задължителни ваксини, в държавата, в която живеете

  • 13 964
  • 67
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 753
Въпросът ми е провокиран от една съседна тема, в която обаче се питаше само за две ваксини...
Има ли задължителни ваксини, в държавата, в която живеете??? Ако искате, може и да напишете кои са те... Интересува ме и как стоят нещата с БЦЖ ваксината и пробата Манту... Правят ли се, в кои страни и има ли държава (освен България), която да прави реваксинации с БЦЖ???
Искам да актуализирам информацията, която имам и мисля, че по-добър и точен начин от този няма... Благодаря предварително...

# 1
  • Мнения: 1 194
Здравей. Във Франция, сред огромния океан от ваксини, които се правят задължителни са ДТ и полио само. Обикновено се прави една петвалентна ваксина, която включва тези съставки + Хемофилус и коклюш.
От миналото лято БЦЖ вече не е задължителна и детето може да тръгне на ясла или градина и без нея. Има райони като нашия, където е силно препоръчителна, имам съмнения, че от яслата на сина ми ще ни принудят да я направим, но официално вече не е.

# 2
  • Мнения: 4 753
Мерси много...  Peace

Здравей. Във Франция, сред огромния океан от ваксини, които се правят задължителни са ДТ и полио само. Обикновено се прави една петвалентна ваксина, която включва тези съставки + Хемофилус и коклюш.

За Пентаксим ли става въпрос??

# 3
  • Мнения: 1 194
Да, еквивалент. Точно тази във Франция я няма, но има други с различни търговски имена: Pentavac, Pentacoq, InfanrixQuinta etc.

# 4
  • Мнения: 434
В Германия няма задължителни ваксини.

# 5
  • Мнения: 1 526
В Израел са задължителни:
Хепатит В
Морбили
Заушка
Rubbella
Дифтерия
Коклюш
Полио
Тетануст
Хепатит А

 БЦЖ не се прави. Респективно и Манту.

# 6
  • Мнения: 314
Швеция: няма задължителни ваксини. Има стандартна програма, която се предлага безплатно на всички деца. БЦЖ е препоръчителна за деца, които идват от страна с повишен риск, като например Източна и Южна Европа, но реваксинация не се прави.

# 7
  • Мнения: 7 837
БЦЖ и в Щатите не се прави. В медицинския картон на големия ми син, специално отбелязаха, че е роден в Източна Европа и съответно ваксиниран с нея.

# 8
В Южна Африка БЦЖ е задължителна + полио и хепатит Б при раждане,
ОТ 6 седмица се прави ДТк +хепатит Б +полио +Haemophilus influenzae type B и силно ти препоръчват Rotarix i Pneumocccal Vaccine -на 3 приема
от  9 месец  -варицела
на 9м-морбили
от 1г-Хепатит А
НА 15 м-морбили,заушка ,рубеола
НА 18 и -реваксинация с ДТК + другите от 6 седмица+ Хепатит А
на 5 г-дтк+mmr+ polio
От тази година има промяна и на 5  г ще се слага Diftavax (Td)  ,както и на 12 години ,което преди не се е правило на тази възраст
ДА твърде много ваксини ама нали Африка я смятат за третия свят  и всеки си прави опити каквито си ще,

# 9
  • Мнения: 1 199
В Канада ваксините не са задължителни, но определени са силно препоръчителни (по-скоро силно препоръчвани, до степен да премълчават че имаш опция да се откажеш). Който не иска да ваксинират детето му, трябва да подписва специална декларация. За това може да се информира в официалните правителствени сайтове. Но на ниво "училище" и "детска градина" информацията за опцията за отказ от ваксини обикновено умишлено се премълчава. Та накратко - в Канада по принцип няма задължителни ваксини.

# 10
  • Мнения: 4 753
оцеола, а специално на БЦЖ-то прави ли се проба Манту и реваксинация??  Или и в това отношение в БГ сме уником...  Thinking

# 11
stelt77 , би следвало да се прави проба Манту след като се  поставя туберколозната ваксина
На нас не ни се наложи проба Манту следователо и реваксинация

# 12
  • Мнения: 106
В Австрия няма задължителни, само препоръчителни.

# 13
  • Мнения: 3 098
В Испания не могат да те задължат да ваксинираш детето си.Доста хора знам,които не са правили ваксини.
За БцЖ ваксината има хора,които я слагат,обикновенно 4ужденци.Тя влиза в имунизационният календар единствено на паис баско,в другите области я няма.След това правят Манту.Реваксинации не.

# 14
  • Мнения: 4 753
Виждам, че има много държави, в които ваксините са препоръчителни... Бих искала, ако е възможно и имате инфо да споделите, след като не е задължителна ваксинацията, възникват ли често епидемии от заразни болести, голям ли е процента на доброволно ваксиниращите се?? А на неваксинираните?? Какви са взаимоотношенията и отношенията на ваксинирани -неваксинирани??

Общи условия

Активация на акаунт