Лекува ли се гнойна ангина с хомеопатия?

  • 13 028
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 428
Дъщеря ми прави почти всеки месец гнойни ангини и сме на пеницилинови антибиотици всеки път.Това изтощава детето ,пък и вече спряха да и действат.Сега отново е с гной по едната сливица и този път реших да не дам Азатрила ,който ни изписа личната.Ще уморим детето от антибиотици.Започнах да и давам Ангин -хил по едно хапче през 15 мин за два часа.,но незнам дали това ще помогне.Тази сутрин имаше 38 градуса температура,но сега няма.
Наистина ли антибиотика е повече от задължителен както се изразява личната,защото на мен вече не ми се иска да я тровя постоянно?Правили сме и гърлени секрети,но никога не се е изолирала бактерия.Възможно ли е да е вирусна гнойната ангина?
Вие с какво лекувате  децата си?

# 1
  • Мнения: 539
Доколкото знам има ли гнойни налепи задължително се пие АБ.

Едно време ни мазаха с едно зелено - гранофорин май беше  -сега го има само по вет. аптеки.

# 2
  • Мнения: 1 428
Ангин-хила действа.Налепите изчезнаха и няма тази висока температура.Дано се оправи без антибиотик.

# 3
  • Мнения: 1 559
Да, лекува се гнойна ангина с хомеопатия.

Ангин хил е смес от хомеопатични лекарства, а не хомеопатично лекарство. Хомеопатичното лечение винаги е съобразено с индивидуалните особености на човека, иначе това не би било хомеопатия. Подходящото лекарство за човека (цялостната картина от неговите симптоми) в определен момент е едно (а не смес от няколко с идеята все едно от тях да свърши работа).
Ако имате желание да лекувате детето си с хомеопатия, съветвам ви да се обърнете към хомеопат (класически). Успех!

# 4
  • Мнения: 2 005
Ангин-хила действа.Налепите изчезнаха и няма тази висока температура.Дано се оправи без антибиотик.
Успех , мила и не се отказвай   bouquet Продължавай с Ангин Хил  Peace
Защо не опиташ да и направиш и изварения компрес - много помагал при гнойна ангина  bowuu

# 5
  • Мнения: 1 820
На мен ми се иска да се запиша за изварения компрес.Как точно се прави?

# 6
  • Мнения: 2 005
На мен ми се иска да се запиша за изварения компрес.Как точно се прави?
АНГИНИ
КОМПРЕС- При остра ангина, пневмония и др. възпаления, най- бърз ефект се получава с изварен компрес. Купува се извара от магазина или към 1 л прясно мляко се добавят 2- 3 супени лъж. оцет или лимонов сок или 1- 2 чаени лъж. лимонтузу и т.н. Млякото се загрява и се пресича. Ако киселината не е достатъчна, се добавя още до доброто пресичане. Млякото се прецежда и се поставя в тензух. Дебелина на слоя около 1 см. Компресът се поставя върху гърлото, покрива се с найлон и се закрепва с шал или друг подобен плат. Внимава се компресът да е плътен, защото иначе ще охлажда. Силата му е 8 часа.

# 7
  • Мнения: 1 820
На мен ми се иска да се запиша за изварения компрес.Как точно се прави?
АНГИНИ
КОМПРЕС- При остра ангина, пневмония и др. възпаления, най- бърз ефект се получава с изварен компрес. Купува се извара от магазина или към 1 л прясно мляко се добавят 2- 3 супени лъж. оцет или лимонов сок или 1- 2 чаени лъж. лимонтузу и т.н. Млякото се загрява и се пресича. Ако киселината не е достатъчна, се добавя още до доброто пресичане. Млякото се прецежда и се поставя в тензух. Дебелина на слоя около 1 см. Компресът се поставя върху гърлото, покрива се с найлон и се закрепва с шал или друг подобен плат. Внимава се компресът да е плътен, защото иначе ще охлажда. Силата му е 8 часа.
Благодаря ти!  bouquetДано не ми потръбва но ще си го запиша  Praynig

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 5 019
И ние се лекуваме с хомеопатия. Включително и няколко ангини с гнойни налепи!

Но не са пили Ангин Хил, личната го е изписвала, но никога досега не съм го давала, просто се обаждам на лекуващия хомеопат и тя, след обстоен разпит, и познаване от години на децата, ми е казвала кво да давам или ме е викала да ми даде лек., ако нещо нямам вкъщи и не може да се намери в аптеките...

От 4г. и половина не съм давала АБ...и почти никакви алопатични лек. като капки за нос, температупопонижаващи или пък сиропи за кашлица.   Peace

И винаги, наред с хомеопатията, или дори и преди нея, правя и компреса с извара или този с лимоновия сок. Действат!   Wink

# 9
  • Мнения: 2 005
Helen-mama, как сте ? Излекувахте ли успешно ангината ? Помогнаха ли ви ангин хила и извареният компрес ... newsm78

# 10
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Как сте днес?

# 11
  • Мнения: 1 428
Благодаря ви, че се интересувате за нас.Искам да се похваля,че за пръв път излекувахме гнойна ангина без антибиотик и то само за 2 дни с Ангин -хил и температуропонижаващи.Чак не е за вярване,но явно морето и балкана си оказаха влияние за по-добър имунитет и борбеност на тялото.Дано тази година не боледува толкова често,че е натровена от антибиотици вече.
Желая на всички вас и децата ви здраве.

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Благодаря ви, че се интересувате за нас.Искам да се похваля,че за пръв път излекувахме гнойна ангина без антибиотик и то само за 2 дни с Ангин -хил и температуропонижаващи.Чак не е за вярване,но явно морето и балкана си оказаха влияние за по-добър имунитет и борбеност на тялото.Дано тази година не боледува толкова често,че е натровена от антибиотици вече.
Желая на всички вас и децата ви здраве.
Абе оказват си влияние морето и планината, но за 2 дни да се оправи гнойна ангина ми се струва почти невъзможно. Важното е, че детето е добре и се е преборило без АБ.

# 13
  • Мнения: 1 428
Благодаря ви, че се интересувате за нас.Искам да се похваля,че за пръв път излекувахме гнойна ангина без антибиотик и то само за 2 дни с Ангин -хил и температуропонижаващи.Чак не е за вярване,но явно морето и балкана си оказаха влияние за по-добър имунитет и борбеност на тялото.Дано тази година не боледува толкова често,че е натровена от антибиотици вече.
Желая на всички вас и децата ви здраве.
Абе оказват си влияние морето и планината, но за 2 дни да се оправи гнойна ангина ми се струва почти невъзможно. Важното е, че детето е добре и се е преборило без АБ.







И на мен ми се струваше невъзможно, но е факт,още повече имайки предвид,че дори и настинките ги лекувахме по две седмици,този път и аз съм изненадана.Дано и занапред се преборваме така с болестите.

# 14
  • Мнения: 2 005
Благодаря ви, че се интересувате за нас.Искам да се похваля,че за пръв път излекувахме гнойна ангина без антибиотик и то само за 2 дни с Ангин -хил и температуропонижаващи.Чак не е за вярване,но явно морето и балкана си оказаха влияние за по-добър имунитет и борбеност на тялото.Дано тази година не боледува толкова често,че е натровена от антибиотици вече.
Желая на всички вас и децата ви здраве.
Радвам се от сърце , мила ! Да са живи, здрави и усмихнати всички дечица   bouquet  bouquet  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт