Дилатация на маточната шийка

  • 3 521
  • 1
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 1 003
Здравейте момичета!
Писала съм и друг път в този форум и много сте ми помагали с отговорите си. Знам, че и този път мога да разчитам на вас  Hug
Накратко - имам два спонтанни аборта в началото на 6-ти месец и мисед в 10 г.с. След миседа лекарят, на когото попаднах установи, че имам двурога матка с ясно изразен септум. Оттогава посещавам само него.
Сега пак съм бременна в 13 г.с. и 3 дни. На вчерашния преглед ми каза, че имам дилатация на шийката – малък отвор от вътрешната й страна. Попитах го дали не трябва да ми се направи серклаж, а той отговори, че ако се направи на този етап ще се нанесе голяма травма на шийката и може да загубя бебето. Иначе дължината на шийката е 4,5 см. и цервикалния канал е затворен. Всички прегледи досега са ми правени с вагинален ехограф. Пия 3х2 магнерот, 3х1 бусколизин, 3х1 но шпа, нямам болки или кървене. От началото на бременността съм в болнични и си почивам възможно повече.
Въпреки, че лекаря изрази надежда, че този отвор може да се оправи, аз съм много притеснена и се страхувам пак да не загубя бебето.
Споделете мнения доколко е опасна тази дилатация по време на бременност. Всяко мнение ще ми донесе поне малко спокойствие. Благодаря ви !

Последна редакция: сб, 06 сеп 2008, 16:43 от fever

# 1
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Фивърче, съжалявам да чета за тези проблеми
сигурно си питала , но все пак да спомена, че Светлето ни е със серклаж - та нея попитай ако не си - за подробности по тази манипулация
а иначе - мисля си, че наистина си в малка седмица и още нищо не може да се предприеме - до колкото помня по принцип до 12г.с. бремеността си е божа работа
принципно това което съм срещала - на никой от тези дето съм чела да имат проблеми с шийката - не са установявали на толкова ранен етап.....дали наистина е сигурна диагнозата?
но иначе случаи много на скъсени и дилатирали шийки и нормално износване
проблема според мен е в двурогата ти матка...и ако не се премахне дилатацията - евентуално серклаж поради обремененост с предходни проблеми....

желая ти успех и в твоя случай е задължително да си почиваш - колкото повече толкова по-добре
вярвам в това бебче - ще видиш, че всичко ще е ок...
и него чакамее тодавнас божиата помощ ще го дочакаме
целувки

Общи условия

Активация на акаунт