, сърдят се и бутат гърдата.
Много правилно си разбрала, че като е сънена, суче добре. Ако опиташ да я следиш и на следващите хранения да предлагаш гърда докато е по-сънена, може да се отървете от цеденето. Излишно губене на време е, а и така кърмата намалява.
В този период сигурно ще иска да яде на час или два. Това е период на усилен растеж и бебето ще иска да увеличи кърмата по най-естествения начин - с често сукане.
Следи бебето и се води по него, справяш се чудесно, успяла си дотук, оттук нататък вече ще става по-лесно.   bouquet

# 8
  • Мнения: 653
firebird те е посъветвала чудесно, дано се справиш и кърменето стане лесно и естествено

когато Марин беше малък, аз пък се бях притеснила, че изведнъж спря да ака на всяко ядене  Crazy

# 9
  • София
  • Мнения: 17 591
Храни си детето както ти е удобно.

И задължително й предлагай вода. Обезводняването е много опасно за бебетата. Много повече от всички щуротии за отбиване, с които ще те наплашат тук, за живота им е опасно, не е шега - а все още е доста горещо времето.

Ако няма нужда няма да й се пие и няма да пие.

Ако наистина сметнеш в даден момент - не дай Боже - че е спряла да пишка, дори и само през нощта да е (е, не като стане на 2, де - тогава може и да не пишка през нощта, предполагам) - изобщо не си губи времето с писане на въпроси, а грабвай детето и отивай на лекар. Може да е признак на много страшни неща (както и да е нормално, де, да не те плаша пък чак, но имай предвид, че редовното мокрене на памперсите е изключително важно).

# 10
  • Мнения: 748
Ако няма нужда няма да й се пие и няма да пие.
освен ако не е гладна - тогава ще пие всичко, което й дадеш, дори вода, а ти ще си мислиш, че иска вода. или пък ако просто й се суче за успокоение, а ти й дадеш шише с вода - пак ще го изпие, защото от шишето тече лесно, а ти пак ще си мислиш, че има нужда от вода и затова пие... Stop
katiABV, хубаво е, че я предупреждаваш за евентуалните опасности, но момичето вече каза, че са се оправили  Peace

ivana27, за кърменето вече са те посъветвали чудесно. искам само да добавя като пусне гърдата и се сърди, я изправи за малко да се оригне и после предложи другата гърда и така да ги редуваш няколко пъти. млякото слиза на порции и бебето може да няма търпение да дочака отново да потече. затова просто редувай гърдите няколко пъти за едно хранене, а след това пак можеш да дохранваш.
аз също за малко храних Габи с изцедена кърма и първо махнах сутрешното шише - тогава се е събрало най-много мляко и лесно се суче. може и ти да започнеш така.
предлагай да суче колкото можеш по-често между храненията с шишето, всеки път като се размрънка, като се събуди и въобще по всяко време, без значение дали е яла скоро. сега сте във възраст, когато има криза на растежа и много бебета точно по това време решават дали предпочитат шише или гърда. ако имат тази алтернатива, разбира се. затова сега трябва да има възможност да суче когато си поиска.

# 11
  • Мнения: 75
Благодаря ви много момичета, наистина сме  добре засега, пишка си пак нормално просто се бях притеснила че нощният памперс беше много малко мокър а е стоял цяла нощ, но сега е добре.
За кърменето вие ме стреснахте малко като ми казахте че може да ми намалее кърмата ако не суче и сега я мъча да суче. И наитина така правя вдигам я да уригне и после пак и така докато тя не реши че не иска повече. Благодаря ви за отговорите

Общи условия

Активация на акаунт