спомняте ли си случая...

  • 2 717
  • 23
  •   1
Отговори
  • видин
  • Мнения: 358
спомняте ли си случая с един пенсионер, който беше поставил взрив във вилата си, за да се защити от вандалите, които редовно обирали вилата му?
смятате ли за справедливо това, той да бъде осъден, а крадците да се считат за жертви?
мога да дам конкретен пример, как съвсем необезпокоявани, банда циганета "обезкостяват" поредната съседска къща в едно сравнително голямо село. днес бяха там в наше присъствие , потърсихме съдействие от полицията, дойдоха чак след час и половина, при положение че пътя е 15 минути, подгониха ги и това беше. сигурна съм, че след като са си отишли, "строителите" са продължили спокойно да рушат.
като свършат там може да се преместят при нас. и ние какво да правим и как да се защитим?

съвсем сериозно питам - подсъдно ли е да поставиш вълчи капани в имота си?

# 1
  • Мнения: 2 388
Случаят си го спомням.
Дали е подсъдно да сложиш вълчи капан в дома си, незнам.

# 2
  • Мнения: 1 062
Купете си газов пистолет. Не си спомням за този случай.

# 3
  • видин
  • Мнения: 358
газов пистолет ще си купя, но той няма да ни помогне, когато не сме там.
къщата я купихме за пенсионирането на едната  баба - да е на спокойствие там, а и аз съм "градско чедо" и някак селската идилия ми е липсвала. в момента правим основен ремонт там и затова никой не остава да спи, но при тези обстоятелства започвам да се притеснявам. на два пъти ни срязват оградата, без да пипат нищо. разхождат се с металотърсаци в съседните дворове обсолютно спокойно, дори първия път си помислихме, че собственикът ги е повикал, но когато го попитахме след няколко дни, много се изненада.
направо вече не зная къде се намирам?
за каква дискриминация на ромите говорим и за какво интегриране? може би трябва ние да станем крадливи, за да си приличаме и сме едно общество?

# 4
  • Варна
  • Мнения: 25 212
Спомням си случая и мисля, че е пълен абсурд да бъде осъден човека, задето се е опитал да защити имота си. При положение, че полицията и съдът не прави нищо явно трябва да вземем нещата в свои ръце. Никой не е карал насила крадците да влизат в чужд имот нали? И нали според конституцията домът е неприкосновен? Ако искам гърмящи змии ще напускам, ако това е единственият начин да го спася от крадци - една от най-гнусните напасти според мен.

# 5
  • Мнения: 25 447

Дали е подсъдно да сложиш вълчи капан в дома си, незнам.

Дано не се лъжа, но мисля, че НЕ.
В споменатия случай човечеца го съдиха (не знам какво стана после с него, дали го осъдиха ефективно или не, въпреки, че съм се подписвала в негова защита  Embarassed) не заради капаните, а заради незаконното производство и притежание на взривни вещества (които той сам си беше забъркал, доколкото си спомням).
Имаше друг подобен случай, но там собственикът се беше правил на Рамбо и беше осеял двора си с хитроумни, но доста сериозни капани. Пак имаше сакатлък някакъв, но май не можаха да го съдят, защото капаните не съдържаха нищо опасно и незаконно.
Та, слагай си вълчите капани и не се бой, стига да твърдиш докрай, че са срещу бездомните кучета, които вилнеят в двора ти, а не срещу двукраки песове, членуващи в Червената книга.  Wink Whistling

# 6
  • Мнения: 2 663
Спомням си случая и мисля, че е пълен абсурд да бъде осъден човека, задето се е опитал да защити имота си. При положение, че полицията и съдът не прави нищо явно трябва да вземем нещата в свои ръце. Никой не е карал насила крадците да влизат в чужд имот нали? И нали според конституцията домът е неприкосновен? Ако искам гърмящи змии ще напускам, ако това е единственият начин да го спася от крадци - една от най-гнусните напасти според мен.

Даааааааааам!
Щом няма кой да ми пази имота и никой не се интересува, въпреки че си плащам данъците ще си го пазя както намеря за добре!

# 7
  • Мнения: 6 417
В моя си двор ще си слагам каквото си искам. Бях в едно село, където живеят само старци, редовно обирани от цигани. Една баба плачеше, докато разказваше как й откраднали дрехите, които си приготвила "за умиране", взели й храната от хладилника барабар с тенджерите, оставила си мотиката в двора, влязла за малко да вземе нещо, а като се върнала, вече била изчезнала. Бабите и дядовците в това село бяха заложили пиратки по вратите си, а една, на която синът й е военен, разказваше, че си е заложила мина в двора. Докато слушах потресаващите им истории, покрай нас мина циганска каруца, натоварена с тенджери, тигани и всякаква друга покъщнина.  Tired

# 8
  • София
  • Мнения: 3 814
Спомням си случая и мисля, че е пълен абсурд да бъде осъден човека, задето се е опитал да защити имота си. При положение, че полицията и съдът не прави нищо явно трябва да вземем нещата в свои ръце. Никой не е карал насила крадците да влизат в чужд имот нали? И нали според конституцията домът е неприкосновен? Ако искам гърмящи змии ще напускам, ако това е единственият начин да го спася от крадци - една от най-гнусните напасти според мен.

Даааааааааам!
Щом няма кой да ми пази имота и никой не се интересува, въпреки че си плащам данъците ще си го пазя както намеря за добре!


Няма спасение, на всичко намират цаката. Tired Просто трябват строги закони и някой, който да ги изпълнява.

Спомням си за случая с дядото, много е тъжно.

# 9
  • Мнения: 2 018
Спомням си го. Май осъдиха човека, защото е опитал да защити дома си.  Tired

# 10
  • Мнения: 606
  Баща ми разказваше случай с осъден негов колега по Тошово време който сложил такъв капан под съединителя на колата си и потрошил крака на крадец по този начин. Ако някой пострада, би трябвало да има разследване, а при извратената анархия в БГ, винаги пострадва човекът който се опитва да си защити малкото скътано имущество, поради бездействието на гадните куки.
  Евала на този със взрива и на колегата на баща ми. И аз така бих направил.

# 11
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Аз помня един случай с ток по оградата.
Одобрявам подобни мерки.

# 12
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 639
Спомням си случая. Крадливата мангалка осъди човечеца, че и е причинил инвалидност и го бяха вкарали в ареста. После не знам какво е станало.
Слагай си капаните, но не вярвам това да помогне. Аз бих продала къщата и бих купила друга на по-оживено място.
Няма спасение от циганската напаст  Twisted Evil

# 13
  • Мнения: 838
Не знам кой и как ги пише нашите закони,за да търпиш наказание когато си наказал подобаващо престъпник ,но искам да попитам някой от пишещите законите-домът ми,или имота ми,или каквато и да  е моя собственост да не е храм или музей за да влиза в него без разрешение всеки?
Кражбата си е кражба па била и кражба на една ябълка от съседен двор,въпроса е принципен,или както казват старите хора-да би мирно седяло ,не би чудо видяло.

# 14
  • Мнения: 331
Спомням си случая. Не знам какво се е случило с човека, но според мен щом съм му влезли в къщата и да ги застреля, нямат право да го осъдят. Неизбежна отбрана му викат май... Внимавайте къде ходите на гости Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт