Не гладувайте 2

  • 8 929
  • 122
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 678
Не гладувайте!  Wink
В противен случай страдат клетките,а заедно с тях и генетичният код.Нарушението на генетичният код във времето означава загиване на вида.Става така,че когато искате да намалите телесното си тегло вие влизате в битка с природните сили на еволюцията smile3540.Именно те милиони години са учили организма да натрупва мазнини в случай,че настъпят затруднения в изхранвамето.Предварително трябва да кажа,че битката няма да бъде лека newsm66.Нашият организъм е трениран от природата за всички неочаквани ситуации.Такава елементарна мярка като намаление на калориите изобщо не го трогва nono.Ако разбере,че го очаква дълъг глад,той ще заеме такава позиция,която е непробиваема. smile3528
Повярвайте,тук няма никакво преувеличение.Само няколко часа глад и организма започва да изважда на позиция тежката артилерия #Sniper.Първата реакция е неочаквана:блокират се всички процеси в организма свързани с разход на мазнини.На езика на науката това се нарича свърхадаптация.Забавят се всички процеси вътре в организма  tiptoe.Настъпва нещо като летаргия.Целта е разход на енергия да се сведе до минимум.Разбира се това е разумно.Празничните илюминации са несъвместими с логиката на икономии.При това организма предпочита да се презстрахова.Например,вие намалявате калориите приети с храната с 25%,организма намалява обмяната с 35-40%.Това означава,че с толкова намалява и темпа на изгарене на мазнини.Може да въртите педалите на велоергометъра до посиняване, tantrumа резултат все пак няма,а всички си мислите ,че с малко тренировка Thinking и всички ще бъде наред.Знам ,че малко от вас ще ме послушат да не гладуват,но бях длъжен да опитам  Hug Hug Hug
Не гладувайте!   bouquet  bouquet  bouquet

Последна редакция: сб, 06 сеп 2008, 14:18 от Поци

# 1
  • Мнения: 1 875
Кой гладува? Кой извършва това греховно престъпление спрямо нежното си тяло Simple Smile
Гладуване за прочистване - да. Краткосрочно, ден-два - да.
С лечебна цел - да.
Но за сваляне на кг - категорично не. Да разчиташ на отказа от храна, за да се сдобиеш със слабо тяло - да, но на каква цена? Разрушено здраве и  умишлено посягане над саногенезата - нечовешка или по-скоро именно човешка глупост!

Хайде да ядем bowuu

# 2
  • Мнения: 4 770
   Хаха, мисля, че проблемът е съвсем друг - просто много хора не осъзнават, че гладуват и смятат ограниченото си хранене за нещо нормално и немунуемо, ако искат да изглеждат добре.  ooooh!  Кажи ми как ще убедиш някого да яде, когато той си мисли, че това е вредно и грешно?  Rolling Eyes
  Тъжно е, защото да изразходваш калорииите от храната, вместо да се лишаваш от нея е толкова по-тонизиращо, без да споменавам колко е по-полезно.
  Успех в каузата!   bouquet

# 3
  • Мнения: 3 641
Това трябваше да го прочета точно днес когато съм на све пълнозърнести бисквитки.  Sad
Не,че не мисе яде, но често ен ми остава време за това.  Rolling Eyes

# 4
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Поци , съгласна съм, че не трябва да се гладува, но как ще се свалят 5-6 килограма примерно без някакви ограничения?Ще кажеш сигурно със спорт, ама не , пробвала съм , не става Sad.

# 5
  • Мнения: 4 678
Поци , съгласна съм, че не трябва да се гладува, но как ще се свалят 5-6 килограма примерно без някакви ограничения?Ще кажеш сигурно със спорт, ама не , пробвала съм , не става Sad.

Сваля се с ядене..даже с много ядене...има доста мами които са свалили така,а не са спортували Hug Hug
Повярвай ми..трябва да знаеш какво ядеш и по кое време на деня  bouquet  bouquet
Даже се яде през 2 часа Peace

# 6
  • Мнения: 459
 smile3501

Жалко, че не го знаех по- рано. Но вече се поправих.

# 7
  • Мнения: 488
Taka e Поци!  Чудесно си го казал, разбираемо... и примерът с илюминациите е съвсем на място! newsm10
Лошото е, че напоследък едва като че ли се заговори, че трябва да се закусва, да не се прескача ядене, дори, за да се събуди метаболизма - трябва с нещо неочаквано да го стреснем и изненадаме /блокче шоколад/ в момент, когато сме на безвъглехидратна диета! Тези хитринки, наистина не ги знаех преди години, когато съм гладувала лечебно дори по 18 дни /и след това си качвах обратно сваленото, дори с лихви!/   Mr. Green

# 8
  • Мнения: 2 068
Сваля се с ядене..даже с много ядене...има доста мами които са свалили така,а не са спортували Hug Hug
и аз съм една от тях  Laughing само че спортувах  Wink

# 9
  • Мнения: 1 432
Само който не е пробвал ,не е повярвал. Аз дълго време се бунтувах с/у това ,но виж ме сега.....ям , за да отслабна  Peace

# 10
  • Мнения: 269
Хем го знам, хем като почна да го прилагам се оливам  ooooh! - след 2-3 дена на домати краставици и месце и омлети се чуствам така подута (а и кантара не показва нищо обнадеждаващо), че или го удрям на глад (2-3 ябълги през деня и салата с ракийка за вечеря), или пурво омитам 1 шоколад, после диети... Уж на теория ги знам нещата, ама практиката все ми куца... Все диети, все нещо за сваляне (кога повече, кога по-малко), очите вечно в шоколада... Tired  Абе писна ми вече Twisted Evil 
Трябва ми по-сериозен дългосрочен режим  Thinking
От понеделник го почвам (вечният понеделник), омръзна ми така, ааа   #Cussing out Срамота, толкова четене на тия режими и никво действие!  Joy
Айде, лек ви ден, и добре че е Поци, да се взема в ръце  накрая  Wink
 bouquet

# 11
  • Мнения: 2 068
"вечният понеделник" при мен не действа затова започнах от неделя 23.12
един ден преди коледа  Mr. Green много подходящо време за диети  Crazy

# 12
  • Мнения: 269
"вечният понеделник" при мен не действа затова започнах от неделя 23.12
един ден преди коледа  Mr. Green много подходящо време за диети  Crazy
Малии, точно тогава! Като гледам резултата (в подписа ти).... Евала за волята   bouquet   bouquet   bouquet  Peace

# 13
Zdraveite.I az sum na gladna dieta sus siropa Madal Bal,neznam dali e pravilno,no vse pak da opitam.Edinstvenoto nesto koeto se molia e da naprava pravilno zahranvane za da ne gi vurna ot raz.A ina4e s hapvane(estestveno bez maznini) ot 96 stanah 67 kila za 8 meseca,no sam 4yvala 4e poslednite kila koito iskash da otrastnish sa nai trydni,za tova pribegnah do tozi sirop.Oxxx kak ymriam ot glad  Laughing .ste se zavurta tuk tam da ne mislq to4no sega za qdene.POCI suglasna sam s teb ama lukomiata niama lekuvane...v tova sam se ubedila....qdesh 1 sedmica normalno ama poneje ne te zasishta i posle se natupkvash do pruskane i si vikash..........exxxxxxxxx mnogo qdoh,ot utre na dieta.I  ve4no taka---ot utre...ot utree a kilata si sedat.  #Crazy daje ka4vash......!Uspeh v kakvoto i na4inanie da predpiemete(dali normalno hapvane ili glad)!

# 14
  • в провинцията
  • Мнения: 249
Добре, като е толкова ефективно, нека някой от ядящите и същевременно отслабващи да сподели какво и през колко часа яде, как спортува и т. н., цялостния режим на поддържане на формата, че на мен ми звучи много фантастична тази идея.

Общи условия

Активация на акаунт