Къде е причината?

  • 1 386
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 34
Здравейте,
имам малък проблем и ми трябва съвет. Пълничка съм от около 2 години. И най накрая реших да се стегна и да почна да тренирам,след като сумати време се опитвах да отслабна по тъй наречения лесен начин, прием на Вита Голд, и други медикаменти, но естествено без резултат. Преди 2 години също тренирах и имах доста довър ефект за 2 месеца се бях повталила и отслабнала и се бях стегнала доста добре,но после поради заетост спрях.
     Преди 3 седмици реших да спра хляба от менюто си, газирано също не съм пила, никакви сладкиши и шоколад и алкохол също не съм консумирала. Ям само плодове , зеленчуци, наблягах на дините и месо заедно със салата или по някой кренвирш. Тренирам по поне 1 час на ден - бягане на пътечка или крос-тренажор, и гладиатор. Не тртенирам всеки ден, а на 2-3 дни правя по един почивка, т.к. са ми казвали, че не е хубаво всеки ден да се тренира,за да не се стресира организма. Приемам и Л-каннитин преди тренировка. Веднъж седмично си правя и ден в който си позволявам да хапна малко повечко от обичайното,поради същата причина- стресиране на организма.
     Лошото е че не забелязвам никакъв ефект от всичко това. На кантара не съм и помръднала даже и с едно кило. Можеби само леко ми се е постегнала кожата, но всичко се ограничава в това.
    МОЛЯ ВИ, кажете ми къде бъркам? Знам че не мога да очаквам кой знае какви резултати за това време,но поне минимални....
А съм чувала и чела, че само като се намали приема на храна при някои хора има разлика в кантара още на първата седмица.
Къде е причината?
Моля дайте ми някакви съвети.
Отчаяна съм вече... Cry  Cry  Cry

# 1
  • Мнения: 1 424
Измери си обиколките със сантиметър, може там да имаш " - "  Wink
Колко кг си , какво разбираш под  пълничка ?

# 2
  • Мнения: 2 908
Значи аз като почнах да отслабвам реших,че не мога да мина на диета(режим)специална,та реших просто да огранича сладкото,тестеното,газираното-махнах ги почти изцяло,но хапвах пак готвени манджи с месо и зеленчуци с олио сготвени...абе с една дума безразборно,уж подобрено меню,ходех през ден на фитнес,по един час на кардио уредите-не махнах и кг....отчаях се,реших,че ми трябва режим и строга диета+фитнеса-еми минах на Дюкан,ама строго наистина+фитнес през ден-започнах да свалям постепенно и неумолимо.Това беше начина-нито просто ограничаване,нито нищо помогнаха-само режима ми помогна+спорта.Стресиране,нестресиране-свалих-това е. Rolling Eyes

# 3
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Освен спорта си избери и режим на хранене - прегледай първите няколко страници на форума, избери си режим, който да е подходящ за теб/ близък до твоя начин на хранене/ и в комбинация със спорта не може да няма ефект.
Успех  bouquet.

# 4
  • Мнения: 3
Пиеш ли достатъчно вода ? Това също може да е причина за задържането ти...  newsm78

# 5
  • Мнения: 4 678
Спри да се теглиш Hug Peace

# 6
  • Мнения: 617
Ох не става само с махане на това и онова.И аз така правех едно време ама не става.И тичах и аеробики и тва и онова и един ден един фитнес инструктор си ми каза право в очите, че нищо не правя.Трябва си як режим.Пък за плодове, особено диня забрави.Можеш да си хапваш грейпфрут.Ако не можеш без тях трябва да караш САМО на тях.И яко вода - по 3 литра.

# 7
  • Лондон
  • Мнения: 403
Когато ям плодове ,аз не отслабвам.Помисли си за количеството плодове ,които си хапвала.

# 8
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Ох не става само с махане на това и онова.И аз така правех едно време ама не става.И тичах и аеробики и тва и онова и един ден един фитнес инструктор си ми каза право в очите, че нищо не правя.Трябва си як режим.Пък за плодове, особено диня забрави.Можеш да си хапваш грейпфрут.Ако не можеш без тях трябва да караш САМО на тях.И яко вода - по 3 литра.

Не съм съгласна, това е лично мнение , разбира се, но ми се ще да кажа една - две хубави думи за плодовете - те напоследък са заклеймени като неподходяща храна за диетуващи дами, но това не е така - само протеиновите режими избягват частично или напълно плодовете, другите режими ги разрешават.Да не забравяме и факта, че те са източник на витамини, минерали, влакнини и какви ли не други полезни за организма нещица Joy. Пак казвам, това е лично мнение, изградено върху личен опит, хапвам си плодове на корем и отслабвам, и други неща хапвам покрай тях, такъв ми е режима Heart Eyes.

# 9
  • Мнения: 1 454

Да, май това е най-правилното...

# 10
  • Мнения: 34
Пия по много вода, минимум по 2 л на ден. 
А за плодовете гледам да не ги спирам, първо защото много обичам, и второ с годините установих, че ако не ям пресни плодове редовно започва да ми се вие свят, особено ако извършвам някакво физическо усилие.
Мерси все пак за съветите. А аз си мислех че еи така без точно определена диета може да постигна нещо, но уви.. Sad
Обаче сега се сещам защо се очудих на задаржането ми. Преди като съм правила диети или съм спортувала свалях много бързо. За 2 седмици по 5 кг. или поне бързо имаше резултат, макар че не съм била толкова стриктна, колкото съм сега. Просто никога не съм тренирала по толкова много и още повече толкова често.

# 11
  • Мнения: 4 496
Мускулите тежат повече от мазнините.  Rolling Eyes
Не каза какво имаш предвид, като се определяш като "пълничка". Колко си висока, колко килограма си?

# 12
  • Мнения: 34
170 см съм и 94 кг
ханш - 123
талия- 98
бюст-120

Последна редакция: пт, 05 сеп 2008, 21:16 от Tajna_salza

# 13
  • София
  • Мнения: 2 908
Според мен е добре да направиш консултация с ендокринолог и изготвяне на специален режим от диетолог съобразен с твоя организъм и начин на живот.

# 14
  • Мнения: 2 068
преди МЦ има задържане, да не е от него  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт