опит за отнемане на жилище

  • 1 802
  • 18
  •   1
Отговори
Здравейте!Не знаех как точно да формулирам темата,защото тя не се описва с една дума.Затова разчитам на компетентен отговор от адвокат.

Преди година и половина свекърва ми продаде имот и парите даде на сина си ,който е мой съпруг ,за да се купи жилище/дотогава живеехме на квартира всички заедно/.Парите бяха дадени доброволно и зедно всички обикаляхме ,за да търсим апартаменти.От момента на покупката тя всячески се опитваше да изгони мен и децата ми.Днес вече бях решила да я изгоня след поредното нападение върху мен,когато нейният брат ми каза,че ще направи всичко възможно да ни изгони и ще докаже,че парите са нейни/което ние не сме отричали никога/Апартамента по документи е на името на съпруга ми включително и на мен.Може ли действително да ни вземат апартамента след като по нотариален акт мъжа ми е собственик и въобще какви са ми правата.При даването на парите не е имало никакъв документ,че му ги дава и трябва ли да се страхувам,че могат да ми го вземат.Помогнете ми важно е много за мен.

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 1 593
Успокой се имотът е придобит по време на брак така че се води и на двама ви. Няма значение чии са били парите. Важен е нотариялният акт на чие име е

# 2
Благодаря ти много за думите,но все пак има ли вероятност нещо да обърка всичко и възможно ли чрез такова доказване на придобитите пари все пак да посегнат на жилището ми.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 1 593
Няма такава вероятност , още повече че и деца гледате това се взима впредвид от съда че трябва да се отглеждат някъде ,свъкърва ти просто се опитва да те сплаши

# 4
  • Мнения: 2 556
Няма да ви го вземат според мен - не съм специалист, но спокойно.

Как обаче искате да продължите да сте там след тези ужасии ... един ден не бих издържала някъде, където някой се чувства в правото си да ми досажда

# 5
  • Враца
  • Мнения: 876
няма значение че нотариалният акт е на ваше име (на съпруга придобит по време на брака)...ако свекърва ти се заинати и докаже, че парите са нейни може да иска връщането им или апартамента...и в зависимост колко добър е нейния адвокат и колко вашия може да го постигне...

консултирайте се за възможните постъпки от ваша страна да се защитите с нотариус или адвокат (желателно да проверите преди това компетенциите му или да ви бъде препоръчан)...независимо че тя няма документ при даването на парите тя може да ги оправдае с продажбата и ако вие насреща нямате вариант при който да докажете че парите може и вие да сте ги дали шанса да постигне намисленото е голям...

но пък от друга страна задължително се минава през дело, а както е известно в БГ делата може да се точат и с години...няма ли вариант в който съпругът като неин син да се разбере с нея....и желателно ако не живеете с нея, щом прави подобни намеци тя няма да спре и ще тормози ако ще за най - дребното нещо...


иначе mdonkova е права...може би свекървата се опитва да те сплаши, но пък в практиката ни има и доста случаи когато има достатъчно инатливи "роднини"...проверете си нещата, най - малкото за да знаете правата си и да не оставята да ви тормози

# 6
  • Мнения: 2 556
Да, така апартамента ще бъде изплатен с нервите на хората, вместо с пари  Rolling Eyes

# 7
Благодаря на всички за мнението.А относно това мъжът ми да постигне някакво решение вече сме пробвали хиляди пъти,но тази жена е нервноболна неосвидетелствена.И не го казвам просто така а е истина,но не иска и да чуе за лекар.Благодаря ще потърся някой добър адвокат,за да знам какво мога да направя.Ще бъда благодарна на още ваши мнения.

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Не може да те мръдне от апартамента. Той е придобит по време на брака и ти също си собственик.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 890
    А те откъде ви дадоха парите - да са продавали някакъв друг имот наскоро ?

# 10
  • Мнения: 187
Трудно свекървата ще отнеме жилището, атакувайки продажбата и съответно нот.акт, най-малкото липсва правен интерес.              Не стана ясно в какви отношения е авторката с мъжа си, защото ако се започне дело за развод, тогава  съпругът може да претендира трансформация на средствата и да вземе жилището в своя собственост. Така, че отговорът на поставеният въпрос е в зависимост от отговора на въпроса "Ще  се развеждате ли?"

# 11
  • Мнения: 289
По никакъв начин не могат да ви вземат жилището, щом си имате нотариален акт и в него няма заложени някакви условия за пари, гледане на родители и др. подобни. Дали са ви пари доброволно. Даже и да докажат това, никой не ги е заставил на сила да го правят, не ги е заплашил или принудил по някакъв начин. А какво вие сте решили да правите с тези пари, вече си е ваша работа.

# 12
  • Мнения: 183
Щом сте с нот.акт за собственост, за имот придобит с покупко-продажба, няма шанс да ви отнемат апартамента.
От чисто документална гледна точка, можеш да си спокойна. То така, ако се отнемаха имоти/поради несходство в характерите с част от родата/ щеше да е много весело.

# 13
С моя съпруг сме в чудесни отношения.Той държи на мен и децата ни и много ни обича.Но цялата рода го притиска до стената и в момента това ни дойде като гръм от ясно небе.В нотар.акт не е упоменато нищо друго освен покупко-продажба между него и продавачите.Но все пак не знам законовите положения на този казус.Парите са дадени абсолютно доброволно.Нямаме и не сме имали намерение да се развеждаме.А искам и друго да попитам.Мога ли да препиша апартамента на децата ни,които са на 11 години?

# 14
  • София
  • Мнения: 2 952
Писах много и изтрих.
Смятам, че като възрастни хора, семейни и с деца е добре да сте в състояние да не зависите от родителите си.
Който плаща, той поръчва музиката   Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт