SGExpressbank - застраховка за жилищен кредит?

  • 1 270
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 791
 Здравейте,

Преговарям за кредит със SG Exrpessbank. Договорих се за добри условия с изключение на една подробност - имат застраховка Живот на стойността на кредита, която много оскъпява кредита (застраховката я водят "групова застраховка за жилищен кредит"). Застраховката е много неизгодна и вдига кредита с над 0.6%, което е доста сериозна сума.
Казаха ми, че мога да сключа тази застраховка с някое застрахователно дружество. Проблемът е, че по сайтовете на застрахователите не намирам подобно нещо, а и служителката от банката не успя добре да ми обясни какво точно представлява тази застраховка. Очевидно е различна от застраховка Живот...
В тази връзка, спешно се нуждая от отговори на следните въпроси:
* Какво точно представлява тази застраховка? Кои дружества я предлагат?
* Мога ли да сключа застраховка с някое дружество и да речем след 1 година да се откажа от тази застраховка?

Моля, ако е някой е по-запознат или има личен опит да споделя. Много е важно.

Благодаря предварително.

Поздрави.

# 1
През 2003г. имах потребителски кредит към същата банка, около 4-5 000 лв... Един ден ми паднаха малко парички и си погасих кредита предсрочно... Имах и застраховка, в размер на 120-130лв., не си спомням вече, но при положение, че вече не ми е необходима, трябваше да ми изплатят някакъв остатък от 100 лв.... Изплатиха ми го след около 3 месеца, от датата на погасяване, за които ми държаха сметката открита за да можело "мистериозното" /така и не разбрах кое е  newsm78 / застрахователно дружество да ми преведе "колосалната " сума от ок. 100 лв.... Аз, обаче понеже съм голям простак  Joy , пък и клона на банката ми е на път за и от работа, се стараех всеки ден да минавам и да питам какво става със застраховката...  #Crazy
Конкретно по въпроса ти считам, че банката трябва да ти предяви конкретни изисквания за застраховките по кредита и да ти предостави възможност да си ги направиш в избрано от теб застрахователно дружество... Тази служителка, която ти изготвя документите ако не знае, обърни се към друга или направо смени банката... Не допускай да ти направят врътката:"Ама не ви ли казхме, че тука има една таксичка...... , а и за другата таксичка ли не знаехте..., ама вие вече се подписахте на договорите....."  #2gunfire
Успех!   bouquet

# 2
  • Мнения: 461
http://www.sgeb.bg/bg/sogelifemain   


Чрез дъщерната застрахователна компания Сожелайф- България, банката си прибира и парите от застраховките, за да компенсира разликата от привидно "ниския" лихвен процент на кредитите. Mr. Green Wink
Няма и да намериш друго застрахователно д-во!!! Naughty

Иначе - няма кредит от тази банка!  Sick


Общи условия

Активация на акаунт