За бюджетния излишък и пенсионерите на почивка

  • 3 809
  • 86
  •   1
Отговори
  • Мнения: 146
И Вие ли мислите като мен - на цялата ни оправия само това остана, държавата да има пари и да ги прахоса за глупости. И за да бъда по-конкретна, толкова ли нямаме проблеми за решаване, а ще пращаме пенсионерите на почивка. Болни умират в мъките си, други нямат пари за хляб, болниците не са цветущи и какво ли още не... Детските заведения не достигат... Ами пътищата...
Нямам нищо против пенсионерите, но пак ще идат наши и ваши, ако искат да им помогнат има и други начини, аз примерно маите баби и дядовци не ги виждам в частни хотели, те си имат селския животец и по-скоро биха се зарадвали на друг вид помощ...
Ще се радвам да споделите и Вие

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Е де, ти пък. Нали избори идат? Електоратът требе да е отпочинал, когато се запъти към урните. Мдааа.

# 2
  • Мнения: 6 992
Миии, по-добре за пенсионери, от колкото за мерцедеси.

# 3
  • София
  • Мнения: 221
аз имам предложение , всички пенсионери в газовата камера , така няма да се харчат пари за "глупости. А пишещата  тази тема нека да е все на 20 или 30 год, или на колкото е там, за да не стане след някоя и друга година и тя "глупост".

# 4
  • Мнения: 165
Аз предлагам от определена година, например 2010 г. всеки осигурен/самоосигуряващ се да има сметка на която да се натрупват тези пари които е дал и след като дойде време да се пенсионира, да се разпределя от тази сметка пенсия.
За заварените случаи, държавата да им отпусне пенсиите, като им осигури повече социални придобивки - що не и почивка.

Снощи чух едно предложение отправено към Масларова  - да се изпратят почиващите пенсионери в средата на декември със задължителни две бани в морето.

# 5
  • Мнения: 1 367
Миии, по-добре за пенсионери, от колкото за мерцедеси.
Принципно съм напълно съгласна с това мнение.Не може всяка година да се харчат луди пари за все по-нови и лъскави коли,докато държавата е в това състояние.Но има и друго.Защо тези,които така лековато разпределят милиони и милиарди левове,не се замислят колко дечица /а и не само/ умират всеки ден по малко,защото родителите им нямат пари за лечението им?Колко болници нямат животоспасяваща апаратура?В колко училища все още се топлят на печки циганска любов?Нямам нищо против пенсионерите,аз самата имам баба и дядо пенсионери.Но в крайна сметка те ще оцелеят и без 10 дни на море,докато за много други хора парите са жизнено необходими.Защо не им вдигнат пенсиите например,вместо да всяват конфликти кой ще отиде на море и кой не?

# 6
  • Мнения: 1 367
Снощи чух едно предложение отправено към Масларова  - да се изпратят почиващите пенсионери в средата на декември със задължителни две бани в морето.
Извинявам се,че пак се включвам,но сега прочетох това.Интересен начин да се редуцира броят на пенсионерите-по Сталиновски.Има пенсионер-има проблем и така нататък.Дайте да ги топнем в морето при минусови температури,пък който оцелее,на него ще увеличим пенсийката! #Cussing out Божееее,само идиоти ли ни управляват.....

# 7
  • Мнения: 1 878
Не е разумна тази идея. По- добре да се закупи болнична апаратура и оборудване с тези пари. Така би се помогнало много по-ефективно и то не само на пенсионерите.

Това е нещо като Мария- Антоанета и историята : ми като нямат пари за хляб, да ядат пасти.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Не знам защо си мислите, че като пратят пенсионерите на море, няма да си купят пак нови мерцедеси.  Confused

Това е нещо като Мария- Антоанета и историята : ми като нямат пари за хляб, да ядат пасти.

Баш това се получава.

# 9
  • Мнения: 817
Приятна почивка на печелившите!

# 10
  • Мнения: 2 978
Аз пък се надявам в тази лудница да доживея изобщо до годините за пенсиониране.
Да са живи и здрави нашите родители, само това мога да кажа!

# 11
  • Мнения: 165
Не бе Стели76, може би трябваше да сложа емотикон, но това беше написано на шега. По-скоро като черен хумор.

# 12
  • Мнения: 146
Не ме разбирайте погрешно, че вечно няма да съм млада и аз - така е, но при цялата мизерия за това ли се сетиха. Миналата зима почина едно детенце в ръцете на майка си, просто защото беше натрупал малко сняг и линейката не стигна на време #2gunfire
Не казвам, че пенсионерите са "глупост", а само, че начина по който са решили да похарчат парите е глупав. Нека се помогне на пенсионерите, но на наистина нуждаещите се. Защо примерно не дадат парите, които се предвидили за почивки на някой дом за сираци...
Държавата ни има нужда от много инвестиции, но дали тези почивки са една от тях????

# 13
  • София
  • Мнения: 221
Не ме разбирайте погрешно, че вечно няма да съм млада и аз - така е, но при цялата мизерия за това ли се сетиха. Миналата зима почина едно детенце в ръцете на майка си, просто защото беше натрупал малко сняг и линейката не стигна на време #2gunfire
Не казвам, че пенсионерите са "глупост", а само, че начина по който са решили да похарчат парите е глупав. Нека се помогне на пенсионерите, но на наистина нуждаещите се. Защо примерно не дадат парите, които се предвидили за почивки на някой дом за сираци...
Държавата ни има нужда от много инвестиции, но дали тези почивки са една от тях????
Работила съм в дом за сираци , повярвай ходят на почивка  много повече от родителските деца, може само в Сф да е така., но това е друга тема.

# 14
  • Мнения: 2 759
                        Има и друго. Що ще пращат 5 пенсионера на *****, след като могат да пратят 50 в **. Аз съм 'за' болнична апаратура.

Общи условия

Активация на акаунт