Задържан фоликул

  • 1 381
  • 1
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 860
От няколко - 5 дни, ме боли доста корема Sad
В началото си викам супер това ще е овулацията (3-ти месец подред я има това ще е супер).
Да ама не Sad Тестовете така и не показа + резултат на 4-тия ден не издържах и оп на лекар. Викам си сигурно съм настинала. Да ама се оказа задържан фоликул (22мм). Единия яйчник бил 2 пъти по-голям от другия.
Та въпроса ми е от какво се получават тези задържани фоликули?
Има ли връзка между тях и ПКЯ?  Аз си мисля че при ПКЯ-то кистите са по-малки.
И възможно ли е пустия му фоликул да си седи там от 2 месеца и да не расте, понеже предния месец ми беше много висока БТ още от началото ама като отидох към 14 ден д-ра вика а тя овулацията е минала преди 2-3 дни ето жълто тяло (което да си е било още от по-предния месец, когато си имах О) и да си е останало та до сега.
 newsm78
И при такива фоликули какво се прави?
Мен доста ме наплаши тази лекарка казаха ми, че трябвало да лежа и да не съм правила почти нищо, че да не се спука, че можело да получа перитонит  #Crazy ама болничен не ми дадоха #2gunfire
Много съм объркана и леко уплашена  Cry

# 1
  • Мнения: 313
22мм фоликул е нормален за спукване, може овулацията ти да е по-късно..докторката ти как така набързо те оправи , не знам..на  мен веднъж в живота тестовете не ми отчетоха и точно тогава забременях - върви на още един утразвук след няколко дни...
а иначе задържаният фоликул не е чак толкова страшен, той може да регресира и да се свие и или да се пукне по време на цикъла ти

Общи условия

Активация на акаунт