Как се махат тапети, боядисани отгоре с блажна боя

  • 4 087
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 63
Започнахме ремонт на новия стар апартамент и сме на етап махане на тапети. В трите стаи добре, ама в детската  Close За три часа, двама човека едвам сме изстъргали 2 кв.м. Тапетите са от тънките, боядисани отгоре с блажна боя. Ей, това нещо няма сваляне! То не беше мокрене, стъргане, пак мокрене. Опитахме и с някакъв препарат "Терминатор", дето помагал, обаче - не! Работата е много трудоемка, трябва да се свали и част от мазилката иначе тапета не пада. С С-200 ли са лепени, незнам обаче не става. Направо ми се реве, защото самата стая е около 18 кв.м. и ако работя с това темпо 10 дни не ми мърдат. И за да не си помисли някой, че не знам какво правя, вчера за 4 часа сама свалих тапетите от спалнята. А сега някой да се е сблъсквал с такова чудо и идеи как да се справя?

# 1
  • Мнения: 2 803
Аз бих ги оставила тапетите и отгоре сложила гипс-картон с конструкция стига да са големи стаите. В къщи така направихме,  понеже имаше боядисани стени с блажна боя и тя не пада дори и с Терминатор и стана перфектно.

# 2
  • Мнения: 5 178
ммм да слагайте гипс картона
лепете го направо върху стената, тогава не се смалява стаята, само с дебелината на картона
Като цена няма да има голяма разлика от това да шпакловате наново цялата стая

Иначе можете да потърсите разтворител за блажната боя, обаче сме го ползвали само за голи стени, вероятно тапет + блажна боя
е убийствената комбинация

# 3
  • Мнения: 11
Да те успокоя,че не си единствената  Wink И аз преди две години си спомням ужаса от нашето стъргане- вряла вода,шпакла и дупе да ти е яко  Mr. Green Да не ти говоря,че на места намерихме по три слоя тапети ooooh!Тези преди нас направооооо ....Миналата година обаче за кухнята бях изпечен тарикат  Crazy и къде що имаше място за шпакловане беше облечено с картон Joy

# 4
  • Русе
  • Мнения: 2 354
ммм да слагайте гипс картона
лепете го направо върху стената, тогава не се смалява стаята, само с дебелината на картона

Нашите майстори ни посъветваха гипскартона да не е лепен направо върху тапет, а да се направи конструкция  Peace

# 5
  • Мнения: 5 178
добре е с конструкция, но ако стаята е малка се свива допълнително с по 10 см от всички страни
за малки стаи е фатално

# 6
  • Мнения: 63
Не съм привълженичка на гипскартона. Засега стържа с шпаклата, за десетина дни ще ги махна  Joy Допълнително ми дадоха идеята да ги изгоря с горелка, без друго ще шпакловаме и таваните, ама съм в чуденка  Thinking

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 703
silky и ние минахме по този път миналата година (и за нас ужас имаше и фототапет гланциран) та и с горелка пробвахме но само черни и не става така както искахме бързо.
Та накрая мъжа ми с ъглошлайфа с телената четка отпред(те имат такива на размери са)с по голямата, ги мокреше все пак за да не се вдига прахоляк много и за един ден стая в панелен блок я опатка набързо. Успех зная кво е.

# 8
  • Мнения: 5 178
A сетих се и за пистолет с горещ въздух, скъпия така сваля едни лепенки ...

Общи условия

Активация на акаунт