УСЛУЖЕТЕ С РЕЦЕПТИ ЗА ДОМАТЕНА СУПА!!!

  • 11 183
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 650
ЗДРАВЕЙТЕ! Може ли някой да ми услужи с рецепта за доматена супа ,особено доматена крем- супа? Wink

# 1
# 2
  • Мнения: 1 101
тази рецепта е на доматена крем супа Peacehttp://www.bg-mamma.com/index.php?topic=268517.20

# 3
  • Мнения: 27 524
Аз правя следната:

Килограм пресни домати или 700гр консервирани
2 глави лук
1 морков
2 суп. л. олио
4 чаши гореща вода
една пълна шепа фиде
2 чаени лъжички захар
магданоз

Суровите домати ги белите и рендосвате, консервираните нищо не ги правите. Задушавате лука и моркова в олио и вода, до омекване и приятен златист цвят на лука. Добавяте доматите и сипвате 4-те чаши вода. Бъркате и варите до сгъстяване, солите на вкус. 5 мин преди да е готова, добавяте фидето и накълцания магданоз. Накрая пасирате добре всичко и добавяте двете лъжички захар. Поднасяте с бучка масълце и натрошено сирене   Simple Smile

# 4
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Доматена супа със сирене

1 глава кр. лук
5-6 скилидки чесън
1 буркан домати (смлени)
3 с.л. фиде
1 ч.ч. пр. мляко
1 ч.ч. сирене
1/2 ч.л. босилек

 Нарязаните на ситно лук и чесън се задушават с масло (олио). Прибавят се доматите, щом кипнат, се добавя вода - 1 1/2 л, щом кипне и водата, се прибавят фидето и босилекът. Когато и фидето се свари, тенджерата се дърпа настрани, прибавят се млякото и сиренето

# 5
  • Мнения: 3 641
И аз ще си открадна хуабвите рецепти за тази дупичка Hug

# 6
  • Мнения: 22 867
Аз правя следната:.........


Блонди, много вкусна изглежда! Heart Eyes Днес правих пилешка супа, но като свърши, ще правя твоята. Предполагам, че като се пасира с фидето, се сгъстява. Чудесно изглежда!  bouquet

# 7
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Аз я правя като Блонди, но без фиде!  Peace

# 8
  • Мнения: 22 867
Аз я правя като Блонди, но без фиде!  Peace

t_ilieva , просто помислих, че фидето придава плътност, твоята каква се получава - по-рядка или по-плътна?

# 9
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
labrex, ами не става много плътна, но аз така или иначе сервирам крем-супите с крутончета!  Peace

# 10
  • Мнения: 22 867
labrex, ами не става много плътна, но аз така или иначе сервирам крем-супите с крутончета!  Peace

Да, аз също правя крутони, ами ще пробвам варианти.  bouquet

# 11
Аз не обичам много супите, но доматената супа на свекърва ми е върхът. Винаги е обирала овациите с нея.
Слагате да се варят един буркан стерилизирани домати, морков, глава лук и един голям картоф и вода, разбира се. Щом всичко се свари, се претрива през гевгир (тук можете да махнете лука). После се пасира и се връща на огъня. В същото време запържвате в масло няколко лъжици брашно и после го разреждате с прясно мляко. Към доматената смес се слага щипка сода за хляб, за да убие киселината, и после се добавя белия сос. Подправяте със сол.
Сервирате с домашно правени крутони и захар за желаещите.
Да ви е вкусно.

# 12
  • Мнения: 1 650
МНОГО БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ!!!  bouquet

# 13
  • Мнения: 3 036
Давам ти и моята рецепта за супа
Любимата ни супа е следната.
Половин кг. домати, (може и с доматено пюре)2 глави лук,2 моркова, 1 стрък кервиз се задушават задушават в малко масло(20 грама)Прибавя се 2 лъжици брашно, вода(зависи как я консумирате по гъста или не), черен пипер е 1 лъжичка захар.Всичко ври на бавен огън.Прибавя се на върха на ножа още малко масло.Преди да се сервира се прибява накрая 1 чаша бяло вино.(Рецептата е от френската кухня)

# 14
  • Berlin
  • Мнения: 11 180
скоро си поръчах доматена супа за в къщи от един ресторант. там й бяха сложили отгоре ситно настъргано варено яйце, отдолу беше сиренце.

Общи условия

Активация на акаунт