преглед при мамолог

  • 4 570
  • 13
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 6 904
Правихте ли преглед при мамолог когато спряхте да кърмите?

# 1
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
Аз си мисля за това, но мамоложката ми каза да отида поне 6 месеца след спиране на кърменето. Тоест още е рано, след 2 месеца ще ходя.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 157
Знам, че трябва, ама още не съм ходила Embarassed.

# 3
  • Мнения: 210
Аз имах желание но гинеколожката ми ми каза че преди 30 години не се препоръчва мамографията и само ме прегледа и каза че нямам проблем и няма от какво да се притеснявам. Доверих и се пък ще видим.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 356
Аз имах желание но гинеколожката ми ми каза че преди 30 години не се препоръчва мамографията и само ме прегледа и каза че нямам проблем и няма от какво да се притеснявам. Доверих и се пък ще видим.
Че защо ще ти правят мамография, един преглед на ехограф стига.
Иначе и аз още не съм се наканила.

# 5
  • Мнения: 269
Аз ходих.
Така се случи, че отидох 2 седмици след като спрях да кърмя.Причината беше малка бучица под мишницата.Но тъй като ме изпратиха при хирург, ще отида на частен преглед при мамолог.

# 6
  • Мнения: 109
Аз също съм на 30,ходих на мамолог със снимка за първи път.Преди това от 5 години само на ехограф.Също ми бяха казали,че не е добре.Само ,че вече двама мамолози , с които говорих обясниха че на ехографа не се вижда така както на мамографския апарат и нямаш после снимки за сравнение.И не е опасно,а също така че в последните години има вече доста случай с много млади момичета с проблеми.


# 7
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
като родих първия път на никакви мамолози не съм ходила,ама сега вече ще отида.Напипах вече една бучка още преди да забременея:-( Thinking

# 8
  • София
  • Мнения: 505
Половин година след като спрях да кърмя отидох на преглед при мамолог.

Аз знам, че профилактично се прави преглед веднъж годишно.

# 9
  • Мнения: 3 042
Desir, ти къде ходи на мамолог? При д-р Гърдевска в Майчин дом ли?

# 10
от опит да кажа - преглед при мамолог - задължителен веднъж в годината, ако сте без оплаквания. ако е добър специалист, ехограф е достатъчен. аз имах тумор на 18г, така че никой не е застрахован. тогава ме оперираха и сега ходя на профилактика на 12 месеца. но е задължително, дори и да нямате оплаквания.  за съжаление профилактиката в българия е толкова назад(жените масово не ходят на лекар), че често става твърде късно.  препоръчвам мамологията към тина киркова, това е първата клиника в българия и докторите са много добри. а аз, вярвайте, съм била в почти всички. моят лекар е д-р младенов, препоръчвам го горещо.

# 11
  • Мнения: 1 214
Desir, ти къде ходи на мамолог? При д-р Гърдевска в Майчин дом ли?

Ама сериозно ли така се казва мамоложката  hahaha  -Гърдевска  Laughing

А на въпроса с мамолога: в рисковата група  влизат най-вече жени,които не са раждали и не са кърмили(най-вече).За това,колкото по-дълго се кърми по-добре за гърдите  Wink А аз като ходих на мамолог и ми казаха:"М добре,не са остарели гърдите още достатъчно  Crazy (кърмих 7 месеца)  Тъй че....ще трябва да се явявям на поправка  Laughing

Проверка на гърдите се прави така:Всеки месец около 10 ден от началото на М.(по това време трябва да се отиде и на мамолог-10 ден от М.)Лягате по гръб,слагате едната ръка над главата и с другата започвате да правите кръвови движения по гърдата в посока на часовниковата стрелка.По същия начин и на другата гърда.

# 12
  • Мнения: 3 042
Да, така се казва - д-р Гърдевска.
Майка ми на регистратурата 5 пъти ме пита:
"Гърдева беше нали?" Crazy 

# 13
Аз досега не съм ходила на мамолог въпреки че малката е на 4г вече не съм кърмила само 2 седмици се изцеждах за да не се възпалят гърдите и кърмата сама си спря за 1 месец просто пресъхна досега не съм имала проблеми със гърдите но в много скоро време ще се наложи да ходя на преглед.

Общи условия

Активация на акаунт