С какво се отоплявате?

  • 2 074
  • 40
  •   1
Отговори
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Тоzи въпрос ме вълнува в момента. Ние сме с масло (Heizoel), което е по евтино от гаz например. Но в момента цените са доста нарастнали Twisted Evil
Обмисляме варианта да преминем на Holzpellets (пресованите дървени късчета... страхотно описание Embarassed), zащото е по екологично, раzходите са по малки, има субсидии от държавата, по евтино е и т.н.
А при вас как е?  Thinking

# 1
  • Мнения: 2 292
ние сме на квартира и нямаме избор - при нас е с електричество.
Страшно е скъпо  Sad

# 2
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Газ-нямаме и избор, но аз съм доволна. Като ни няма не е включена, а като си дойдем- за половин час става баня....Само дето тук и през юни трябваше да я включваме.

# 3
  • Мнения: 265
... Holzpellets (пресованите дървени късчета... страхотно описание Embarassed)

на това не му ли казват брикети? Или нещо се бъркам newsm78

отопляваме се с газ. Е, като не е работило с дни не прави сауна за половин час, но все-пак съм доволна.

# 4
  • Мнения: 4 244
Ние имахме избор - имахме газ и големи резервоари за нафта (Розе така се превежда това пусто масло Wink)
Обаче ни излизаше газта по скъпа и се отказахме от нея. Сега сме само на нафта
Но си взехме нов котел и сме много доволни. Харчи наполовина от стария и освен това покрива нормите на коминочистача
За цяла година сме изхарчили около 2 т само. Иначе с старата се е налагало и да презареждаме при 4 т вместимост на резервоарите
И топлата вода е към него с отделен бойлер

Обмисляме обаче след някоя и друга година да сложим на покрива соларни клетки. Само да приключим с двора Crazy
Найнтье - брикетите са на въглишна основа а това е дърво , По скоро торфени въглища или нещо от сорта  newsm78

# 5
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
на това не му ли казват брикети? Или нещо се бъркам newsm78
ето така иzглеждат горе долу

# 6
И ние сме на газ.

Фиданчице, тук такива хора (предимно обаче ги имат фермерите), които използват соларни клетки са облекчени при плащане на електричество. Дори по някога електрическите компании и връщат пари, ако са произвели повече от необходимият лимит. В близост до нас (е не чак толкова близо, но от един хълм се виждат) има и вятърни мелници. От тоя сорт

# 7
  • Мнения: 265

Найнтье - брикетите са на въглишна основа а това е дърво , По скоро торфени въглища или нещо от сорта  newsm78
абе знаех си аз, че не съм в час, що ли ми трябваше да се излагам Embarassed

# 8
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Обмисляме обаче след някоя и друга година да сложим на покрива соларни клетки. Само да приключим с двора Crazy
И нашите котели са нови и нормите са добри. За една година харчим около 2 тона. Купихме и нафта, която  е уж по специална, икономична и неzнам си там каква още.  Rolling Eyes
Реzервоарът на теzи пелец обаче напр. може да е иzвън къщата в zемята, което ми харесва, zащото няма да има раzни тъпи котели в едно от помещенията, а само печката ще е там.
Преди в апартамента се отоплявахме с гаz.
Това със соларните клетки също го обмисляме Thinking Но превключването на парното към тях иzисква май доста промени и реорганиzация.

# 9
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
В близост до нас (е не чак толкова близо, но от един хълм се виждат) има и вятърни мелници. От тоя сорт
И при нас в края на града има много такива вятърни мелници. Laughing

# 10
  • Мнения: 1 425
Ние се отопляваме с газ. Имаме навсякъде подово. Обаче нямам представа дали е изгодно newsm12.

# 11
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032

Найнтье - брикетите са на въглишна основа а това е дърво , По скоро торфени въглища или нещо от сорта  newsm78
абе знаех си аз, че не съм в час, що ли ми трябваше да се излагам Embarassed
Не, нямат нищо общо с въглищата. Правят се от дървени остатъци, които се пресоват, и са в момента доста популярни тук като алтернативен вид на гаzта и нафтата.

# 12
  • Мнения: 4 244
Това със соларните клетки също го обмисляме Thinking Но превключването на парното към тях иzисква май доста промени и реорганиzация.
Нямам идея колко ще ни струва и каква организация изисква, ама като му дойде времето ще го мислим #Crazy
 А за дървения материал - нямах никаква представа какво е.
Благодаря за снимката

# 13
  • Мнения: 1 959
На газ сме само в куфниту имаме подово.

# 14
  • Мнения: 1 238
Ние имаме подово на всякъде, но незнам на какъв принцип е Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed

Хонде, и при нас е пълно с такива мелници Grinning Grinning Grinning Grinning

Общи условия

Активация на акаунт