Гинеколози...лекари или аматьори?

  • 4 008
  • 4
  •   1
Отговори
Здравейте момичета,
Искам да споделя с вас горчивият ми опит. От 16 годишна ходя по гинеколози, но все не бях доволна. Имах постоянно разни течения и все не можеха да ги излекуват. Двама от тях стигнаха до гениалният извод, че е хронично и че подобрението ми от 1 седмица след лечението ще рече, че съм била клинично излекувана. Тогава няколко доста известни лекаря в Пловдив ми препоръчаха светилото на акушеро-гинекологията д-р Йончев!Въпросният "най-добрият специалист" не работи със здравната каса. Ходех при него 2 години, като прегледа в началото беше 30 лв., а в момента е нищо и никакви-те 70 лв. Искам всички да научат, че по-голям кретен,самозван специалист и аматьор от този няма!!! Той продължи да лекува теченията и се получи всеки месец или през месец 50 лв преглед и 60 лв за лекарства... И познайте?! Нищо!  #Crazy Скоро след като разказах възмутена на всичките си приятелки за проблема, който имам, една от тях ми препоръча нейният гинеколог. ЕВАЛА! Слава на д-р Ставракиев! Ако не беше той нямаше никога да разбера какво е това микробиология, какво е колкоскоп и какво е цитонамазка! А също и какво да си без течение!  newsm78
Мили дами, споделете тук вашият опит. Важно е. Колкото повече информация имаме, толкова по-малко ядове и проблеми ще имаме!
  bouquet

# 1
  • Мнения: 822
Това не е ли за черният списьк? newsm78

# 2
  • Мнения: 144
Аз да споделя...имам доста дълаг опит с гъбички и всички видобе течения  Flutter , включително и хроничен цистит. Мисля, че темата би станала много хубава ако всеки каже от какво не е доволен и какво със сигурност не му е помогнало. Също и за диагнози и назначени лечения, които не са довелКонкретно по тематаи до нищо.
Аз мога да кажа, че имах период около година без гъбички и наистина мислех, че съм се отървала. Цистита се появява понякога....но рядко. Конкретно по темата, мисля, че повечето лекари - гинеколози лекуват по заучени едни и същи начини, като изписват винаги едни и същи лекарства, независимо от твоето положение. Говоря от личен опит. До сега не съм намерила гинеколог, който да ме е разпитвал за състоянието ми. Винаги аз се изпреварвам с тях, за да си кажа всички проблеми и да се надявам, че те могат да ги вземат предвид!!! В началото на тази година направих спонтанен аборт и миналийат месец реших, че е дошъл моментът да си направя необходимите изследвания. От микробиологията излезе анаеробна инфекция. Диагнозата ми я съобщиха по телефона и лечението ми го назначиха по телефона. Сега от глобулите, които слагах - флажил 500 отново получих гъбички. И направо съм отчаяна. Няма оправия. Наще лекари работят на парче и малко като зомбита. Имаш инфекция - пиеш еди кво си, получаваш от това лечение гъбички - пиеш друго, после трето и така - те винаги имат пациенти и съответно работа и ПРИХОДИ. Няма оправия.

# 3
Здравей! Изключително много съжалявам за сполетялото те. Пълно е с некадърници... Аз си обещах, че от тук нататък ще посещавам по 2ма гинеколога и ако има разминаване в диагнози, лечения и т.н. ще търся трето мнение. Звучи абсурдно, голяма хамалогия, но няма друг начин явно....
Моята микробиология беше уникална : дрождеподобни гъби, коки, стафилококи, стрептококи, диплоки.... И това е микробиология на човек, който не е прекъсвал лечение 3-4 години! Представете си само как ви лекуват години наред и накрая микробиологията ви ви кара да се червите, защото от една страна изглежда, че съм била немърлива към здравето си, а от друга се чувствам като кофа с венерически болести!  Embarassed  Напълно съм съгласна, че изписват лекарства наизуст. Затова и имам доказана резистенция към poliginax,представи си колко пъти ми е било изписвано....
В момента съм с диагноза колпит и цервицит. Ето и малко инфо за тях ( btw във вторник ще разбера колко сполучливо е лечението )
КОЛПИТ
"Заболяването се причинява от гъбички (от рода Кандида). Кандидомикотичен колпит, заедно с трихомоналния колпит представляват най-честите възпалителни заболявания на влагалището и един от важните гинекологични проблеми.
Заразяването се благоприятства от наличие на предразполагащи фактори като захарен диабет, бременност, тежки изтощителни заболявания, имунонедоимъчни състояния, продължителна употреба на антибиотици и кортикостероиди, прием на противозачатъчни средства. При такива условия попадането на гъбички - кандида във влагалището предизвиква остро или хронично възпаление. Причинителите могат да попаднат от околната външна среда или във влагалището от ануса)."
Цервицитът  е възпалително заболяване на шиийката на матката, предизвикано от стрептококи, стафилококи и други неспецифични микроби, но най-често - от хламидии, микоплазмы, гонококки и пр. Може да протича безсимптомно и да се открие едва при гинекологичен преглед. Ако не се лекува, може да доведе до ерозия на шийката, диспластични изменения на епитела и значително повишава риска от развитие на онкологични заболевания на шийката на матката.


# 4
  • Мнения: 389
Zeber,  би ли споделила с какво си се излекувала

Общи условия

Активация на акаунт