жилищен кретит-най -изгодно??

  • 2 733
  • 44
  •   1
Отговори
  • Мнения: 389
в процес на проучване съм. Прочетох Библиотеката, но от скоро няма информация,как стои въпроса
Събирам информация къде е най- изгодно да се тегли кредит за закупуване на жилище.Ако някой наскоро се е сблъсквал с този казус ,моля за съдействие

# 1
  • Мнения: 599
И на мен ми предстои може би.
Ще следя темата.
И още един въпрос - в каква валута е най-изгодно да се тегли?

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 384
без да се натискам,че разбирам много Peace

скоро едни приятели купуваха къща и женката е опасна в тоя случай!
най изгодно било в пощенска банка в швейцарски франкове-твърда валута
колко е вярно  newsm78 не знам,но...поне може да проверите!

# 3
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 677
И аз ще следя темата.

# 4
# 5
  • София
  • Мнения: 888
Преди месец  ни отпуснаха кредит от Пощенска банка. Там условията бяха най - изгодни - спонсорират 90% от стойността. До два месеца трябва да си намерим жилище. ПРеди няколко дни нашата кредитна инспекторка каза,че много са се затегнали нещата в отпускането на жилищен кредит - имали сме късмет да ни одобрят преди това.

# 6
Ембрион,какво искаш да кажеш с това,че са се затегнали нещата.Аз бях пуснала тема скоро тук.Вече събрахме всички документи и в понеделник ще ги подаваме.Ние също ще теглим от Пощенска ипотечен.Моля те,сподели опит-за колко време ви го отпуснаха и с какви трудности се сблъскахте,ако е имало такива.
Към останалите във форума-някой ако е разбрал в крайна сметка има ли смисъл от предсрочното погасяване,да сподели,че аз най-различни мнения събрах.
Успех на всички с тегленето! Simple Smile

# 7
  • Мнения: 1 425
... Към останалите във форума-някой ако е разбрал в крайна сметка има ли смисъл от предсрочното погасяване,да сподели,че аз най-различни мнения събрах.
Какво питаш сега? Виж си договора, виж имаш ли наказателна лихва при предсрочно погасяване и смятай. Ако нямаш наказателна лихва, предсрочното погасяване е добра идея. И без това първите години плащаш предино лихви. След частично погасяване ще ти падне вноската или ще ти се скъси срока.
Ако имаш наказателна лихва - вече е по-сложно, смяташ и си решаваш сам изгодно ли ти е или не.

# 8
  • София
  • Мнения: 888
Ембрион,какво искаш да кажеш с това,че са се затегнали нещата.Аз бях пуснала тема скоро тук.Вече събрахме всички документи и в понеделник ще ги подаваме.Ние също ще теглим от Пощенска ипотечен.Моля те,сподели опит-за колко време ви го отпуснаха и с какви трудности се сблъскахте,ако е имало такива.
Към останалите във форума-някой ако е разбрал в крайна сметка има ли смисъл от предсрочното погасяване,да сподели,че аз най-различни мнения събрах.
Успех на всички с тегленето! Simple Smile
Нашата кредитна инспекторка направи чудеса за нас. То си е чист пазарлък с банката. Едно от най-важните неща е реалният доход,който  посочваш. Иначе като документи не гледат много. Да ти кажа честно ние подадохме молба като на майтап и всичко се движеше от инспекторката. Започнахме от искана цена 200000 евро и в крайна сметка тя "спазари" с банката  120000 - тоест  трябва да си намерим жилище до тия пари,като дадем  10% от стойността. Като говорихме с инспекторката преди няколко дни тя ни каза, че  от тази седмица като се подават документи има промяна в правилата и се изискват повече документи и просто сме имали късмет да  поискаме кредита по рано. ГОворя  конкретно за Пощенска банка. Относно погасителните вноски, още не съм виждала  договора, но това, което обсъждахме с банката е  възможност за предсрочно погасяване  след еди колко колко си години без наказателна лихва, като при внасяне на повече пари съответно се намалява месечната вноска. В момента сме в процес на търсене на жилище и е направо кошмар, ама това е  за друга тема:)

# 9
  • Мнения: 599
ембрион, как се наемате на такива големи кредити  Shocked
На нас ни предстои да изтеглим евентуално 30000 евро в най-лошия случай и направо се плаша.

За Пощенска банка чух, че си удържали голям % от сумата.
В Експресбанк е само 1% и ме посъветваха да е в лева, а не в евро.

# 10
  • София
  • Мнения: 888
ембрион, как се наемате на такива големи кредити  Shocked
На нас ни предстои да изтеглим евентуално 30000 евро в най-лошия случай и направо се плаша.

За Пощенска банка чух, че си удържали голям % от сумата.
В Експресбанк е само 1% и ме посъветваха да е в лева, а не в евро.
Еми ние сме   сме  четирима.Ако ще е жилище да е голямо. Сега сме под наем и изчислихме, че за банката ще е малко над наема,което си е супер направо. А и какво толкова може да стане - най - много да ни вземат жилището ако не можем да го изплащаме Laughing

# 11
  • Мнения: 1 425
Еми ние сме   сме  четирима.Ако ще е жилище да е голямо. Сега сме под наем и изчислихме, че за банката ще е малко над наема,което си е супер направо. А и какво толкова може да стане - най - много да ни вземат жилището ако не можем да го изплащаме Laughing
И колко са цифрите ако не е тайна? Колко наем плащате и колко малко над него е вноската?

# 12
  • София
  • Мнения: 888
Еми ние сме   сме  четирима.Ако ще е жилище да е голямо. Сега сме под наем и изчислихме, че за банката ще е малко над наема,което си е супер направо. А и какво толкова може да стане - най - много да ни вземат жилището ако не можем да го изплащаме Laughing
И колко са цифрите ако не е тайна? Колко наем плащате и колко малко над него е вноската?
300 евро за тристаен. Вноската към банката ще бъде  към 500-600 евро, като тази вноска намалява, ако се внасят повече пари месечно. Ние искаме максималният период на изплащане - 35 години.

# 13
Panther,въпросът ми е следния.Значи:ще теглим от Пощенска 28000 Е за 30 год.Месечната ми вноска ще е 190 E.Ката си изчисля: 190 Е x 12 месеца x 30 год=68 400 евро-трябва да върна.Въпросът ми е ако реша да погася предсрочно и имам примерно 10000 Е-ще погасявам първоначалните 28000 Е или тези 68400 Е-ей това не ми е ясно и в никоя банка не ми дават конкретен отговор.Обясняват ми,че или срока ще ми се намали или вноската.Аковеднъж като изтегля парите ще си погасявам тия 68400 Е-за мен няма да има смисъл в предсрочното погасяване-по-добре да си инвестирам парите в друго.

# 14
  • Мнения: 1 425
300 евро за тристаен. Вноската към банката ще бъде  към 500-600 евро, като тази вноска намалява, ако се внасят повече пари месечно. Ние искаме максималният период на изплащане - 35 години.
Калкулатора на Пощенска показва 783 евро вноска при 120 000 евро заем за 35 години. Освен ако имате някакви сериозни преференции - ако някой от двамата работи там?
На мен 480 евро повече не ми изглеждат "малко".  newsm78

@ искренa--
При предсрочно погасяване - погасяваш част от първоначалната сума (главница) 28 000. Но все пак е добре да видиш дали има наказателни лихви при такова погасяване. При доста банки има, особено първите 3-5 години.

Общи условия

Активация на акаунт