Рибешко бебешко пюре?

  • 2 027
  • 18
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 4 818
От кога е удачно да се предлага риба на бебето?
Вие от кога започнахте?
Чух, че добре било да се отложат морските дарове, че водните басейни много мръсни били и живините обирали вредни продукти. Но съдържат полезни вещества (аз щото от скоро пия рибено масло  Sick, та викам си дали не ощетявам детето, като не й давам риби).
Кажете мнение, моля ви се.

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Ами тъй като рибата е алерген, препоръчват за чувствителни деца най-рано след годинката да се дава. Твоята Мая няма проблеми, ако правилно помня, та можеш да й даваш.
Филе препоръчвам (да речем, от хек или акула, че с по-малко кости) - оттам нататък каквото ти хрумне - с картофи задушено (в МВ или печено на фурна), или със друг сезонен зеленчук...

# 2
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Иии! Га свари да постнеш, не бях издишала още!Фурия със тебе!
Пу, пу!  Wink

Аз щото по магазината гледам консерва рибешка и сега ме подсети, че всъщност ще тряба я готвя, нал съм велик кулинарин. Crazy
Сдух тотален. Blush
Ама дали не съдържа морски отрови? А трябваше езеро, язовир да си направя, еко-риба да яде детето.

# 3
  • Мнения: 4 242
КрасТавичке извинявай че се намесвам в темичката ти ама и мен ме вълнува въросът newsm78 Ивата отказва месо и зеленчук и се питах дали с рибено пюренце да не пробвам? Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 7 106
Бу, акулата и аз много я харесвам, но искам да напомня само, че в месото и се отлага голямо количество олово и не се препоръчва на бременни и деца.
Корнишонката бих я посъветвала да разгледа бебешките пюрета за идеи за видовете риба, аз съм виждала на Семпер - калкан и моруна, а съм сигурна, че има и други видове.
Аз дадох на годинка риба, в началото през две седмици, сега всяка неделя менюто е рибка  chef. Давала съм хек, сом и още някакво филе от бяла речна риба. Избягвай рибите с кости, че колкото и добре да си мислиш че си ги изчистила, все остава по нещо.

# 5
  • Мнения: 6 243
Аз засега съм давала 2 пъти рибета - от готовите на Семпер.
Досега не смеех - баткото е с алергии, и не ми се дърпа дявола за опашката,  и друго - замразената риба ме съмнява...

Обаче готовите пюрета ги яде с удоволствие и така като ги гледам, и аз бих ги яла с удоволствие. У нас всички са им мераклии, ама много скъпи бе Twisted Evil

# 6
  • Мнения: 2 807
Не се препоръчва риба преди годинката.
Ако бебче е имало някакви алергични реакции - не и преди 2-3 годинка.

Иначе рибните пюрета на Semper са много добри   Wink

# 7
  • Мнения: 5 255
Дадох на Лора рибно пюре  ooooh! някъде към 7-8 м.
Купувам от рибните пюрета на Semper.
Много и се услаждат  Heart Eyes

# 8
  • Мнения: 6 206
И аз не съм дала още, но тези дни ще купя и дам, на Семпер казвате?
Не струват ли майка си и баща си тези пюрета?

# 9
  • Мнения: 5 255
Не струват ли майка си и баща си тези пюрета?
Запомнила съм цената на малко бурканче от 135 гр. 2,20 лв.
А големите  newsm78 ще излъжа и по-добре да не те подвеждам.
Има калкан от 5м. и моруна от 8 м.
Сега ще купувам и за след годинка.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 958
Аз захраних с риба -филе хек ,  на 7 месеца .

# 11
  • София
  • Мнения: 2 210
Аз давам от 11мес. Купувам хек филе, с малко зехтин4е задушавам+картоф4е, лук4е, морков4е и малко копър за аромат и м-м-ммммм. Що не ги ядях аз тия пюренца??!! Animal Pig Animal Pig

# 12
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
А какво ще кажете за сьомга? Аз такова съм приготвила за младежа за след месец. Вярно, че я купих замразена, но уж е от проверено място.

# 13
  • Мнения: 3 042
Моята рецепта е като на Еми, предлагала съм филе от треска, бяла риба, хек. За съжаление съм разочарована от рибните пюрета на Семпер, Съни не ги яде хич, та не мога да ти ги препоръчам от личен опит. Пък и в най-малкото пюре 130 гр имаше черен пипер #Crazy, това за крехката възраст от непомня вече колко месеца много ми се видя.
Сега вече Съни я хапва и печена на скара с картофена салата. Може да пробваш вече, КрасТавичке. newsm64

# 14
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Ех, прясна пъстърва най-добре. Екологиччно чиста риба. Ех!
Благодаря за посъветванията, ще сготвя нещо тия дни. Flutter

Общи условия

Активация на акаунт